Vyberte stranu

Čo môže pomôcť vášmu záhradnému jazierku?

 

Začala sa jar a všetko naokolo nás sa prebúdza. Všade počuť čvirikanie vtáčikov, na stromoch a kríkoch badať prvé púčiky, ktoré nás upozorňujú na to, že je tu jar. Jar je obľúbené ročné obdobie práve kvôli tomu, že nám počasie dovolí venovať sa činnostiam na záhradke.

Ak máte na záhrade záhradné jazierko, čo môže pomôcť vášmu záhradnému jazierku, aby bolo krásne a hlavne čisté?

Čo môže pomôcť vášmu záhradnému jazierku?

Štartovacie baktérie

 

Jar je obdobím, kedy sa všetko prebúdza. Platí to aj v prípade záhradných jazierok. Príroda sa začína prebúdzať a vo vode sa rozbiehajú biologické procesy. Ryby sa začínajú kŕmiť a preto je našou povinnosťou im poskytnú najideálnejšie podmienky pre život.

Na začiatku jari je potrebné do jazierka dávať štartovacie baktérie do jazierka. Jedná sa o baktérie, ktoré jazierku neškodia, práve naopak, pomáhajú chrániť život v jazierku pred nebezpečnými baktériami. Majú zabezpečiť, aby bolo jazierko zdravé a čisté.

Kúpte si preto štartovacie baktérie čím skôr, aby vás záhradné jazierko mohlo tešiť celú nasledujúcu sezónu.

Čo môže pomôcť vášmu záhradnému jazierku?

Vláknité riasy môžu spôsobiť problémy

 

Vášmu záhradnému jazierku pomôže aj váš prístup k starostlivosti. Ak jazierko budete čistiť od špiny a od premnožených vláknitých rias len sporadicky, nemôžete očakávať, že ryby žijúce v jazierku budú bez problémov žiť v jazierku. Akonáhle sa v jazierku premnožia nebezpečné vláknité riasy, mali by ste do jazierka kúpiť baktérie, ktoré ale naopak neškodia vode a organizmom žijúcim vo vode, ale majú ich naopak chrániť. Dobré baktérie do jazierka slúžia v podstate ako upratovacia služba. Zabránia zakaleniu, ktoré vzniká premnožením nebezpečných baktérií.

Ak máte v okolí jazierka rastlinky, starajte sa o ne, strihajte ich, aby zbytočne neznehotnocovali vodu v jazierku. Pozor dávajte aj na listy zo stromov. Tieto problémy ale budete riešiť až na jeseň, keď lístie začne padať.

Čo môže pomôcť vášmu záhradnému jazierku?
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+