Vyberte stranu

Teraz sme pravdepodobne oslovili všetky gazdinky, no veríme tomu, že okrem návštevy chladničky do kuchyne zavíta aj mužské publikum. Tentokrát však nejdeme hovoriť o dizajne kuchyne, kuchynských skrinkách či type kuchynských liniek. Zameriame sa na konkrétne vybavenie vašej kuchyne. Detaily vybavenie, ktoré vo vašej kuchyni rozhodne nesmú chýbať. Veríme, že vďaka tomuto článku bude vaša kuchyňa pripravená prvotriedne a nič vás neprekvapí. Varenie, pečenie, stolovanie, servírovanie či skladovanie potravín. Všetko si vyžaduje správne náradie alebo svoje miesto v rámci kuchynskej hierarchie. Ako si v kuchyni vytvoriť systém a prácu si uľahčiť? To si ukážeme v nasledujúcich odsekoch.

 

Doplnky do kuchyne na varenie

Začneme od počiatkov. Veď načo slúži kuchyňa prioritne? No v prvom rade, na varenie chutného jedla pripraveného z láskou. Aby sme tak mohli urobiť, musíme mať potrebné vybavenie, na ktoré nesmieme zabudnúť. V opačnom prípade si prácu príliš neuľahčíme a skôr si všetko skomplikujeme.

Hrnce kde inde ako v kvalitných hrncoch pripravíte chutné pokrmy? Hrniec patrí v kuchyni na prvé miesto a je jej neodmysliteľnou súčasťou. Nerezové hrnce sú dnes „in.“ Zároveň sú odolné a pomerne jednoduché na údržbu. Stačí ak si vyberiete tú správnu sadu, prípadne dokúpite hrniec väčší či menší podľa vášho výberu. Opomenúť nesmieme ani tlakové hrnce, ktoré vám prácu značne uľahčia a skrátia čas prípravy.

Panvice – bez panvice to samozrejme nejde. Panvica je vybavenie, ktoré do kuchyne jednoducho patrí a či chcete grilovať, opekať alebo robiť palacinky, panvicu jednoducho potrebujete. Keramické, teflónové, neprilnavé alebo čínske woky. Opäť si môžete vyberať a skúšať nové a nové recepty.

 

Tefal C6210252 panvica TALENTPRO 21cm

Výhody:

   Tefal C6210252 panvica TALENTPRO 21cm

  • Vysoká kvalita
  • Výborné profesionálne hodnotenie
  • Dobrá indukcia
     

Nevýhody:

  • Žiadne
     

tlačidlo

 

Kuchynské nože ostrý nôž je základ. Veď kuchár bez noža je ako auto bez kolies. Nože na mäso, pečivo či chlieb. Klasické sekáče alebo elegantné keramické nože. Zamerať by ste sa mali na vysokokvalitné nože brúsené laserom. Chýbať vy vo vašej výbave nemali ani nože na steaky či syr.

Súčasťou kuchyne je aj množstvo iného náčinia a doplnkov. Pri varení je to množstvo pomôcok. Napríklad sú to varešky, no pri varení sa nezaobídete určite ani bez strúhadla či krájacej dosky. Aby ste včas scedil cestoviny potrebujete cedidlo alebo sitko. Rovnako tak nezabudnite na odmerky, búrsku na nôž, otvárak na fľaše alebo naberačky či podberačky.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop Tpd.sk a Andreashop.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Pečenie

Nemusíte byť cukrárka, aby sa vám do kuchyne hodili rôzne doplnky, ktoré sú pri pečení neodmysliteľné. Či pečiete rada torty, zákusky, slané pečivo, šťavnaté mäso alebo rúru zapínate iba vo výnimočnom prípade, nikdy neviete, kedy sa vám takéto doplnky do kuchyne môžu zísť.

Pekáče a plechy –  aby ste mohli spokojne vypekať dobroty, plechy a pekáče sú nutnosťou. Plechové plechy, sklené zapekacie misy, keramické misky či hlinené pekáče na pečenie husí a kačiek. Nezabudnite si vybrať plechy, ktoré sa zmestia do vašej rúry na pečenie. Neraz sa totiž stáva, že gazdinky kúpili zlý rozmer a drahý plech je tak mimo úžitku.

 

Electrolux EZB 3400 AOX

Výhody: 

   021d95fa240a5b1bf4253cfc2793cb86-mm1000x1000

  • jednoduchá obsluha 
  • dizajn 
  • tichý chod 
  • výhodná cena 
     

Nevýhody: 

  • nedostatočne zrozumiteľný návod na použitie
     

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

Formy na pečenie niekedy to chce trocha viac kreativity. Formy na pečenie patria teda medzi doplnky do kuchyne, ktoré možno nie sú úplne bežné. Avšak, ak chcete piecť ozdobné, štvorcové alebo okrúhle korpusy, formy na pečenie sú tu pre vás. Rovnako tak bábovková forma či forma na srnčí chrbát.

A čo ešte k pečeniu treba? Detaily ako formičky na vykrajovanie, metličky na šľahanie alebo špeciálne vykrajovačky na medovníky. Pri pečení sa vám určite zíde aj zástera a aby ste si nespálili prsty, chňapky sa vám ako doplnky do kuchyne hodia takisto.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop Tpd.sk a Andreashop.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Aj suroviny majú svoje miesto

Verte či nie, ale doplnky do kuchyne nie sú iba veci, ktoré nutne používame na varenie či pečenie. Ide takisto o doplnky, ktoré vám pomôžu v kuchyni vytvoriť systém a všetko usporiadať tak, ako vyhovuje vám. Chlebníky či dózy na potraviny zabezpečia nielenže kvalitnejšie skladovanie potravín, ale takisto zabezpečia lepšiu manipuláciu a uskladnenie. Dózy na ryžu, múku, cestoviny, cukor, soľ či iné pochutiny a potraviny.

 

Stolovanie

Tak toto je už proces, ktorý je nutnosťou v prípade, že kuchyňa je plne vybavená. Veď akoby to vyzeralo, keby jeme rukami. Príbory sú pre spoločné stolovanie základ. Od vášho vkusu už len záleží, aké farby či materiál si vyberiete. Rovnako tak na stole pri spoločnom obede nesmú chýbať soľničky či koreničky. Pri pochutnávaní si na sladkom dezerte a káve nezabudnite na stôl položiť cukorničku. Okrem iného nebudete ľutovať ani ak si zabezpečíte stojan na servítky alebo nejaký podnos na ovocie. Hoci už možno nejde priamo o doplnky, ktoré sú súčasťou kuchyne, bytostne sa ich dotýkajú.

Taniere a poháreprakticky a esteticky. Aj týmto sa v kuchyni treba riadiť. Snažíme sa vám v tomto článku pripomenúť čo najviac pojmov, ktoré v kuchyni jednoducho nesmú chýbať. Taniere sú zložkou, ktorá je samozrejmosťou. Poháre de facto tiež. Veď ide o niečo, čo je úplne prirodzené.

Náš tip: Výhodné  ponuky tanierov a pohárov nájdete v e-shope 4home.

Viac Informácii

Detaily sú prínosom

Aké detaily ešte v kuchyni, respektíve s spojení s kuchyňou môžeme mať? Možno vás to prekvapí, no našlo by sa ešte mnoho vecí, ktoré v kuchyni môžeme mať v rámci vybavenia. Doplnky do kuchyne ako odkvapkávače na riad alebo príborníky. Rovnako tak sú moderné stojany na nože. Špecifické sú napríklad aj termonádoby či termosky, ktoré sa často zídu. V prípade, že v rodine máte deti, desiatové boxy potešia takisto. V zásade kuchyňu tvorí množstvo elementov, ktoré z nej vytvárajú komplexné miesto pre pohodlnú a jednoduchú prípravu jedla a celkový chod domácnosti. Závisí teda len na vás či si dané činnosti uľahčíte práve kúpou náčinia a pomôcok tohto druhu.

 

Najvýhodnejšie ponuky nájdete v overených eshopoch:

tpd-sk tpd.sk hodnotenie button_do-obchodu (1)
andreashop andrea hodnotenie button_do-obchodu (1)
hej.sk-logo hej.sk button_do-obchodu (1)
okay logo okay.sk button_do-obchodu (1)
alza.sk alza,sk  button_do-obchodu (1)
Doplnky do kuchyne – Myslite na všetko
5 (100%) 3 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+