Vyberte stranu

Dobrým spánkom proti jesennej únave

 

Leto je už nenávratne preč a jediné, na čo nám zostáva tešiť sa, je pár posledných teplých lúčov, ktoré nás snáď ešte pošteklia na tvári.

Krásne a teplé leto tak neúprosne vystriedala jeseň, ktorá nám už dala pocítiť ochladenie aj sychravé počasie. Práve kolísanie teplôt dáva nášmu telu, ale aj psychike poriadne zabrať. Okrem chrípky či prechladnutia sa tak často stretávame aj s depresiou, či jesennou únavou. Každý človek sa s tým musí vysporiadať sám, no niekedy nepomáha ani prísun vitamínov či pravidelný pohyb vonku.

Ak, teda aj vy každé ráno vstávate unavený a s bolesťou chrbta, nemusí to vždy súvisieť len s aktuálnym ročným obdobím. Občas stačí málo, a to len pozrieť sa do vlastnej postele. Konkrétne na starý matrac. Kvalitné penové matrace vám poslúžia asi 10 až 15 rokov. Avšak z hygienických dôvodov sa ho odporúča meniť zhruba raz za 8 rokov. Dôvodom sú napríklad vyležané miesta, ale aj roztoče, ktoré sa v ňom usídlia aj napriek častému čisteniu. Práve tie môžu spôsobovať bolesti svalov, kĺbov a dokonca až nespavosť.

Dobrým spánkom proti jesennej únave

Poznáte to aj vy? Večer si ľahnete unavený do postele, no aj po niekoľkých desiatkach minút si jednoducho na svojom starom vyležanom matraci neviete nájsť tú správnu polohu. Neskôr v noci sa často budíte a všetko vás tlačí. Iste, matrac ste si rokmi vyležali práve vy, no netreba zabúdať ani na to, že časom sa mení aj vaše telo a jeho potreby, aj pri spánku. Ak sa, teda bližšie pozriete na svoj matrac, zrejme zistíte, že je najvyšší čas ho vymeniť.

Kúpa nového nie je vždy malá investícia, no aj lacné matrace vďaka internetu obstoja aj v širokej konkurencií. Netreba sa obávať ceny, kvalitu môžete nájsť aj s rozumnou cenovkou, stačí hľadať.

Dobrým spánkom proti jesennej únave

Pri výbere pozerajte najmä na materiál, z ktorého je matrac vyrobený, no nezabúdajte ani na poťah. A určite vás poteší doprava zadarmo, ktorú overení predajcovia bežne ponúkajú.

Dobrým spánkom proti jesennej únave
5 (100%) 2 hlasov