Vyberte stranu

Ako vyriešiť nedostatok priestoru v miestnosti? Pokojne aj posuvnými dverami

Priestor v byte nie je nafukovací. A možno si aj vy hovoríte, prečo nemáte o jednu miestnosť v byte viac. Vyriešiť to možno obstaraním iného bývania, alebo úpravou toho existujúceho tak, aby ste nedostatok priestoru šikovne vyriešili. Veľakrát pomôžu rôzne vychytávky – napríklad posunovacie dvere. Aké sa ponúkajú možnosti?

Zaujímavý dizajnový prvok v miestnosti

Dvere sú všeobecne náročné na priestor, pretože sa do neho otvárajú. Musíte teda s nimi pri zariaďovaní bytu počítať. Niekedy ale dôjdete k záveru, že klasické dvere vlastne nechcete a radšej by ste si zaobstarali praktické posuvné dvere, ktoré sú oveľa užitočnejšie a tiež vzhľadovo zaujímavejšie. Sú ideálne do menších miestností, kde potrebujete ušetriť miesto. V súčasnej dobe získavajú na obľube, keď po dizajnovej stránke ponúkajú niečo netradičné, čo v priestore vykúzli originálny detail, takže aj bytoví architekti im dávajú prednosť.

Výhody posuvných dverí

Ku kladom posuvných dverí patrí najmä atraktívny vzhľad a jednoduchá manipulácia. Zvyčajne ich stačí otvoriť jednou rukou bez väčšej námahy. Najčastejšie sa vyrábajú v dvoch variantoch – nástenné a s inštaláciou do puzdra. Výhodou je, že možno takto vyrobiť aj atypické dvere do podkrovia, kde sú skosené steny. Jednoduchšia montáž je pri nástenných dverách. V tomto prípade sa na stenu namontuje garniža s koľajnicou a nie je nutné počítať so zabudovaním do steny už počas stavby, ako je tomu pri dverách do puzdra. Vždy ide o bezprahové riešenie, ktoré v interiéri pôsobí čisto a minimalisticky.

Plávajúca podlaha do obytných miestností

Nástenné posuvné dvere veľmi dobre dopĺňa plávajúca podlaha z lamina. Spoločne tak vytvárajú v interiéri príjemný priestor. Túto podlahu môžete dať do obývacej izby, jedálne, spálne aj detskej izby. Teda všade tam, kde potrebujete mať praktickú podlahovú krytinu s jednoduchou údržbou, ktorá vám vydrží dobre slúžiť niekoľko rokov. Zvyčajne ju stačí stierať vlhkou handrou, prípadne ošetriť čistiacim prostriedkom na laminát.

Páči sa vám riešenie otvárania dverí pomocou posuvného systému?

 

Zdroj obrázka:

Vadym Andruschenko / Shutterstock.com

Ako vyriešiť nedostatok priestoru v miestnosti? Pokojne aj posuvnými dverami
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+