Vyberte stranu

Ako si vybrať dobrý kávovar?

 

Káva je životabudičom a mnohí z nás si bez nej nevedia predstaviť život. Ak ale nemáme doma žiaden kávovar a chceli by sme si nejaký kúpiť, čo by sme mali pri výbere kávovaru zohľadňovať, ak si chceme vybrať dobrý kávovar?

Ako si vybrať dobrý kávovar?

Rozpočet

 

Ako prvé by ste si mali ujasniť, koľko peňazí ste ochotní minúť na kúpu kávovaru. V obchodoch nájdete kávovary, ktoré stoja pár desiatok eur, ale natrafíte aj na kávovary, ktoré stoja niekoľko stoviek eur a dokonca prekračujú aj hranicu 1000 eur. Všetko závisí od toho, koľko chcete utratiť peňazí. Od rozpočtu závisí, akej kvality bude váš nový kávovar.

Dizajn

 

Okrem rozpočtu rozhoduje aj dizajn. Musíte premýšľať aj dopredu. Váš nový kávovar musí pasovať do kuchyne. Ak máte modernú kuchyňu, uprednostňujte moderné automatické kávovary. Ak ale máte rustikálnu kuchyňu, uprednostňujte skôr pákové kávovary v retro dizajne.

Nikdy nekupujte do rustikálnej kuchyne moderné kávovary a do modernej kuchyne kávovary v retro dizajne. Aj dizajn kávovaru je rozhodujúci pri výbere. Nielenže musí robiť dobrá kávu a musí byť bezporuchový, ale musí pasovať ku kuchyni.

Medzi najkvalitnejšie a dizajnovo najzaujímavejšie kávovary patria moderné kávovary Jura. Kávovary švajčiarskej značky predstavujú vysokú kvalitu, životnosť a nadčasový dizajn.

Ako si vybrať dobrý kávovar?

Typy kávovarov

 

Keď už budete vedieť aký dizajn uprednostníte a aký rozpočet budete mať, stačí si vybrať typ kávovaru. Medzi najznámejšie typy kávovarov patrí kapsulový kávovar, pákový kávovar, automatický kávovar, moka kávovar a french press. Medzi najatraktívnejšie patrí práve kapsulový kávovar. Aj keď tento kávovar býva veľmi podceňovaný, práve Taliani, ktorí sú najväčšími milovníkmi kávy, si radi doprajú kávu práve z kapsulového kávovaru. Ak si chcete na kávovare robiť aj čokoládu, či kakao a nechcete platiť veľa peňazí, uprednostňujte kapsulový.

Automatické sú pre skutočných fajnšmekrov, ktorí chcú luxusné kávovary a chcú čerstvo pomletú kávu namiesto kávu v kapsulách. Ak sa chcete pri príprave kávy vyhrať, chcete byť zapojený do procesu výroby kávového nápoja, uprednostňujte pákový kávovar.

Ako si vybrať dobrý kávovar?
1 (20%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+