Vyberte stranu

Výber tej správnej sedacej súpravy nie je až taká malina. Mnohokrát máme predstavu o tom, ako bude naša obývačka vyzerať, no vždy sa nájde nejaký detail, ktorý nám naše plány môže prekaziť. Neraz je to nevhodným dispozičným riešením, zlým rozmiestnením nábytku, farbou alebo zlým tvarom sedačky. Rohové sedačky sú teda ideálnym riešením. Predstavujú aktuálne najobľúbenejší druh sedenia. Výhodou totiž je, že svoje miesto nájdu v rozľahlej obývačke domu ale i menšieho bytu. Aké rohové sedačky máte na výber? Podľa čoho vyberať? Dozviete sa v nasledujúcom článku.

 

Rohové sedacie súpravy – veľkosť je dôležitá

Logicky, rohové sedacie súpravy majú v rámci interiéru jasnú pozíciu. Rohové sedačky však takisto podmieňujú nejaké pravidlá počas výberu, ktoré musíte zvážiť. Typickým tvarom rohovej sedačky je tvar L.

V tomto prípade rozhoduje výmera vašej obývačky. Dispozičné riešenie je totiž rozhodujúcim faktorom, ktorý určuje, aká veľká sedačka vo vašej obývačke bude. Preto nikdy nič nepodceňujte a radšej priestor dvakrát zmerajte, skôr ako doň kúpite sedačku. Logicky, máte aj tú možnosť, že sedačku si necháte vyrobiť na mieru. V takom prípade viete priestor vyplniť priam ideálne. Ponuka ja však naozaj rozmanitá a predajcovia vám ponúknu naozaj veľké množstvo variácií.

 

Najlepšie rohové sedačky

Produkt Cena Najlepšia ponuka
Rohová sedačka, Ulm 508,90 € 

tlačidlo

Rohová sedačka, Segoria 789,00 € 

tlačidlo

Rohová rozkladacia sedačka, Puntos 520,00 € 

tlačidlo

Sedacia súprava, Luneta 449,00 € 

tlačidlo

Sedacia súprava, Toniks 579,00 € 

tlačidlo

 

Rohové sedačky s úložným priestorom

Ďalší bonus, ktorý vám klasické sedenie v kombinácie 3+2+1 alebo 3+1+1 rozhodne neponúkne. Predovšetkým ľudia, ktorí žijú v bytoch toto riešenie privítajú. Alternatívne úložné priestory vám rohové sedenie ponúkne naozaj bohaté. Výhodou je, že úložný priestor je inteligentne ukrytý v pravej alebo ľavej časti sedenia.

Väčšinou sa k úložnému priestoru dostanete nadvihnutím sedacej časti, prípade vysunutím za pomoci inovatívneho mechanizmu. Veď nie je výnimkou, že rohové sedačky svojimi rozmermi poskytujú aj priestor pre nocľah. Miesto pre periny a vankúše je teda vyriešený.

 

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

 

Komfort a štýl

Bez tejto kombinácie to ani nie je možné. Vytvorenie rovnováhy medzi praktickým riešením, estetikou a pohodlím je doslova nutnosťou pri každom kusu nábytku, ktorý využívame. Rohové sedačky a sedačky všeobecne, tieto faktory nesmú opomenúť dvojnásobne. Veď predsa ide o pocit pohodlia a takisto aj zdravia.

Dôležitá je pri sedení ergonómia, hoci si to mnohí z nás neuvedomujú. Aj sedenie na sedačke nám môže spôsobiť bolesti chrbta. Spôsobené je to väčšinou zdĺhavým vysedávaním pri televízii a preto je nutné myslieť nato, aby sme plochu na sedenie mali v ideálnej výške v porovnaní s opierkou. V tomto prípade platí ,že čím vyššia opierka, tým pohodlnejšie sedenie. Ak si totiž počas posedu dokážete oprieť hlavu alebo aspoň krk, máte zaručené ergonomické sedenie.

Rohové sedačky

Rozkladacie rohové sedacie súpravy

Jedna z ďalších výhod, ktorú rohové sedačky ponúkajú. Okrem úložného priestoru sa môžete pri výbere rozhodnúť, či vaša rohová sedačka bude rozkladacia alebo pevná. Výhodou rozhodne je, že v prípade rozloženia rohovej sedačky získate v podstate ďalšie dve lôžka. Z obývačky je teda okamžite izba hosťovská. Množstvo domácností v bytoch dokonca rozkladací variant rohovej sedačky využívajú ako náhradu postele.

Prirodzene, ideálne je, ak sa u predajcu informujete, či je rohová sedačka vhodnou náhradou lôžka. Závisí to od viacerých elementov. Materiál, podsedáky alebo samotná konštrukcia. Veď pre zdravý spánok je podklad, matrac naozaj dôležitý prvok.

Ak si ale na túto vlastnosť nepotrpíte, rozkladanie nie je v prípade rohovej sedacej súpravy nutnosťou. Zamerajte sa predovšetkým na samotný účel a tým je práve sedenie. Predsa len takéto multifunkčné riešenie nie je plnohodnotným a teda uberá na kvalite samotnému sedeniu.

 

Najlepšie rohové sedačky

Produkt Cena Najlepšia ponuka
Rohová sedačka, Ulm 508,90 € 

tlačidlo

Rohová sedačka, Segoria 789,00 € 

tlačidlo

Rohová rozkladacia sedačka, Puntos 520,00 € 

tlačidlo

Sedacia súprava, Luneta 449,00 € 

tlačidlo

Sedacia súprava, Toniks 579,00 € 

tlačidlo

 

 

Dizajn rozhoduje najviac

Nebudeme si klamať. Jednoducho v prípade výberu akéhokoľvek nábytku rozhoduje dizajn a to ako nám daný kúsok padne do oka. Veď je to logické, niekedy sa nábytok predáva sám, doslova na prvý pohľad. Väčšinou to tak je. Najskôr vyberiete to, čo sa vám páči a až následne riešite cenu, materiál a všetky veci okolo rozmerov. Malo by to byť naopak, no v tomto si asi nepomôžeme.

O dizajne nám často hovorí tvar, materiály či už sedacej časti v podobe koženého čalúnenia alebo klasického textilného. Zaváži aj farba, no a takisto materiál, z ktorého je samotná konštrukcia rohovej sedačky. Dnes je trendom jednoduchosť spojená s citom pre detail. Nepreferujú sa mixy farieb ani žiadne špecifické vzory.

Farba sa drží v jednej tónovej hladine. Samozrejme bavíme sa o modernom štýle, ktorý si zakladá na severskom trende, no ak sa necháte uniesť provensálskym, industriálnym alebo rustikálnym štýlom, vyberajte kúsky, ktoré vám do konceptu zapadnú.

rohové sedačky

Najlacnejšie rohové sedačky

Naozaj, nemožno trafiť rozmedzie, ktorým by sme vám poodhalili, že od danej sumy kúpite tú najkrajšiu a najkvalitnejšiu sedačku. Nie každý má rovnaký vkus, rovnaké potreby a rovnaké finančné možnosti.

Poradíme vám však, že sedačku kupujte ako prvú, aby ste sa v prípade vyčerpania rozpočtu nemuseli uchýliť ku kúpe najlacnejšej možnosti. Lacné sedačky iba málo kedy ponúknu želanú kvalitu a vytrvalosť. Samozrejme, trh disponuje širokou škálou výrobcov. Nekvalitná výroba však nie je výnimkou a často narazíte na lákavú cenu, no tá odráža aj kvalitu sedenia. Lacné rohové sedačky teda nie sú tou najlepšou možnosťou ako vyskladať obývačku podľa predstáv. Ak narazíte na pojmy ako rohové sedačky výpredaj či lacné rohové sedačky, ponuku si určite pozrite, nikdy neviete a možno narazíte na ideálny kúsok.

 

Najvýhodnejšie ponuky nábytku a bytových doplnkov

 

tempo kondela
novynabytok-sk
bonami

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 11. 7. 2018.

Rohové sedačky: Usadíte v nich každého v dome či byte
4.4 (88%) 5 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+