Vyberte stranu

Na čo všetko sa zamerať pri kompletnej rekonštrukcii domu?

 

Akékoľvek rekonštrukcie si vyžadujú včasné plánovanie a samozrejme aj dostatok financií. Keď sa bude jednať o výraznejšie rekonštrukcie, nielen obmena dekorácií a nábytku, vtedy je potrebné plánovať to vopred, aby vás potom vyššie finančné výdavky nezaskočili.

Na čo všetko sa zamerať pri kompletnej rekonštrukcii domu?

Schodište

 

Pri viacpodlažných rodinných domoch je súčasťou aj schodište. Ak plánujete kompletnú rekonštrukciu, skúste sa zamerať aj na modernizáciu tejto časti. Nevenujeme jej príliš veľa pozornosti, nakoľko ním len prechádzame, ale zaslúži si modernizáciu.

Ak máte betónové schodisko, môžete si vybrať nový drevený obklad betónových schodov. Ak ste ale mali „zavesené“ schody a už sú pomerne dosť znehodnotené, skúste si tieto schody vymeniť za nové schody. Vybrať si môžete z kvalitných modulových alebo točivých schodov. Je na vás, ktorý typ uprednostníte. Záleží samozrejme aj od priestorových možností.

Tepelná izolácia

 

Únik tepla v zimnom období a prenikanie toho teplého v horúcom letnom období neteší nikoho, či už žije v byte, alebo v rodinnom dome. Ak teda plánujete kompletnú rekonštrukciu domu, odporúčame vám kúpiť lepšiu tepelnú izoláciu a izolovať si potrebné miesta, cez ktoré najviac uniká horúci vzduch počas zimného obdobia. Môžu to byť fasády, podlahy, stropy, ale aj ploché, či šikmé strechy.

Podlahy

 

Každá rekonštrukcia vždy začína od podlahy. Ak teda plánujete kompletnú rekonštrukciu, začnite od podlahy. Dnes je podstatne väčší výber podlahových krytín ako kedysi. Veľmi obľúbené sú vinylové podlahy. Dekorom pripomínajú drevo a ich cena je veľmi atraktívna.

Určite ale nepohrdnite ani nadčasovými drevenými parketami. Tie sa perfektne hodia, ak si plánujete zariadiť interiér vo vidieckom, alebo aj minimalistickom štýle.

Nezabúdajte zohľadňovať nielen typ podlahovej krytiny, ale aj jej farebné prevedenie. Farebné prevedenie podlahy nesmie splývať s farebným prevedením nábytku.

Zdroj obrázka:

 

Autor: Bilanol / Shutterstock.com

Na čo všetko sa zamerať pri kompletnej rekonštrukcii domu?
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+