Vyberte stranu

Javí sa vám, že tento kus látky už v rámci domácností stratil svoje miesto? Že jeho praktický účel nahradili rolety? Netreba podceňovať potenciál zaužívanej klasiky, vedzte, že záclony či závesy ešte majú v segmente bytového textilu, čo ponúknuť. Moderné záclony do obývačky nielenže zútulnia priestor, ale vytvoria skutočný dekoratívny doplnok, ktorý pôsobí naozaj účelovo. Zároveň poskytuje súkromie pred zvedavými pohľadmi ľudí alebo slnečnými lúčmi horúceho Slnka.

 

Moderné záclony do obývačky

Myslíme, že drvivá väčšina domácností stále zostáva záclonám verná. Záclony nielenže zapôsobia v interiérovom dizajne dominantne a esteticky, ale doprajú aj spomínané súkromie čím určite dotvoria atmosféru, ktorú si v obývačke želáte. Samozrejme, záleží iba na vašom vkuse do akých farieb sa so záclonami pustíte. Všeobecne platí, že ak je vybavenie či zvyšok interiéru ladený do svetlých tónov, záclony by tomu mali zodpovedať. Špeciálne obývačka by mala pôsobiť harmonicky. Moderné záclony tak môžete vyberať od klasických jednofarebných odtieňov až po vzory, kombinácie farieb či špecifické strihy látky.

 

Vyskúšajte tieto kvalitné záclony!

Vzory ustúpili, línia má šmrnc

V posledných rokoch už trendom nie sú moderné záclony, ktoré by sa prezentovali prečačkanými vzormi alebo prílišnou farebnosťou. V móde nie sú ani kombinácie tmavých farieb. Posledné roky v interiérovom dizajne ukázali, že moderné záclony držia líniu s interiérom. Teda podľa farieb sedačky či koberca, vyberajte aj farbu záclony alebo závesu.  Jednofarebnosť je „in“ a netreba sa tomu brániť. Vďaka jednej línii farieb zabezpečíte harmóniu a v priestore tak záclony nebudú pôsobiť stratene, ale naopak zaujmú a na stene s oknom budú opäť pôsobiť decentne.

moderné záclony s pútkami calli

Pozor na tmavé farby

Áno, spomínali sme, že farby by mali ladiť, respektíve držať líniu s interiérom a vybavením, ktorým máte vybavenú danú izbu. Či ide o spálňu, obývačku, detskú izbu alebo kuchyňu. Pozor by ste si však mali dať na tmavšie farby. Sivá, čierna, tmavomodrá alebo tmavo-hnedá. Tieto odtiene sú skôr ladené k industriálnemu štýlu, no zapasujú aj k modernému dizajnu. Niekedy je však dobré, ak pri takýchto tmavších farbách je odtieň závesu aspoň o stupeň bledší prípadne tmavší. Pri identickej tmavej farbe by interiér mohol pôsobiť fádne až depresívne.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Biela farba je neutrál

Biele záclony či béžové odtiene patria medzi druhy záclon, ktoré z časti vždy prepúšťajú svetlo. Pochopiteľne závisí to aj od materiálu, z ktorého je záclona vyrobená. Biela farba však dokáže opticky zväčšiť aj menšiu izbu, predovšetkým ak je záclona na celú dĺžku až po zem. Zároveň je skvelou dekoráciou, ktorá nepôsobí nudne.

 

Moderné záclony do kuchyne

Priestor kuchyne môžeme pokojne spojiť aj s jedálňou. Podľa množstva inšpirácií z tejto oblasti tu vládne jednoduchosť. Do kuchyne či jedálne sa hodia dnes moderné záclony z priesvitného saténu či inej ľahkej a vzdušnej textílie. Netreba tak vymýšľať nejaké špecifické ozdobné či extravagantné kombinácie farieb, alebo strihov, vsaďte na jednoduchosť a uvidíte, že okrem súkromia vytvoríte aj harmonickú atmosféru.

moderné záclony

Záclony a závesy sú stále trendom

Doteraz sme hovorili o domácnostiach. Obývačka, kuchyňa, spálňa alebo detská izba. Áno, tu sa záclony a závesy vyskytovali odjakživa. Moderné záclony a závesy si však svoje miesto našli aj v spoločnosti. Máme na mysli verejné miesta ako kaviarne, bary či reštaurácie. Zo záclon sa stal ozajstný dekoratívny doplnok, ktorý dokáže interiér doplniť o chýbajúci estetický element. Nejde o žiadnu doktrínu. Záclony neudávajú trend, no sú jeho súčasťou a preto nie je vôbec odvážne tvrdiť, že záclony sú jedným z najdôležitejších doplnkov v rámci bytového textilu a interiéru všeobecne. A ako vravíme, nejde iba o byt či dom.

Záclony a závesy sú samozrejmosťou aj v úradných a verejných priestoroch. Vysvetlenie je jednoduché už z dávnych čias. Z hľadiska histórie išlo o úzkoprofilový tovar, ktorý mal svoju manufaktúrnu hodnotu. A ako sme spomínali, účelom bolo zabezpečiť súkromie. Dnes tomu nie je inak. Vo vyšších kruhoch sú moderné záclony a závesy neodmysliteľnou súčasťou.

Vyskúšajte tieto kvalitné záclony!

Ako vybrať záclonu

V niekoľkých bodoch možno zhrnúť, čo zvážiť, ak sa rozhodnete pre výber záclony. Samozrejme, farbu vám nenanútime, no určité parametre je potrebné zhodnotiť vždy

Závesný systém tu nastáva otázka, akým spôsobom bude záclona prekrývať okná. Na výber máte hneď niekoľko typov. Garníže, špice, krúžky alebo skryté závesné systémy. Pri rôznych moderných systémoch máte možnosť aj manuálneho či elektrického zaťahovanie záclon.

Záclona a okno- záclony a závesy už dnes nie sú obyčajnou bytovou textíliou a polovičné závesy či rolety sú už dnes minulosťou. Záclona a záves by sa mali v pomere k oknu jemne dotýkať podlahy. Preto treba rátať s určitou rezervou. Záclony by mali byť nariasené a šírka by teda mala byť približne jeden a pol násobkom šírky závesnej tyče respektíve okna samotného. Dĺžka záclony takisto zabezpečí, že pri dotyku s podlahou dokáže priestor opticky zvýšiť.

Materiál opäť ide skôr o váš vkus. Rozhodne však zabudnite na ťažké a tuhé materiály. Zamerajte sa skôr na jemné a vzdušné materiály. Hodváb, satén, brokát, taft alebo iné ľahké textílie.

Farba platí to, čo sme spomínali. Biele a svetlé farby priestor opticky zväčšia a presvetlia. Rovnako, ak zvolíte správny svetlý odtieň, získate pravidlo držania línie farebnosti. Tmavé farby naopak priestor o niečo zmenšia a na prvý dojem možno zapôsobia príliš dominantne. Ak hovoríme o vzoroch, hoci šli do úzadia, musíme podotknúť, že či už ozdobné pásiky, kruhy alebo iné ornamenty sú vhodné skôr na väčšie závesy, kde vyniknú.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Moderné záclony – Stále majú čaro
4.7 (93.33%) 3 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+