Vyberte stranu

Pre dámy, ktoré sa chystajú na nejakú významnú spoločenskú udalosť, sú povinnou súčasťou outfitu aj šperky. Zvyčajne sú považované „len“ za doplnky, ale kľudne môžu byť aj dominantou celého outfitu.

Aj šperk môže byť dominantou outfitu

Ak však chcete svoj vzhľad „postaviť“ na dominantnom šperku, v prvom rade by ste si mala zvoliť jednoduchšie šaty. V prípade, že vaše šaty a aj nejaký zo šperkov budú skutočne výrazné až extravagantné, budú sa „biť“ o pozornosť a váš outfit bude vyzerať prehnane komplikovane. Môžete tak mať krásnu róbu od významného dizajnéra a k tomu luxusný šperk, celkový dojem bude kaziť tento „súboj“.

Základom pri výbere šperkov na spoločenskú udalosť je preto zvážiť aké budete mať šaty a či si k nim môžete vziať výraznejšie šperky. Šaty budú jednoduchšie a tak chcete strhávať pozornosť šperkom? Dobre, tak teda aký šperk zvoliť? Zrejme vám ako prvá voľba napadol nejaký veľký náhrdelník. Tie síce môžu byť asi najvýraznejšími šperkami, ale nie ku každým šatám sa náhrdelník hodí.

Ak máte napríklad šaty s okrúhlym výstrihom, ktorý je ale bližšie ku krku, nesnažte sa doň „natlačiť“ náhrdelník. Zvoľte skôr výraznejšie visiace náušnice. A čo sa ešte hodí k náušniciam? No predsa pekné zlaté náramky. Len pozor, aby ten váš náramok s náušnicami naozaj ladil.

Ak chcete zaujať šperkom, šaty vyberajte čo najjednoduchšie

Rovnako postupujte aj pri takzvaných lodičkových výstrihoch. Takéto šaty sú vykrojené naozaj minimálne a tak rozhodne nie sú vhodné na kombináciu s náhrdelníkom. Preto sa taktiež zamerajte skôr na výrazné náušnice doplnené o náramok alebo kľudne aj niektorý z vašich výrazných zlatých prsteňov.

Ak to zoberieme z opačnej strany a teda, že máte výrazné náušnice, náramok, či prsteň, z ktorých chcete spraviť dominantu vášho spoločenského outfitu a hľadáte na základe toho šaty, vyberajte jednoduché šaty bez extravagantných prvkov. A ideálne s len minimálne vykrojenými výstrihmi.

Zdroj obrázka:

Autor: VAndreas / Shutterstock.com

Pri akom type šiat je lepšie nahradiť náhrdelník inými šperkami?
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+