Vyberte stranu

Čo všetko by ste pri zariaďovaní skladu nemali podceniť?

Skladové priestory sú dôležitou súčasťou každej firmy. Musia byť zariadené prioritne spolu s výrobnými halami.
Ak začínate podnikať, čo všetko by ste pri zariaďovaní skladu nemali podceniť?

Manipulačná technika

V skladových priestorov sa bude manipulovať z rôznymi materiálmi, bremenami, či rôznymi predmetmi. Ako prvé by ste mali riešiť kúpu manipulačnej techniky. Spoľahlivá manipulačná technika od kvalitnej značky vám zaručí bezpečnú prepravu predmetov po sklade a neohrozí tak nielen samotné predmety a bremená, ale aj zdravie zamestnancov.

Manipulačná technika je najdôležitejšou pomôckou v skladových priestoroch, preto vám ju odporúčame kupovať ako prvú a rozhodne na nej nešetriť. Dobrá manipulačná technika zefektívni proces práce v sklade a výrazne tak zamestnancom uľahčí prácu v týchto priestoroch.

Paletové vozíky

V skladových priestoroch budete pomerne často potrebovať prevážať viaceré palety hotových výrobkov, preto by vám nemali chýbať paletové vozíky. Objednať nové paletové vozíky nie je problém. Opäť však treba klásť dôraz na bezpečnosť paletových vozíkov a ich stabilitu, nakoľko sa budú používať na prevážanie hotových produktov, ktorých znehodnotenie by vás vyšlo poriadne draho.

Regále

Pri zariaďovaní skladu by ste nemali podceniť ani výber regálov. Regále majú uskladniť komplet všetky výrobky, preto musia byť stabilné, musia zvládnuť primerane veľkú záťaž a musia byť dostatočne prehľadné, aby zamestnanci vedeli dohľadať konkrétny produkt.

Skladové priestory sú dôležitými súčasťami firiem a preto by sa okrem manipulačnej techniky, napríklad paletových vozíkov, a regálov nemalo podceňovať osvetlenie skladových priestorov, nakoľko to má výrazný vplyv predovšetkým na bezpečnosť a produktivitu všetkých zamestnancov.
Odporúčame LED osvetlenie skladov. Je šetrné k vašej peňaženke, ale aj k zdraviu.

Zdroj obrázka:

Autor: Don Pablo / Shutterstock.com

Čo všetko by ste pri zariaďovaní skladu nemali podceniť?
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+