Vyberte stranu

Dôležité veci, ktoré by ste pri rekonštrukcii bytu mali riešiť ako prvé

Akákoľvek rekonštrukcia nehnuteľnosti je finančne náročná a rodina na ňu šetrí niekoľko mesiacov, niekedy aj rokov. Ak vás ale čaká rekonštrukcia bytu, viete, čo by ste mali riešiť ako prvé?

 Dôležité veci, ktoré by ste pri rekonštrukcii bytu mali riešiť ako prvé

Podlaha

 

Ak sa sťahujete do nového bývania, je potrebné skôr, ako začnete so zariaďovaním, zistiť si v akom stave je podlahová krytina. Nemá zmysel rekonštruovať podlahy už po umiestnení nábytku.

Ak podlahová krytina nespĺňa bezpečnostné požiadavky, je potrebné vymeniť ju. Na výber máte z kvalitných drevených podláh, ktoré sú veľmi kvalitné, no odradiť vás môžu vysoké ceny. Cenovo prijateľné a kvalitné podlahy sú laminátové a vinylové podlahy. Kvalitou však lepšie vynikajú vinylové podlahy. Výhodami vinylových podláh sú široká škála štýlov, jednoduchá údržba, podstatne nižšie náklady ako u iných podlahových krytinách, celková odolnosť (aj voči vlhkosti), protišmykovosť. Moderné vinylové podlahy sú dokonca vhodné na podlahové vykurovanie, ktoré je v súčasnosti veľmi populárne.

Ak plánujete rekonštruovať, skontrolujte si ako vyzerá podlaha a zvážte, či je potrebná výmena, alebo nie. Ak sa rozhodnete pre výmenu, odporúčame vinylové podlahy.

 

Interiérové dvere

 

Ak sa rozhodnete pre rekonštrukciu a kompletnú výmenu podláh v byte, budete musieť vymeniť aj interiérové dvere. Odporúčame skôr plné dvere, ktoré vám poskytnú dostatok súkromia a zabránia prenikaniu svetla do miestností, kde chcete mať tmu. Zistite si, či majú pekné interiérové dvere skladom. Takto sa vyhnete zdĺhavému čakaniu.

 Dôležité veci, ktoré by ste pri rekonštrukcii bytu mali riešiť ako prvé

Znižovanie stropu

Podhľady a bodové svetlá sú aktuálne veľmi preferované, preto ak sa vám podhľady a znížené stropy páčia, odporúčame vám najať si firmu, ktorá vám túto rekonštrukciu zrealizuje ešte skôr, ako budete do bytu nosiť nový nábytok. Znížené stropy a LED bodové svetlá zosvetlia každý tmavý kút miestnosti.

Dôležité veci, ktoré by ste pri rekonštrukcii bytu mali riešiť ako prvé
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+