Takýto šikovný pomocník v kuchyni rozhodne nesmie chýbať. Náš test tyčových mixérov vám ukáže a zároveň pomôže vybrať ten najlepší tyčový mixér. Možno sa vám to nebude pozdávať, no tyčový mixér má omnoho viac využití ako len samotné mixovanie.
Okrem samotného mixovania zvládne kvalitný tyčový mixér aj sekanie, krájanie či dokonca drvenie. V zásade tyčový mixér hlavne na mixovanie. Krémové polievky, jemné pyré alebo lahodné krémové omáčky. Tyčový alebo ponorný mixér by mal byť výkonný, ľahko ovládateľný a ergonomický. Jeho tenká konštrukcia mu umožňuje práve ponorenie čepelí a následné mixovanie surovín. Spolu s rôznym príslušenstvom sa však postará aj o krájanie, mletie či drvenie. Táto konštrukcia mu umožňuje ponor a mixovanie v hrnci bez rizika poškodenia inventáru. Poďme sa teda pozrieť na test tyčových mixérov a na technické parametre, ktoré vám pomôžu kvalitný ponorný mixér vybrať.
Vyberáte mixér? – Pozrite si náš katalóg
Čo v katalógu nájdete:
Ako vybrať tyčový mixér?
Aj tyčové mixéry majú svoje kategórie. V zásade sa delia na mixéry základné a mixéry s príslušenstvom, teda lepšie vybavené.
Základné mixéry– ide o jednoduché modely, ktoré využívajú jeden nástavec na mixovanie. Všeobecne teda zvládnu predovšetkým mixovanie polievok, krémov či omáčok. Rovnako tak však zvládnu aj nasekať bylinky alebo orechy.
Mixéry s príslušenstvom– ide o modely, ktoré obsahujú príslušenstvo. Väčšinou ide o rôzne druhy čepelí, ktoré umožňujú sekanie, krájanie, drvenie alebo aj strúhanie. Ide teda o vymeniteľné nástavce a častokrát aj o nádobku na sekanie.
Priama úmera hovorí jasne. Čím väčší výkon, tým ide práce rýchlejšie. Väčšinou sa výkon elektromotora pohybuje okolo 400 Wattow, no ak sa rozhodnete pre drahší model s výkonom 600 – 750 W, rozhodne výkon pri práci pocítite. V prípade, že potrebujete tyčový mixér používať často, test tyčových mixérov jednoznačne potvrdil, že mixéry s väčším výkonom sa prezentujú aj dlhšou životnosťou. Tento element neplatí pre tyčové mixéry, ktoré obsahujú v balení príslušenstvo. Test tyčových mixérov, klasických, potvrdil, že čepele sa líšia nielen ostrosťou, ale aj tvarom. Mixovať dokážu všetky, no nie všetky dokážu prirodzene aj krájať, sekať či drviť. Niektoré tvary nožov nedokážu suroviny spracovať ideálne a výsledok je teda neuspokojivý. Mixovať však dokážu všetky. K ovládaniu treba vedieť toľko, že rozhodne poteší ak ponorný mixér ponúka automatickú reguláciu otáčok. Nemusíte tak stláčať tlačidlo, aby mixér mixoval, jednoducho ho stlačíte a mixér si drží svoje otáčky. Ergonómia je dôležitá z hľadiska držania v našej ruke. Ak je telo mixéru príliš hrubé, nedrží sa nám pohodlne. Ideálne je, ak je časť tela mixéru pogumovaná a zabezpečuje tak lepší úchop. Väčšina mixérov je tvorená kombináciou rôznych plastov. Lepšie modely sú kombináciou plastov a kovov, no a tie najlepšie modely sú vyrábané z nerezu. Poteší ich dizajn, kvalita prevedenia a rovnako tak aj odolnosť samotného mixéru. Netreba sa však obávať, že kvalitný plast toho veľa nevydrží. Ideálne však je, ak aspoň ponorná časť je vyrobená z nerezu. Kovová časť odolá vyšším teplotám a je aj lepšie umývateľná. Väčšina tyčových mixérov sa kvôli svojej dĺžke zvyčajne dá pohodlne rozložiť na dve časti. Zväčša stačí odtočiť závit a mixér je demontovaný na dve časti, ktoré už veľmi ľahko uskladníte. Rovnako tak manipulácia je omnoho jednoduchšia. Čo v katalógu nájdete: Herakles 5G, stolný mixér
Výkon tyčového mixéra
Concept TM 4750 tyčový mixér
Tvar čepelí
Ovládanie otáčok a ergonómia
Materiál
Skladnosť a manipulácia
Test tyčových mixérov – Najlepšie tyčové mixéry 2019!
Concept TM 4750 tyčový mixér
Vyberáte mixér? – Pozrite si náš katalóg