Vyberte stranu

3 typy repasovaných notebookov pre vaše podnikanie či osobné použitie

 

Je úplne normálne, že sa pri nákupoch vecí či spotrebičov snažíme hľadať čo najvýhodnejšie alternatívy a ušetriť. Avšak nemalo by sa tak diať za cenu nižšej či neakceptovateľnej kvality. Vhodné je hľadať „zlatý stred“ medzi kvalitou a cenou. Ak do svojej firmy či na osobné použitie hľadáte nové notebooky, tak zrejme tiež premýšľate ako ušetriť a nestratiť na kvalite. Riešením môžu byť repasované notebooky, ktoré ponúkajú vysokú kvalitu pri nižšej cene. Čo sú repasované notebooky a aké tri typy poznáme?

3 typy repasovaných notebookov pre vaše podnikanie či osobné použitie

  1. Používané repasované notebooky

Prvou a najčastejšou kategóriou sú používané repasované počítače, ktoré boli používané bez väčších porúch. Mohli byť v prevádzke povedzme aj niekoľko rokov a nehlásili žiadne problémy. Ak však napríklad boli súčasťou vybavenia kancelárií vo veľkých korporáciách, tak práve veľké firmy notebooky menia vždy v horizonte niekoľkých rokov bez ohľadu na to, či sú poruchové alebo úplne v poriadku. Ak boli úplne v poriadku, prejdú aj tak ešte revíznou kontrolou, pridá sa nový softvér a sú ponúkané na trhu ako používané repasované notebooky. Ideálne riešenie povedzme pre naše firmy, ktoré sa snažia ušetriť, no nechcú stratiť na parametroch počítačov.

  1. Zánovné repasované notebooky

Ďalšou kategóriou sú zánovné repasované počítače, ktoré sa používali najviac tri mesiace. Podobne ako používané repasované notebooky, aj tieto musia bez ohľadu na kratšiu dobu používania prejsť dôslednou prehliadkou. Celkovo, všetky takéto počítače musia byť technicky stopercentne v poriadku. Napríklad prostredníctvom predajcu Technimax sú dostupné špičkové repasované počítače Dell s vysokými parametrami.

  1. Rozbalené repasované notebooky

Samostatnou kategóriou sú rozbalené repasované počítače. Sú to notebooky, ktoré boli kúpené ako úplne nové a boli len vybalené z originálnej krabice, pričom neboli nikdy používané. Z tohto dôvodu sú o niečo lacnejšie než úplne nové notebooky a tiež tak predstavujú atraktívne riešenie pre firmy i jednotlivcov.

Zdroj obrázku: GaudiLab / Shutterstock.com

3 typy repasovaných notebookov pre vaše podnikanie či osobné použitie
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+