Vyberte stranu

 

Starostlivosť a úprava vzhľadu nesmie zanedbávať žiadna žena bez rozdielu!  Muži si najprv všímajú na ženách oči, je to prvý skutočný kontakt. Snažte sa preto, aby váš pohľad bol neodolateľný. K tomu patrí nie len úprava očí, ale taktiež úprava obočia, ktorá dá niekedy naozaj zabrať! Pomôže vám pri tom ceruzka na obočie !

 

Úprava obočia dodáva výraz!

Úprava obočia je veľmi dôležitá, nemali by ste ju zanedbávať! Skôr ako začnete s líčením očí a obočia, tak pod obočie naneste tenkú vrstvu make-upu. Následne si upravte obočie. Obočie tiež slúži ako pomyselná hranica, pokiaľ môžete nanášať očné tiene.

Ak s úpravou obočia nemáte skúsenosti, je vhodné vyhľadať kozmetický salón, kde vám poskytnú profesionálne služby, čím predídete nesprávnemu tvaru obočia. Tvar obočia treba správne vyformovať. Na základe súmernosti tváre dve tretiny vášho obočia by mali stúpať hore a zvyšná tretina by mala klesať. Toto pravidlo platí nie len pri dĺžke, ale taktiež pri šírke obočia. Taktiež hrúbku obočia je nutné prispôsobiť typu vašej tváre. Ak máte krásne hrubé obočie, určite si ich nevytrhajte do tenkej línie. Dôležité pravidlo pri úprave obočia, nikdy si netrhajte chĺpky nad obočím, neodporúča sa to! Pozor na veľmi tenké a tmavé obočie, môže vám dodať veľmi prísny výraz. Ak si začiatok obočia príliš vytrháte, zväčší sa vám priestor medzi očami, čo môže vzbudzovať nevhodný dojem. Odporúčame si ho v takom prípade jemne dokresliť ceruzkou na oči.

 

TIP: Loreal Paris Ceruzka na obočie s kefkou Brow

ceruzka na oči

 • pomáha tvarovať obočie
 • uhladzuje obočie
 • dodáva mu farbu a plnosť
 • obočie si môžete upraviť kefkou
 • kúpiť môžete na stránke Vivantis, ktorý má výborne hodnotenie na Heuréke ( 91% zákazníkov odporúča)

 

 

Pomocníkom je ceruzka a zubná kefka!

Neviete ako zistíte správny tvar vášho obočia? Je niekoľko trikov ako to zistiť v pohodlí vášho domova. Zoberte si do ruky ceruzku na oči alebo ľubovoľnú ceruzku, ktorá spĺňa tento tvar. Jeden koniec ceruzky si priložte na vonkajší kútik nosa a druhý koniec ceruzky na okraj vonkajšieho oka na tej istej strane. Tam, kde sa ceruzka stretáva s vaším obočím je miesto, kde má obočie končiť. To isté aplikujte aj na vnútornom kútiku oka s vonkajším kútikom nosa. Miesto, kde sa ceruzka stretla s obočím je miesto, kde má vaše obočie začínať.

A viete kde nájdete najlepšie ceruzky na obočie? My odporúčame navštíviť stránku Notino, ktorá má výborné hodnotenie na Heuréke!

TIP: Kde nakupovať najlepšie ceruzky na obočie?

hodnotenie

 

Pri tvarovaní obočia vám taktiež ako dobrá pomôcka poslúži zubná kefka. Zoberte si do ruky zrkadlo a učešte si chĺpky do strán, hore alebo dolu. Pri tomto spôsobe zistíte ako sa vám naozaj mení výraz tváre. Na zubnú kefku naneste priehľadný gél na vlasy a následne chĺpky vyčešte v správnom smere. To vám zaručí, že vaše obočie bude spevnené a zafixované. Môže sa vám to hodiť pri blížiacej sa spoločenskej udalosti. Vždy sa riaďte tým, aby ste pôsobili prirodzene! A pozor na symetriu vášho obočia!

 

Skvelá voľba je ceruzka na obočie!

Skvelým a efektívnym spôsobom pri zvýraznení obočia je použitie ceruzky na obočie, ktorá je súčasťou základnej kozmetickej výbavy väčšiny žien. Nekreslite rovné čiary, ktoré budú pôsobiť neprirodzene. Naznačte si iba niekoľko menších chĺpkov v smere rastu obočia. Farba obočia je u každej ženy iné. To, akú farbu máte zvoliť závisí od farby vašej pleti a vlasov. Tmavovlásky by mali mať obočie o odtieň svetlejšie ako sú ich vlasy. Naopak blondínky by mali mať o odtieň tmavšie obočie od vlasov. Tak postupujte pri výbere farby na obočie.

TIP: Maybelline Brow Satin

ceruzka na oči

 • jednoduchá aplikácia
 • 2v1
 • dokonale zvýrazní obočie
 • kúpiť môžete na stránke Notino, ktorý má výborne hodnotenie na Heuréke (97% zákazníkov odporúča)

 

Aké sú ďalšie spôsoby zvýraznenia obočia?

Na zvýraznenie obočia existuje ďalšie spôsoby okrem ceruzky na obočie. Niekedy stačí, ak si obočie pretriete vašou maskarou, ktorá je buď v hnedej alebo čiernej farbe. Nepreháňajte to však s farbou, maskaru radšej pred použitím jemne utrite.

Ďalším spôsobom ako si zvýrazniť obočie je použitím očných tieňov. Tieň sa aplikuje pomocou tvrdého guľatého štetca. Hlavne nepoužívajte čiernu farbu, zvoľte radšej hnedú alebo všetky zemité farby. Tieň nanášajte postupne po menších dávkach a pamätajte, že menej je niekedy viac. Ak sa vám zdá, že obočie je príliš silné, pretrite ho vatovou tyčinkou, čím obočie zjemníte.

 TIP: Dermacol Powder Eyebrow Shadow

ceruzka na oči

 • púdrová ceruzka na obočie
 • jednoduchá aplikácia
 • výber z troch odtieňov
 • kúpiť môžete na stránke Elnino, ktorá má výborne hodnotenie na Heuréke ( 97% zákazníkov odporúča)

 

 

 

 

Ceruzka na obočie: Upravené obočie je polovica úspechu!
4.8 (96.36%) 11 hlasov