Vyberte stranu

Ako udržať príjemný vzduch v interiéri počas horúcich letných dní? 

V posledných rokoch nás počas leta trápili vysoké denné a nočné teploty. Minimum zrážok, kolapsové stavy a nepríjemný vzduch v interiéri patria k letu. Ak ale chcete mať príjemný vzduch v interiéri počas letných mesiacov, poradíme vám, ako si ho udržať.

Správne vetranie 

Aj mikrovetranie môže mať výrazný vplyv na zvyšovanie interiérovej teploty. Odporúčame vám preto vetrať výhradne len v skorých ranných hodinách, kedy nie sú teploty ešte tak vysoko. Zo všetkých interiérových parapiet však nezabudnite zložiť kvetináče s kvetmi, aby vám ich prievan nezhodil. Pár minút intenzívneho vetrania v skorých ranných hodinách vám pomôže vymeniť vzduch v interiéri a nevpustiť dnu horúci nedýchateľný vzduch.

V posledných rokoch nás počas leta trápili vysoké denné a nočné teploty. Minimum zrážok, kolapsové stavy a nepríjemný vzduch v interiéri patria k letu.

Nikdy nevetrajte počas dňa. Iba tak zbytočne vpustíte horúci vzduch do interiéru a namiesto výmeny teplého vzduchu za chladnejší, sa vzduch ešte viac prehreje.

Ak nestíhate vetrať ráno, odporúčame až neskoro večer, ideálne po západe slnka.

Kvalitné tienenie

Ak si chcete udržať príjemný vzduch v interiéri počas celého leta, investuje do kvalitného tienenia – do modernej tieniacej techniky.

Kvalitné tienenie vám poskytne aj žalúzie. Príjemnejšiu klímu v interiéri vám ale dokážu vytvoriť hlavne modernejšie vonkajšie rolety. Rolety bránia prenikaniu slnečných lúčov podstatne lepšie ako klasické žalúzie.

Pomôcť si môžete aj dlhými závesmi po zem.

V posledných rokoch nás počas leta trápili vysoké denné a nočné teploty. Minimum zrážok, kolapsové stavy a nepríjemný vzduch v interiéri patria k letu.

Ak používate žalúzie, odporúčame vám hneď ráno po vyvetraní zatiahnuť žalúzie proti slnku. Pri odostretých alebo vytiahnutým žalúziách prenikne do interiéru nielen viac svetla, ale hlavne viac tepla.

Obmedzte varenie 

Varenie zvyšuje teplotu v interiéri a preto ak chcete mať v lete v interiéri príjemný vzduch, pripravujte si skôr ľahšie jedlá, ktoré nevyžadujú tepelnú úpravu. Uprednostnite skôr grilovanie na záhrade, či terase. Jedávajte studené zeleninové šaláty.

Ľad pre ventilátor 

Ak sa neviete v interiéri napriek všetkým opatreniam schladiť, skúste tento trik. Pred pustený ventilátor umiestnite na pevné miesto misku s kockami ľadu. Takýmto spôsobom schladíte miestnosť, kde sa práve nachádzate.

Ako udržať príjemný vzduch v interiéri počas horúcich letných dní?
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+