Vyberte stranu

Ako sa zorientovať v ponuke tonerov a kúpiť si tie najlepšie?

 

Tlačiarne sú dôležitými súčasťami nielen kancelárskych priestorov, úradov, ale aj domácností. Ak ale chceme kúpiť kvalitné tonery, musí vedieť, kde ich nakupovať a aké uprednostňovať.

Ak sa neviete zorientovať v ponuke tonerov, poradíme vám ako sa zorientovať a kúpiť tie najlepšie.

Aký typ a značku tlačiarne máte?

 

Ak si chcete kúpiť tie najlepšie tonery, musíte vedieť, aký typ a značku tlačiarne máte. Ak máte tlačiareň značky Epson, prirodzene, že budete kupovať nové tonery Epson. Čo ale typy tlačiarne? Existujú dva, laserová a atramentová tlačiareň. Musíte si uvedomiť, že ak máte doma atramentovú tlačiareň, ťažko do nej vložíte laserové tonery.

Do predajne s tonermi preto choďte až vtedy, keď budete vedieť, aký typ tlačiarne a akú značku máte.

Originálne tonery

 

Jedným z prvých typov tonerov sú originálne tonery. Sú zo všetkých najkvalitnejšie, ale zase sú zo všetkých najdrahšie. Tieto tonery vyrábajú firmy, ktoré vyrábajú aj tlačiarne. V podstate si pri nich zaplatíte aj za značku. Sú však spoľahlivé a poskytujú vysokú kvalitu tlače. Tieto tonery ale najčastejšie kupujú firmy. Ak ale potrebujete kvalitnú tlač aj doma, odporúčame vám siahnuť práve po týchto toneroch.

Ako sa zorientovať v ponuke tonerov a kúpiť si tie najlepšie?

Kompatibilné tonery

 

Sú to tonery, ktoré sa kvalitou podobajú práve originálnym tonerom, no ich cena je podstatne nižšia. Tieto tonery bývajú najpredávanejšie a preto ak hľadáte kvalitné tonery Xerox, hľadajte ich v ponuke kompatibilných toneroch. Poskytujú vysokú kvalitu tlače a nebudú vás stáť až tak veľa ako originálne tonery.

Ak chcete kvalitné tonery, odporúčame vám vybrať si tonery práve z ponuky originálnych, alebo kompatibilných tonerov. Ešte môžete natrafiť na repasované tonery, avšak to sú tonery, ktoré sú síce lacné, ale kvalitou sa ani len nepodobajú originálnym, či kompatibilným. Sú to tonery, ktoré boli znovu naplnené novým tonerovým práškom, a to do pôvodného obalu.

Ako sa zorientovať v ponuke tonerov a kúpiť si tie najlepšie?
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+