Vyberte stranu

Autokoberce jsou součástí každého vozu, málokdo z nás si ale uvědomuje, jak moc jsou důležité. Jejich hodnota je totiž nejenom estetická, ale také bezpečnostní. Autokoberce mohou mít různý design, a pokud se nechcete spokojit s tím, který vám navrhnul výrobce, můžete zkusit hledat trochu na trhu. Tak zjistíte, že nabídka autokoberců je opravdu široká, a vy se tak nemusíte omezovat na pouhé vyhledávání koberce Octavia, Passat či Golf.

Koberce na míru

Pokud si koupíte koberec, který nebude sedět úplně přesně, nejedná se pouze o estetickou chybu. Může jít i o zdraví, nebo dokonce o život. Příliš malý koberec se totiž může posouvat, díky čemuž při nastupování a vystupování z auta nebudete mít dostatečnou oporu. A hrozí vám pád. Naopak příliš velký koberec bude v některých místech vytvářet hrboly. A pokud se takový hrbol vytvoří pod brzdovým pedálem, pohroma může být na světě. Proto jsou tak důležité autokoberce na míru.

Další důležité funkce autokoberce

Autokoberce se čistí lépe, než samotná podlaha vašeho vozu. Jejich neodmyslitelnou funkcí tak také ochrana interiéru vašeho vozu před znečištěním. A tuto funkci mohou splnit jak gumové, tak také textilní autokoberce. Pravdou je, že pro čištění jsou lepší gumové koberce, nicméně ani ty textilní nejsou na škodu. Stačí je vytáhnout z auta a pořádně vydrhnout. Navíc se uvádí, že textilní koberce v interiéru vozu prostě vypadají lépe.

Na materiálu záleží

Jak již bylo řečeno, autokoberce se vyrábí z několika materiálů. Mezi základní dva patří koberce textilní a gumové. Gumové jsou snadnější na údržbu i sušení, ty textilní jsou zase hezčí a v případě, že něco vylijete, tekutinu lépe vsáknou. S gumovými koberci budete muset skvrnu nejprve vysušit, než koberce z auta vyjmete. To, který z materiálů nakonec zvolíte, je ale na vás a vašich preferencích.

Zdroj obrázku: NAN2535 / Shutterstock.com

Proč je tak důležité, aby autokoberec seděl na míru?
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+