Vyberte stranu

Kúpte si septik a vyriešte problém s absenciou kanalizačnej prípojky

 

Viaceré obce a mestá aj napriek viacerým modernizáciám nemajú kanalizačné prípojky. Možno si poviete, že v dnešnej dobe by to mala byť samozrejmosť, avšak nie je to tak. Mnohé rodiny žijúce v rodinných domoch sú závislé od vlastných žúmp.

Vývoz odpadových vôd zo žúmp si však musia v pravidelných intervaloch zabezpečovať sami a keby mali kanalizáciu, s ničím takým by sa nemuseli trápiť.

 

Ak nemáte v obci kanalizačnú prípojku a ste závislí od vlastnej žumpy, kúpte si namiesto klasickej žumpy septik. Možno ste už čo-to o septikoch počuli, ale v nasledujúcich riadkoch vám o nich povieme viac informácií.

 

Charakteristika septikov

 

Dobré septiky dnes môžete nájsť aj pod názvom dvojkomorové žumpy. Ako už z názvu vyplýva, jedná sa o nádrž, ktorá má dve komory. Septiky sú svojim spôsobom aj čističky odpadových vôd, nakoľko ich úlohou je nielenže uskladniť odpadové vody, ale ich aj prečisťovať.  V rámci svojej konštrukcie prečisťujú odpadové vody a nezaťažujú tak životné prostredie.

Na dne prvej komory sa usadzuje kal a na povrchu môžeme nájsť tekutú zložku odpadovej vody. V druhej komore nájdeme na dne jemnejšie čiastočky a na povrchu nájdeme odpadovú vodu, ktorá je zbavená veľkej časti kalu.

 

Septiky fungujú v podstate ako bezúdržbové čističky. Ak ste boli závislí od častého vývozu odpadových vôd a skúšali ste vypúšťať splašky aj do vodných tokov, či na záhrady, pri septikoch sa tohto nemusíte báť.

 

Dovoz priamo domov

 

Keďže sa jedná o nadrozmernú nádrž, je priam nevyhnutné nechať si ju doviezť priamo domov. Vždy ale uprednostňujte firmy predávajúce žumpy vo vašom okolí. Keby si doveziete septik zo vzdialenejších miest, zbytočne sa vám predraží dovoz.

Betónové žumpy Žilina, ale aj betónové žumpy z iných miest by mali byť vysokokvalitné a mali by spĺňať všetky parametre potrebné na ich zapojenie a uvedenie do prevádzky.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: dcwcreations / Shutterstock.com

Kúpte si septik a vyriešte problém s absenciou kanalizačnej prípojky
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+