Vyberte stranu

5 dôvodov, prečo sú tepelné čerpadlá zdrojom tepla budúcnosti

 

Rozlúčte sa s uhlím, plynom či elektrinou čoby hlavným zdrojom tepla pre Vašu nehnuteľnosť. Budúcnosť patrí obnoviteľným “čistým” zdrojom energie, ako sú vietor a geotermálne teplo, ktoré ako “palivo” využívajú tepelné čerpadlá. Nižšie Vám povieme, akých 5 výhod robí z   tepelných čerpadiel zdroj tepla budúcnosti.

 

Nevyčerpateľný zdroj energie

Tepelné čerpadlá získavajú energiu pre výrobu tepla z vetra či geotermálneho tepla, tj. zdrojov s nevyčerpateľnými “zásoby”, ktoré sú zadarmo, nie ste teda závislí na vývoji cien komodít a neriešite ani skladovanie paliva na zimu.

5 dôvodov, prečo sú tepelné čerpadlá zdrojom tepla budúcnosti

Stabilný výkon

Tepelné čerpadlá sa osvedčili naprieč Európou, od Nórska cez Nemecko až po Grécko. V rade európskych miest dnes nájdete tepelné čerpadlá umiestnené v podzemí, ktoré dodávajú teplo celým mestským štvrtiam. Tepelné čerpadlá podávajú stabilný výkon bez ohľadu na aktuálnu poveternostnú situáciu.

 

Čistá energia

Na rozdiel od kotlov na tuhé palivá, tepelné čerpadlá za sebou nechávajú pri výrobe tepla minimálnu ekologickú stopu.

 

Lacné teplo

Tepelné čerpadlá sú schopné generovať teplo za veľmi nízke ceny, resp. v dlhodobom horizonte sa jedná o najlacnejší zdroj tepla vôbec. Až za tepelnými čerpadlami sú kotly na zemný plyn, uhlie, drevo či dokonca elektrina.

 

Kombinácia lacných prevádzkových nákladov, stabilného výkonu a nízkeho vplyvu na životné prostredie sú hlavnými dôvodmi, prečo sa práve k tepelným čerpadlám uberá pozornosť politikov západnej Európy, ktorí zúfalo hľadajú alternatívy k solárnym či veterným elektrárňam, ktoré nielenže zaostali za svojim očakávaním dodaného objemu energií, ale tiež sú značne závislé od dotácií zo štátneho rozpočtu. Ani jedno pritom pri tepelných čerpadiel nehrozí .

5 dôvodov, prečo sú tepelné čerpadlá zdrojom tepla budúcnosti

Nulové nároky na obsluhu

Do tepelných čerpadiel neprikladáte, energiu z okolia si berú samé, odpadajú Vám teda nielen starosti so skladovaním paliva, pozri prvý bod tohto článku, ale aj starosti s pravidelným doplňovaním paliva.

 

Bez ohľadu na to, či bývate v Bratislave, okolí Nitry, Popradu či Košíc, tepelné čerpadlá majú čo ponúknuť aj Vám. Kontaktujte ešte dnes zástupcu spoločnosti IVT so žiadosťou o nezáväzné posúdenie výhod tepelných čerpadiel vo Vašom prípade, a to prostredníctvom formulára uvedeného na tejto stránke.

5 dôvodov, prečo sú tepelné čerpadlá zdrojom tepla budúcnosti
5 (100%) 1 hlasov