Vyberte stranu

Strieborné šperky sú síce trochu „v tieni“ šperkov zlatých, avšak neznamená to, že by sa netešili obľube. Práve naopak. Ak sa v šperkoch „vyžívate“ a chcete mať k rôznym outfitom rôzne šperky, môže byť striebro pre vás ideálne.

Páči sa vám farba striebra a chcete nosiť každý deň niečo iné?

Pekných strieborných príveskov a iných šperkov si totižto môžete zadovážiť relatívne veľa bez toho, aby ste prišla o všetky úspory ako v prípade, keby ste chcela mať plnú šperkovnicu zlatých šperkov. A nižšia cena im vôbec neuberá na kráse.

Aj keď v súčasnosti máme k dispozícii biele zlato, ktoré sa striebru farbou podobá a kvalitou a dávkou luxusu ho jednoznačne prevyšuje. V minulosti, keď vo väčšine prípadov bolo zlato skrátka zlaté, bolo striebro jednoznačnou voľbou pre dámy, ktorým najviac imponovala strieborná farba.

Takto vám strieborné šperky vydržia najdlhšie

Elegantné strieborné náušnice a ostatné šperky z tohto materiálu potešia nielen vaše oči, ale aj vašu peňaženku. Aby vám však robili radosť naozaj dlho, je potrebné sa o ne starať. „Citlivosť“ na rôzne vplyvy je totižto asi najväčšou nevýhodou striebra. V znečistenom ovzduší sa vyskytujú sírne výpary a sírovodík, čo spôsobuje oxidáciu, teda černenie striebra.

Toto černenie môže niekedy spôsobovať aj príliš kyslé pH vašej pokožky. Okrem toho je striebro samé o sebe mäkkým a poddajným kovom. Spravidla sa tak strieborné šperky poťahujú tenkou vrstvou ródia. Vďaka tejto vrstve sú tak strieborné šperky chránené voči oxidácii aj poškriabaniu.

Avšak vrstva ródia sa nosením takýchto šperkov stenčuje. Preto, ak máte strieborné šperky a chcete, aby vám vydržali skutočne dlho, v pravidelných intervaloch je potrebné zájsť s nimi ku klenotníkovi a nechať ich nanovo potiahnuť vrstvou ródia.

Zdroj obrázka:

Autor: KK_face / Shutterstock.com

Prečo si vybrať strieborné šperky? A ako sa o ne starať, aby vydržali?
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+