Vyberte stranu

Ako si vybrať a kúpiť kvalitné ojazdené auto?

 

Ceny nových automobilov za posledné roky výrazne klesali, no aj napriek tomu si viaceré rodiny nemohli dovoliť kúpiť nový automobil. Autá sú ale dnes súčasťou snáď každej domácnosti a rodinám neostáva nič iné, len si kúpiť ojazdený automobil.

Ako si ale vybrať a kúpiť ojazdené auto?

Dôveryhodný predajca

 

Ak si chcete kúpiť dobré ojazdené auto, musíte si vybrať dôveryhodného predajcu, o ktorom viete, že vám poskytne servisnú knižku a oboznámi vás s prípadnými chybami na aute. Zatajovanie informácií bohužiaľ robievajú viaceré autobazáry, preto niet divu, že viacerí ľudia prestávajú dôverovať autobazárom. Ak máte niekoho, kto kupoval auto v autobazáre, popýtajte sa ho na skúsenosti – ponuku áut, jednanie so zákazníkmi a pod. Jedine dôveryhodný predajca vám predá autá, ktoré majú kvalitné závitovkové prevodovky, funkčný motor a dobrý brzdový systém.

Dovoz zo zahraničia

 

Možnosť dostať sa k dobrému autu vám ponúkajú aj firmy špecializujúce sa na dovoz áut zo zahraničia. Môže sa to zdať ako dobrá voľba, teda ak si vyberiete auto z krajiny, v ktorej si dávajú záležať na starostlivosť auta.

Môže sa stať, že to potrvá dlhšie, ako keby si auto idete kúpiť trebárs do autobazáru. Máte však väčšiu istotu, že vám firmy dovezú kvalitný automobil a samozrejme aj so servisnou knižkou a bez stočených kilometrov.

Vozidlá používajúce najmodernejšie planétové prevodovky, výkonný motor a trváci brzdový systém majú väčší potenciál ako vozidlá, ktoré už na prvý pohľad sú neatraktívne, vhodné akurát tak na šrotovisko.

Ak si chcete vybrať dobrý ojazdený automobil, odporúčame vám vziať si so sebou skúseného automechanika, ktorý vám poradí pri výbere. Automechanik dokáže odhaliť aj na prvý pohľad skryté chyby, čo vám môže pomôcť pri výbere. Nepodceňujte to. Nemuselo by sa vám to vyplatiť.

Ako si vybrať a kúpiť kvalitné ojazdené auto?
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+