Vyberte stranu

Bývajte vo svojom

Montované domy sú ideálnou voľbou nie len pre mladé rodiny, ktoré chcú bývať vo svojom, ale pre akúkoľvek generáciu. Dom so záhradou, ovocným sadom či bazénom môže byť aj váš.

Mladé rodiny sa čoraz častejšie zamýšľajú nad možnosťou bývania v rodinnom dome. Nejde o lacnú záležitosť a tento krok si treba dobre premyslieť. Dochádzanie za prácou, sociálne vybavenie okolia (škôlka, škola, potraviny, lekár,…). Ak ste našli miesto – štvrť, ktorá vám vyhovuje nastáva otázka aký dom zvoliť – murovaný, nízkoenergetický, pasívny, či montovaný, výber je veľký.

Starší ľudia nedajú dopustiť na klasické murované domy. Pokiaľ idete stavať potrebujete na takýto rodinný dom značnú časť financií. Vďaka tomu sa vidina bývania v dome vzdiaľuje. Nemusíte sa ale svojho vysnívaného bývania vzdávať. S murovanými domami je veľa práce a trvá dosť dlho kým sa do nich nasťahujete. Domy na kľúč sú výbornou a rýchlou alternatívou, ktorá svojimi kvalitami nijako nezaostáva za ostatnými domami. Dokonca ich predčia.

Bývajte vo svojom

Montované domy – výhodné bývanie pre každého

Montované domy sa tešia čoraz väčšej popularite. V ich prospech hovorí nie len cena (ktorá je podstatne nižšia než pri iných typoch rodinných domov, ale aj fakt, že je hotový za pár týždňov – maximálne troch mesiacov (záleží to od veľkosti domu, počasia a aj solídnosti firmy).

 

Vyberte si dobrú firmu

Na trhu je veľa firiem, ktoré vám montované domy na kľúč postavia. Vybrať si tú najlepšiu firmu môže byť problém. Prvý rýchly výber firiem urobíte celkom jednoducho – chcete montovaný dom, vyberte si len spoločnosti, ktoré tieto domy robia. Určite sa zamerajte na recenzie spoločnosti.

Navštívte ju osobne. Pýtajte sa na všetko čo vás zaujíma. Ak sú pracovníci aj odborníkmi v tom čo robia určite ich žiadnou otázkou nezaskočíte.

Každá firma, ktorá montované domy na kľúč stavia má internetová stránky, na ktorých si môžete prezrieť, prípadne aj vybrať dom, aký by ste chceli mať. Ak vám ale vaša predstavivosť nie je veľká a chceli by ste vidieť dom osobne sú firmy, ktoré majú postavené tzv vzorové domy, ktoré si môžete pokojne prezrieť.

Bývajte vo svojom

Cena je dôležitá, ale vyhnite sa príliš lacným ponukám. Za kvalitu si treba priplatiť. Ak chcete aby váš dom spĺňal aspoň zákonom stanovené kritériá a nechcete do jeho opráv už po pár rokoch bývania investovať zamerajte sa hlavne na kvalitu materiálu a dôsledné prevedenie stavby.

 

 

Bývajte vo svojom
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+