Vyberte stranu

Ako na boj s najčastejšími škodcami v záhrade?

Leto sa pomaly blíži, čo pre mnohých znamená radosť z práce na svojej záhrade. Niekto si svoju záhradu udržiava hlavne kvôli skrášleniu okolia domu, iní ju zase využívajú na pestovanie ovocia a zeleniny. V oboch prípadoch je ale veľmi nepríjemné, keď sa vám na rastlinách začnú objavovať známky aktivity škodcov. Záhrada kvôli nim stráca svoju krásu a bohatá úroda kvalitu. Našťastie ale existujú prípravky, ktoré vám pomôžu zbaviť sa všetkého, čo si v záhrade neprajete.

 

Nosánik 

Možno vám názov tohto živočícha nič nehovorí, ale keď si na internete nájdete jeho fotky, hneď ho spoznáte. Chrobák špecifického tvaru s dlhým nosom. Tento škodca ničí rastliny dvomi spôsobmi. Najprv v štádiu larvy ohrýza spodnú časť stonky, neskôr keď sa vyvinie chrobák, pochutnáva si na listoch.

Najčastejšie robí škodu na ružiach a viniči, čo sú, pre mnohých záhradkárov na Slovensku, dva veľmi obľúbené druhy rastlín. A možno vás poteší, že ak trápi aj vás, riešenie je pomerne jednoduché.

Na internete sa dajú kúpiť hlísty proti lalokonoscom, ktoré sú prirodzeným nepriateľom pre nosánika. Produkt Nematop sa zarobí do vody a následne postrieka na substrát. Hlístice sa budú množiť, ale iba dovtedy kým budú mať potravu – preto sa nemusíte báť ich premnoženia.

Hlísty proti lalokonoscom

Húsenice, čo žerú buxus

Druhým problémom, s ktorým sa záhradkári často stretávajú, sú húsenice čo žerú buxus, teda krušpán, ale aj iné okrasné rastliny. Často ide o húsenice motýľov, ktoré dokážu napáchať obrovské škody.

Práve preto bol vytvorený prípravok Lepinox Plus, ktorý váš problém s húsenicami rýchlo vyrieši. Funguje na princípe baktérií, ktoré sa postrekom dostanú na listy.

Keď ich húsenica zje, narušia jej tráviaci trakt a prestane prijímať ďalšiu potravu. Následkom toho do piatich dní zomrie. Tento prípravok je najlepšie používať v období liahnutia, alebo kým sú húsenice ešte malé.

Vďaka prípravkom Nematop a Lepinox Plus bude vaša záhrada vyzerať počas celého leta pekne a konečne sa nebudete musieť trápiť so škodcami, ktorí ničia okrasné rastliny, ale aj ovocné stromy a zeleninu. Vyskúšajte!

Hlísty proti lalokonoscom
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+