Vyberte stranu

Čo by ste mali robiť, ak vaše dieťa trpí kolikou? Plynatosť je často príčinou, že Vaše dieťa má nafúknuté bruško. Čo robiť, aby jeho stav pominul? Vyskúšajte Infacol.

Približne do troch mesiacov života dieťaťa, sú najčastejším problémom u dojčiat kŕčovité bolesti bruška v podobe plynatosti. Najčastejšie je to nestrávená strava, ktorá sa v brušku kvasí a podporuje tak zväčšovanie plynov v črevách.

Keď bábätko bolí bruško, tak narieka a nožičky a stehná si pritiahne k brušku. Dieťatko trpí, je tým ovplyvnená jeho nálada a potom trpí aj mamička. Jeho plač dokáže spôsobiť rodičom veľké obavy a takisto vo viacerých prípadoch aj podráždenie.

Nafukovanie je vysoká plynatosť v tráviacom trakte, Veľa vzduchu v črevách nie je to najlepšie čo by sa očakávalo. Predsalen je to nepríjemný tlak v oblasti žalúdka. Rozťahujú sa črevné kľučky a žalúdok. Prehĺtanie vzduchu spoločne s potravou je tiež dôvodom, prečo má potom dieťa zvýšený metabolizmus. Nevhodná strava je najčastejšie príčinou všetkých nepríjemností.

Aké ďalšie príčiny plynatosti poznáme?

 • alergia na kravské mliečko
 • Intolerancia laktózy
 • celiakia – lepok v potrave je to, na čo naráža tráviaci trakt

 

Tip na produkt: INFACOL

INFACOL sus por 2 g (fľ.HDPE) 1x50 ml

 • Pomáha uvolňovať vzduch a plyny
 • Liek je vhodný už aj pre novorodencov
 • Spája malé vzduchové bublinky, ktoré uvolňuje vo forme vetrov

 

button_chcem-vediet-viac

Bojujme s nafukovaním

Liečba nafukovania nie je až taká jednoduchá. Závisí od toho, čo je na príčine. Niekedy stačí, ak zistíme, čo je príčinou toho všetkého a nebudeme sa tým potom už ani zaoberať. Pri nafukovaní, ktoré je len prechodné, najmä u dojčiat – im pomôže opakované zavedenie rektálnej rúrky do konečníka.

A aké sú nejaké iné tipy? Tak aj s tým Vás oboznámime. Okrem rektálnej rúrky máte na odstránenie koliky ešte aj iné možnosti ako sú bylinkové čaje. Najlepšie je , ak Vášmu dieťaťu pripravíte čaj, ktorý bude obsahovať také látky, ktoré bude podporovať uvoľňovanie plynov. Vyskúšajte aj rôzne liečebné prípravky a podávanie vlažných obkladov na bruško. Dieťa sa poteší, ak mu budete bruško jemne masírovať. Potom mu podajte Infacol a hravo sa bolestí zbavíte.Infacol

 

Priblížime a charakterizujeme Vám liek Infacol

Máte tu pre Vás návrh, ako mu pomôcť. Skúste Vášmu dieťaťu podávať liek Infacol. Obsahuje liečivú zložku simetikón, pomáha uvoľňovať vzduch a plyny, ktorá sa zvyknú tvoriť v brušku dieťaťa. Simetikón napomáha spájaniu malých vzduchových bubliniek v brušku dieťaťa. Sú to kvapky, ktoré sú určené na úľavu kolikových bolestí novorodencov, teda tých najmenších.

Je vhodné tento liek podávať aj novorodencom. Bolesti, ktoré vzniknú na základe toho, že má dieťa koliku, sú vyvolané aj na základe toho, že sa mu v tele tvoria bublinky. Infacol premení malé bublinky na veľké bubliny, čím je potom uľahčené vypudzovanie vetrov von z tela. Ak by ste sa chceli o tomto lieku dozvedieť aj ďalšie informácie, ako sú: Dávkovanie, cena, skúsenosti a recenzie, tak si prečítajte tento článok až dokonca.

Pri iných črevných ťažkostiach vyskúšajte probiotikum Enterina.

 

E-shopy ponúkajúce: Infacol:

 • e-shop odporúča 100 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3 dni
 • spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,5 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu
najlekareň
 • internetový obchod odporúča 95% zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,9 dňa
 • výborná kvalita komunikácie
button_do-obchodu

 

Ako a od kedy by sa mal Infacol dávkovať?

Tento liek  je vhodné dávkovať pred jedlom a predtým, než sa začne podávať, je potrebné, aby sa fľaška mierne pretrepala. Dávka sa následne podá tak, že sa stlačí horná časť kvapkadla.

Liek sa môže deťom podávať až niekoľko týždňov. Liek je vo forme suspenzie. Pomáha pri plynatosti a nafukovaní. A je vhodný ak sa podáva deťom už od narodenia, pretože látka simetikón sa zo žalúdka a z čriev dieťatka neabsorbuje. Pre dosiahnutie želaného výsledku je nutné liek aplikovať až niekoľko dní. Pretože ak ho podávate nepretržite, tak potom predchádzate vzniku črevných plynov a tvorbe vetrov.

Ak aplikujete dvojnásobnú dávku, tak pre dieťa je to absolútne bezpečné, pretože účinná látka je neutrálna. Jedna fľaštička vystačí v priemere na 20 dní. Bábätká ho majú radi aj vďaka jeho chuti, ktorá je pomarančová.

Podporte zravý rast vaších detí Kalciovým sirupom. 

 

Upozornenie na užívanie lieku Infacol

Liek nie je vhodný pre starších  a dospelých ľudí. Obsahuje také parabény, ktoré môžu vyvolať alergickú reakciu a je dosť možné, že bude oneskorená. Ak sa liek prvýkrát otvorí, tak potom sa smie užívať len 28 dní. Kvapkadlo by sa nemalo používať na dávkovanie iných liekov, len presne na to, na ktoré je určené.

Infacol obsahuje aj metylparabén a propylparabén a je možné že sa vyvolá alergická reakcia.

Medzi ďalšie výstrahy by sme zaradili aj dôvod, že ak je Vaše dieťa alergické na simetikón alebo na ktorúkoľvek jeho zložku, prestaňte mu podávať tento liek.

Keďže je liek určený pre deti, tak v žiadnom prípade sa nesmie kombinovať s alkoholom. Liek je určený pre tie najmenšie deti, tak na vedenie vozidiel a obsluhovanie strojov sa to ani aplikovať nedá.

 

Tip na kvalitný produkt:  Doktorka Sirupová s príchuťou jahôd s vanilkouDoktorka Sirupová s príchuÅ¥ou jahôd s vanilkou, sir 1x100 ml

 • Obsahuje vápnik, vitamín D3, C, K2, je vhodný na podporu zdravého rastu detí
 • Podporuje zdravie zubov, svalov, kostí
 • Kúpite v e-shope pilulka.sk

button_chcem-vediet-viac

 

Cena lieku Infacol

Tento liek je dostupný vo viacerých kamenných a internetových lekárňach. Ak si ho objednáte prostredníctvom internetového obchodu, ktorý je vaším obľúbeným, tak nielenže ušetríte čas, ale aj peniaze. Najlepšie je objednanie z pohodlia domova.

Infacol

 

Skúsenosti, recenzie a odporúčania na liek Infacol

Zo skúseností zákazníčok vyplýva, že na tento liek majú rôzne názory, ktoré sa odlišujú. Jedna z nich radšej skúša akékoľvek alternatívy ku kmínovemu čaju, V istých časoch, keď mala ešte menšie dieťa, tak často trpelo kolikami. Na internete sa dočítala, že najlepším liekom je liek Infacol. Vyskúšala, a doteraz toto rozhodnutie neľutuje. Iná zas tvrdí, že jej dieťaťu vôbec nezabral.

Len málokedy sa stretnete s názorom užívateľok, že im tento liek vôbec nezabral. Skúsenosti sú viac pozitívne ako negatívne. Každopádne je liek Infacol v kruhu mamičiek dosť obľúbeným liekom, vďaka jeho skvelým účinkom. Praktické podávanie je aj vďaka pipete.

 

Tip na e-shop: lekáreňtriveže.sk

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

 

Podávali ste už svojmu dieťaťu Infacol? Povedzte nám o tom v komentári!

Infacol – pomoc pri kolike a plynatosti pre Vaše dieťa
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+