Vyberte stranu

Ako vybrať vhodný darček pre chalupára

Blížia sa Vianoce a vy si už neviete rady, čo s darčekmi? Každý rok príde prechod jesene a zimy kedy máme pocit, že máme more času na nákup darčekov. Mnohí z nás sa však nakoniec zbadáme týždeň pred Vianocami a zistíme, že nemáme čo položiť pod vyzdobený stromček. Niekedy to nie je problém, no inokedy je z nás tesne pred Vianocami len klbko stresu. Kým pre niekoho nám výber darčeku zaberie pár minút, pre iného špekulujeme večnosť a nie a nie niečo nájsť.

Otázkou, ktorú si asi kladieme ako prvú pri výbere toho správneho darčeka je, čo daného človeka zaujíma, čo rád robí a čo jeho srdiečko zahreje. Pre ľudí s mnohými koníčkami a túlavými nohami je radosť nakupovať, lebo možností je nespočetne.

Čo však s tými, ktorí sú usadenejší, alebo už majú svoj vek a nič nepotrebujú? To môže byť skutočne oriešok. Ľudia, ktorí si nepotrpia na cestovanie a radšej zostanú v tom svojom známom, často radi trávia svoj čas na chalupe. Ako teda zaobstarať naozaj originálny darček pre chalupára? Prinášame vám pár tipov.

Dekorácie s tradičným nádychom chalupára vždy potešia

Dekorácie akéhokoľvek druhu vašim blízkym môžu zútulniť ich chalúpku, v ktorej trávia toľko času.  Zakúpenie dekorácie z dreva je výhodné najmä preto, že chalupy sú väčšinou z dreva bude sa tam táto dekorácia krásne hodiť. Na originalite tohto darčeka môžete ešte pridať personalizovaním daného doplnku, či už vlastnoručne, alebo poverením šikovného remeselníka, či umelca .

Hojdacie kreslo patrí v mojej predstave ku každej chalupe. Čas vianočný sa navyše spája práve s pokojom a oddychom. A viete si predstaviť lepšie miesto ako hojdacie kreslo dekorované dekou stojace pri krbe? Tento darček pod stromček teda môže byť aj pekným symbolom Vianoc.

Pohoda, klídek a tabáček… ak hľadáte darček pre pohoďáka, môže byť hojdacia sieť to pravé. Navyše týmto darčekom možno u niekoho otvoríte nádobu plnú nostalgie, nakoľko mnohí z nás majú na hry v hojdacej sieti u babky či na chate krásne spomienky.

Svietniky, záclony a vyšívané vankúše. Pre gazdinku alebo aj gazdu, ktorí si v chalúpke radi vyzdobia nový priestor sú takéto drobnosti úplne nedoceniteľné. Určite si preto užijú vecičky, ktoré prázdnu chatku dokážu premeniť na kúzelný kaštieľ z Krásky a zviera. Svietniky sú zároveň aj praktickým darčekom do chalúp, kde nie je zavedená elektrina.

Ste skôr na love na originálny darček pre chalupára, ktorý má rád praktické veci? Kúpte mu napríklad sekeru s vygravírovaným citátom alebo jeho menom. Týmto spôsobom spojíte sentimentalitu aj praktickosť a vyčaríte niekomu úsmev na tvári. Vždy však rozhoduje, koho konkrétne chcete obdarovať. Nie je chalupár ako chalupár, niekoho poteší náradie, niekoho mixér a iného zas návod ako prestať fajčiť.

Chalupa je ideálnym miestom kde sa stretnúť s priateľmi alebo organizovať oslavy.  Ak ste ochotní investovať viac peňazí a hľadáte možno o niečo drahší darček, gril môže byť dobrou alternatívou. Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek darček, vždy platí, že najviac poteší ak ho darujete zo srdca a s úmyslom potešiť svojich blízkych. Pokiaľ je to s týmto úmyslom, na veľkosti či honosnosti daru až tak nezáleží.

 

Ako vybrať vhodný darček pre chalupára
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+