Vyberte stranu

Rozhodujúce faktory pri výbere novej sedačky do obývačky

 

Kúpa novej sedačky patrí medzi investície, ktorým sa časom nevyhneme. Vzhľadom na to, že pri výbere novej sedačky zohľadňujeme len štýl a cenu sedačky, sa nemôžeme čudovať, že nie sme s kvalitou sedačky spokojní.

Čo by sme pri výbere novej sedačky mali reálne rozhodovať? Práve toto sú rozhodujúce faktory, ktoré by sme pri výbere novej sedačky do obývačky mali brať do úvahy.

Rozhodujúce faktory pri výbere novej sedačky do obývačky

Veľkosť

 

Cena a štýl sedačky je tiež rozhodujúci, no sú oveľa dôležitejšie veci, ktoré by sme si mali všímať pri výbere novej sedačky. Nová sedačka musí veľkostne pasovať práve do priestoru, kde máte starú sedačku, ktorú plánujete vyhodiť. Ak plánujete výmenu nábytku v komplet celej miestnosti, najskôr si vyberte sedačku a následne jej prispôsobujte výber ostatného nábytku.

Do predajne so sedačkami chodievajte s rozmermi priestoru, kde by mala byť nová sedačka.

 

Poťahová látka

 

Okrem veľkosti je potrebné zohľadňovať aj poťahovú látku. Kvalitnejšie poťahové látky sú oteruvzdorné, neblednú a ľahko sa udržiavajú. Pri výbere novej poťahovej látky si všímajte nielen to  v akom farebnom prevedení je, ale aj aké má hodnoty Martindale. Práve táto metóda má totiž ukázať kvalitu látky tým, že nám ukáže oteruvzdornosť látky.

Rozhodujúce faktory pri výbere novej sedačky do obývačky

Výplň

 

Aj výplň sedačiek je veľmi dôležitá. Najčastejšie sa odporúča vyberať si sedačky s PUR penou. Majú vysokú životnosť, nevysedia sa a sú veľmi pohodlné. Nikto z nás totiž nechce, aby nová sedačka sa rýchlo vysedela a aby bola príliš tvrdá, či mäkká.

 

Pri výbere novej sedačky si spravte dôkladný prieskum medzi obchodmi so sedačkami. Radšej si ponechajte čas na výber, aby sa vám nestalo, že investujete peniaze do novej sedačky, ktorej životnosť bude príliš krátka. Nová sedačka musí byť veľkostne vyhovujúca, musí vyhovovať požiadavkám vašej rodiny, musí farebne ladiť k ostatnému zariadeniu domácnosti.

Rozhodujúce faktory pri výbere novej sedačky do obývačky
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+