Vyberte stranu

Mikina je módny kúsok, ktorý sa nachádza v každom šatníku. Nosíme ich na šport, do mesta na nákupy aj na prechádzky a deti do školy či škôlky. Ak vás už omrzeli dizajny, ktoré nájdete v obchodoch, tentokrát si ju môžete sami ušiť. Z akého materiálu? To vám prezradíme v nasledujúcom článku.

Vyberte si materiál

Mikinu je najlepšie ušiť z dvoch materiálov: teplákoviny alebo fleecu.

  • Teplákovina — teplákovina sa vyrába z bavlny a elastanu. Pri jej nosení oceníte pružnosť a príjemný povrch. Na ľahké letné mikiny vyberajte nepočesanú teplákovinu. Spoznáte ju podľa drobných slučiek na rubovej strane. Ak hľadáte materiál s lepšou hrejivosťou, vhodná bude počesaná teplákovina.
  • Fleecefleece v metráži vyniká svojím hebkým, jemným povrchom. Oblečenie z fleecu krásne hreje a dobre sa nosí. Aj pri častom praní si zachováva svoj tvar a farby, takže oblečenie z fleecu aj po rokoch dobre vyzerá.

Fleece — viac ako teplá látka

Fleece má výborné tepelnoizolačné vlastnosti a napriek jej hrejivosti patrí k priedušným látkam. Povrch fleecu pre jeho hladkosť obľubujú najmä deti. Ani pri priamom dotyku s pokožkou nedráždi a navyše dobre vyzerá.

Okrem mikín z neho môžete ušiť jesenné a zimné čiapky, nákrčníky, šále a tiež deky na hranie pre deti. Výrobky z fleecu môžete ušiť pre celú rodinu. Fleece si môžete zakúpiť v rôznych dizajnoch, medzi ktorými nájdete farby a vzory pre deti, teeagerov aj dospelých.

Kde nakupovať?

Fleece, ale tiež mnoho iných látok na všetky vaše výrobky, nakúpite na Bubulákovo. Obchod je už mnoho rokov zárukou širokého výberu zo sortimentu a kvality, no nájdete tu oveľa viac.

Blog je plný návodov, tipov a inšpirácií aj informácií o jednotlivých textíliách, ktoré vám pomôžu zorientovať sa pri výbere metráže aj pri šití. Tak sa presvedčte.

 

Zdroj obrázka: VH-studio / Shutterstock.com

Aký materiál vybrať na teplučkú mikinu?
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+