Vyberte stranu

Káva je pre mnohých ľudí neodmysliteľnou súčasťou každého dňa, a presne na to je potrebný šikovný pomocník pre domácnosť, akým je kávovar. Najlepšie kávovary môžete oceniť svojimi modernými funkciami. Nemusíte vždy povinne navštevovať vašu obľúbenú kaviareň, aby ste si mohli v pokoji vychutnať kávu. Vďaka kávovaru si môžete sami doma pripraviť kávu, ktorú máte tak radi.

Najlepšie kávovary vám vedia dopriať aj modernejšie a nejaké zaujímavejšie funkcie, ktoré môžete potom využiť pri príprave svojich nápojov. Čo by mohlo byť lepšie než byť v pokoji doma, pozerať svoj obľúbený film a popíjať pri tom svoju obľúbenú kávu.

Spolu s kúpou kávovaru tiež súvisí aj výber toho správneho prístroja, ktorý vám bude doma naozaj efektívne slúžiť. Zo širokej ponuky všetkých možných kávovarov si môžete vyberať rôzne druhy najmä podľa spôsobu dávkovania alebo spôsobu prípravy kávy. Najlepšie kávovary by mali spĺňať všetky podmienky výberu správneho prístroja, ktorý bude mať okrem toho aj príjemný dizajn a vy si na ňom budete môcť pripraviť svoj obľúbený nápoj.

 

Vyberáte kávovar? – Pozrite si náš katalóg

elektro katalog

Čo v katalógu nájdete: 

 • všetky kávovary pokope na jednom mieste
 • prehľad spotrebičov z kvalitných eshopov
 • prehľad spotrebičov podľa ceny

tlačidlo

Ako by ste si vybrať správny kávovar?

Hoci kávovar nepatrí k žiadnym veľkým ani nijako náročným spotrebičom, jeho výber by mal byť určite dopredu pripravený a celkom premyslený. Svoj vlastný kávovar by ste si mali vybrať podľa mnohých kritérií, ktoré sú pre jeho výber určite dôležité. Keď už ide o jeho kúpu, rozhodne by ste si mali položiť nasledujúce otázky pri jeho výbere.

Tip na produkt:  

Orava ES-150 kávovar
Orava ES-150 kávovar

 • elegantný kávovar s nerezovým povrchom
 • prevádzkový tlak 15 barov
 • odnímateľná nádoba s kapacitou 1,6 litra
 • tepelná poistka proti nahriatiu
 • svetelná signalizácia prípravy a prevádzky

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

Akú kávu preferujete piť?
Čo viete o samotnej príprave kávy?
Aké sú možnosti pri nastaveniach čerstvého mletia a intenzity kávy?
Koľko času a starostlivosti je ochotný obetovať na prípravu ?
Aký dizajn zvoliť do vašej kuchyne?

 

Náš tip: pozrite si výber najlepších kávovarov podľa nás!

Názov produktu Určenie a výhody Predajca Cena
Espresso DeLonghi Magnifica ECAM22.110B

Espresso DeLonghi Magnifica ECAM22.110B

 

 • je možné pripravovať kávu pre 2 šálky naraz presne podľa vás
 • disponuje parnou triskou, ktorá dokonale  našľahá penu
 • zabudované funkncie pre maximálne konfornú obsluhu
 • vhodné do domácnosti aj kancelárií

 • dobré hodnotenia
 • spoľahlivosť
 • možnosť zľavy na prvý nákup (5€)

 

Delonghi Eletta ECAM 45.760 W

Delonghi Eletta ECAM 45.760 W

 • umožňuje jednoduchú a pohodlnú prípravu
 • skvelý príkon 1300W
 • voľne stojacie prevedenie
 

 • množstvo kvalitných výrobkov
 • odosielanie aj do Česka a Maďarska
 • možnosť predaja na splátky

BellaVita kávovar

BellaVita kávovar

 

 • jednoduchá príprava
 • kapacita vodného zásobníka je 1,4L
 • funkcia 3 v 1
klarstein

 • výhodné ceny produktov
 • produkty kvalitnej značky
 • rôzne typy platieb

Čo je potrebné vedieť pred kúpou kávovaru?

Patríte k ľuďom, ktorí si radi vychutnávajú kávu pri posedení a radi si tiež užijete jej jedinečnú chuť? V takýchto prípadoch by ste si mali byť viac než istí, že kúpa kávovaru sa pre vás nestane osudnou chybou. Kávovary na kapsuly väčšinou nevedia pripraviť nápoje ako je napríklad cappucino alebo latte macchiato.

Milovníci kvalitnej kávy by preto mali vyskúšať Nespresso. Táto káva je jediná, ktorá dokáže z kapsulových prístrojov pracovať s mliekom. Na druhú stranu automatické kávovary majú funkciu predhriatia šálky, môžete tak využívať túto funkciu. Káva si tak zachová svoju silnejšiu arómu.

Espresso DeLonghi Magnifica ECAM22.110B čierne

Prečítajte si niečo viac o tomto kávovare!

 

Je kávovar na kapsuly skutočne výhodný na prípravu dobrej kávy?

Pokiaľ uprednostňujete kávu, ktorú môže mať hneď bez čakania alebo sa neustále niekde ponáhľate, no potrebujete si pravidelne vypiť svoju kávu, rozhodne je pre vás kávovar na kapsuly tou správnou voľbou! Používanie takýchto kávovarov je naozaj jednoduché. Stačí keď vložíte kapsulu a káva bude za chvíľu pripravená.

Ak sa už jednoznačne rozhodnete pre výber takéhoto kávovaru, mali by ste byť opatrní a prihliadať na niektoré veci. Medzi takýmito prístrojmi sú značné pozorovateľné rozdiely, na ktoré by ste isto nemali zabúdať. Rozdiely spočívajú v samotnej príprave kávy, tak aj jednoznačne v jej samotnej príprave.

 

najlepšie kávovary

Lacnejšie kávovary na kapsuly nemusia mať dostatočný tlak čerpadla pre kvalitný nápoj, u iných si musíte neustále manuálne strážiť dávkovanie vody. Iba naozaj kvalitné kávovary na kapsuly dokážu pripraviť všetky obľúbené nápoje, ktoré si môžete vychutnať v spoločnosti svojich dobrých kamarátov.

Výhoda takýchto kávovarov spočíva vtom, že oproti ostatným modelom dokážu pracovať rovnako dobre s mliekom ako automatické kávovary. Taktiež sú vybavené špeciálnou nádobou na mlieko, takže sa nemusíte obávať toho, že by ste sa museli trápiť s výberom nejakej vhodnej nádoby. Takéto nádoby, ktoré sú súčasťou kávovaru by mali byť schopné ohriať mlieko na správnu teplotu a tiež z neho urobiť nadýchanú penu. Kapsulové kávovare sú jednoznačne obľúbené.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Čo vám ponúka automatický kávovar?

Automatický kávovar má veľké množstvo výhod a jednou z nich je práve jeho schopnosť presného dodržania a príprava nápojov. Ani z ďaleka to však nie je všetko. Takýto kávovar si tiež dokáže sám kávu tesne pred prípravou namlieť, takto zachová ešte viac chuti a arómy. Takéto kávovary sa dokážu samé zapnúť s predstihom, napríklad keď ráno vstanete z vyhriatej postele. Vďaka tomu je potom pre vás príprava naozaj dobrej kávy otázkou len niekoľkých sekúnd.

Automatické kávovary zvyknú tiež mať plochu pre predhrievanie šálok. Pokiaľ ste milovníkom všetkých nápojov, ktoré môžete pripraviť pomocou automatického kávovaru, tak vedzte, že jeho kúpa pre vás nebude chybným krokom. Tiež si k automatickému kávovaru môžete zakúpiť zásobník na mlieko, ktorý sa o tvorbu nápojov postará celkom sám.

najlepšie kávovary

Môžeme pákové kávovary radiť medzi najlepšie kávovary?

Pokiaľ je pre vás naozaj dôležitá príprava kávy rovnako ako aj jej kvalita, tak bude pre vás pákový kávovar skvelou voľbou. Avšak pákové kávovary nemajú žiadny zásobník na kávu, ako napríklad automatické kávovary. Pred prípravou je potom vždy potrebné zomletú kávu natlačiť do sitka v špeciálnom držiaku, ktoré sa vďaka pohybu páky nasadzuje na samotný prístroj. Výber pákového kávovaru je čisto voľbou, ktorá záleží od vás a vašich možností. Pokiaľ si to môžete dovoliť a máte viac peňazí, tak pre vás kúpa pákového kávovaru môže byť dobrou voľbou na prípravu rôznych kvalitných nápojov.

 

Aká je filtrovaná káva?

Filtrovaná káva je oproti klasickej káve alebo napríklad espressu výrazne slabšia. Táto káva je skvelou voľbou najmä pre ľudí, ktorí sa pri káve zvyknú rozprávať a v pokoji si ju chcú vychutnať. Na prípravu filtrovanej kávy sa používa mletá káva, ktorú si buď zomeliete, alebo si jednoducho už mletú kávu zakúpite. Ak bude vaša káva namletá jemne, výsledný nápoj bude tak značne silnejší. Ak však nameliete kávu na hrubo, tak vaša výsledná káva bude slabá.

Náš tip: pozrite si výber najlepších kávovarov podľa nás!

Kávovar Sunday Morning Kávovar Sunday Morning
SENCOR SCE 5070BK SENCOR SCE 5070BK
KitchenAid 5KES2102 KitchenAid 5KES2102
Kávovar Delonghi EC156 B Kávovar Delonghi EC156 B
Kávovar Delonghi ESAM3000B Kávovar Delonghi ESAM3000B  
Espresso DeLonghi Intensa ECAM23.420SW Espresso DeLonghi Intensa ECAM23.420SW
Kávovar Philips Metal Therm HD7546/20 Kávovar Philips Metal Therm HD7546/20
Saeco INCANTO HD8911/09 Saeco INCANTO HD8911/09

 

Ako si poradiť pri výbere kávovaru?

Ak hľadáte kávovar, rozhodne by ste si mali prejsť ponuky najlepších kávovarov podľa overených e-shop-ov alebo podľa kladného hodnotenia. Výber vhodného kávovaru výrazne ovplyvňuje aj cena, keďže nie každý si môže dovoliť kúpu kávovaru za viac než 500€. Avšak takéto kávovary nie sú ani nejakou nutnosťou alebo povinnosťou. Naozaj dobrý kávovar s dostačujúcimi funkciami môžete kúpiť aj za menej ako 100€.

Čo sa týka výberu e-shopu, rozhodne by ste sa mali zamerať na e-shop, ktorý má výhodne ponuky svojich spotrebičov za dobré ceny, avšak e-shop by mal mať aj nejaké hodnotenia a kladné odozvy. Ak chcete predísť nespokojnosti s vašou kúpou, určite nehľadajte najlacnejšie e-shopy, ktoré sa v konečnom dôsledku nemusia zdať ako dobrý nápad.

Tip na produkt:  

Orava ES-150 kávovarOrava ES-150 kávovar

 • elegantný kávovar s nerezovým povrchom
 • prevádzkový tlak 15 barov
 • odnímateľná nádoba s kapacitou 1,6 litra
 • tepelná poistka proti nahriatiu
 • svetelná signalizácia prípravy a prevádzky

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 11. 7. 2018.

Viac Informácii

Najlepšie kávovary – dokážu Vám spríjemniť dlhé dni
5 (100%) 13 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+