Vyberte stranu

Počas uplynulého leta nastal v Bratislave boom elektrických kolobežiek, ktorý však nesúvisí len s príchodom platformy, vďaka ktorej si môžu obyvatelia Bratislavy kolobežku vziať a požičať doslova z ulice. Už predtým po tomto dopravnom prostriedku siahli tí, ktorí nechceli cestovať autom, tráviť čas v zápchach, alebo im úplne nevyhovovala hromadná doprava. Otázkou je, aká je vlastne budúcnosť elektrických kolobežiek v našom hlavnom meste.

Viac cyklistických chodníkov

S elektrickou kolobežkou by ste nemali jazdiť na klasickom chodníku medzi chodcami. Môžu totiž vznikať potenciálne nebezpečné a kolízne situácie pre obe strany, pre vás i chodcov. Preto by ste nimi mali jazdiť či už na ceste alebo na cyklistickom chodníku. Lepšia a bezpečnejšia je určitá tá druhá možnosť. A v tomto prípade vás môže tešiť, že rozvoj cyklistických chodníkov patrí medzi priority súčasného vedenia mesta. Dá sa očakávať viac nových cyklistických chodníkov nielen priamo v centre, ale aj v okolí mesta či v blízkosti rôznych turisticky vyhľadávaných miest.

Súžitie s ostatnými

Všetko je o zvyku, čo platí aj pre príchod elektrických kolobežiek na scénu. Otázkou budúcnosti je aj určité súžitie „elektro-kolobežkárov“ s cyklistami, vodičmi áut či chodcami. Sme presvedčení, že to chce len čas a vzájomné pochopenie. A každý si predsa prajeme, aby bola doprava pre všetkých účastníkov čo najbezpečnejšia. Asi nikto nechce, aby ste po prípadnej nehode museli navštíviť napríklad servis Xiaomi kolobežiek na opravu elektrickej kolobežky.

Dostupný servis

Zásadnou témou je aj servis, ktorý v tomto prípade musí byť odborný, nie svojpomocný. Naozaj by ste sa nemali sami „hrabať“ napríklad v elektrickej batérii, ktorá je pohonnou jednotkou pre kolobežku. Našťastie, už dnes máme dostupný servis kolobežiek Bratislava, ktorý sa nachádza v Petržalke kúsok od cyklotrasy. Čo sa týka servisu, v tomto v Bratislave problém nemáte a ani mať nebudete.

Zdroj obrázka:

Dragon Images / Shutterstock.com

 

 

Aká je budúcnosť elektrických kolobežiek v Bratislave?
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+