Vyberte stranu

Ako sa správne starať o zuby?

 

Mnoho ľudí si neošetruje svoje zuby tak, ako by si mali. Bolesť zubov je veľmi nepríjemná a keď nám zubár objaví kaz, neraz si vytrpíme nejaké tie dni, kým bolesť prestane. Ako sa ale správne starať o zuby, aby ste sa vyhli komplikáciám? Čo všetko mať doma, aby ste sa dokázali o svoje zuby dôkladne postarať?

Pravidelné čistenie medzizubných priestorov

 

Aby ste sa vyhli komplikáciám so zubami, je veľmi dôležité, aby ste nezabúdali si pravidelne čistiť medzizubné priestory. Práve v týchto priestoroch sa zachytávajú zvyšky potravín, ktoré konzumujeme. Akonáhle tieto zvyšky potravín neodstránime, začnú sa rozkladať. Vysoká koncentrácia baktérií tak môže spôsobiť zápal ďasien a ich krvácanie. Neskôr môže spôsobiť aj samotný úbytok ďasien.

Odporúčame vám preto na čistenie medzizubných priestorov používať medzizubné kefky, ktoré dôkladne čistite a nezabúdajte ich pravidelne meniť. Každý deň by ste mali používať aj zubné nite. Tie používajte vždy po jedle. Nosievajte ich so sebou aj v kabelke spolu s medzizubnými kefkami. Keď aj nebudete mať poruke zubné pasty a kefky, majte po ruke zubné nite a medzizubné kefky.

Používajte kvalitné pasty a kefky

 

Ak sa chcete správne starať o zuby, používajte aj kvalitné zubné pasty a kefky. Pasty nesmú dráždiť zubnú sklovinu a nesmú byť príliš agresívne. Zdravie ďasien a zubov je veľmi dôležité. Ak ale chcete mať belšie zuby, odporúčame dôkladne bielenie zubov, a to použitím kvalitných bieliacich pásikov. Bez odbornej pomoci a za pomoci uvedeného návodu si budete môcť vo vlastnej kúpeľni vybieliť zuby ako od profesionálov.

Kupujte si aj kefky, ktoré majú mäkké štetiny a nedráždia tak ďasná.

Ak sa chcete správne starať o zuby, nezabúdajte sa venovať dôkladnému čisteniu. Naučte sa správny spôsob čistenia zubov, pretože ak si zuby nebudete čistiť správne, môžete im skôr uškodiť. Nezabúdajte si aj vymeniť výbavu na čistenie. Zubné pomôcky musia byť čisté a kvalitné.

Ako sa správne starať o zuby?
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+