Vyberte stranu

Ak patríte medzi ľudí, ktorí radi vedia, čo vlastne konzumujú, potom je domáca pekáreň pre vás priamo stvorená. Samozrejme, piecť môžete aj v klasickej rúre, no v tomto prípade vám domáca pekáreň uberie z pracovného času a zároveň vám dopraje komfort. Veď vložiť ingrediencie do formy, zvoliť program a stlačiť tlačidlo je skutočne omnoho pohodlnejšie. Veď je to podobné ako pranie bielizne. Ak máte práčku, neperiete vo vani alebo v rieke, tak prečo nepiecť v pekárni na to určenej? Pečenie za pomoci domácich pekární zvládne aj začiatočník bez toho, aby musel poznať presný proces výroby chleba. Široká škála modelov na trhu vám však môže spôsobiť problém pri rozhodovaní sa. Rozhodli sme sa teda predstaviť vám tie najlepšie domáce pekárne a oboznámiť vás s najdôležitejšími parametrami, ktoré vám pomôžu jednoducho vybrať.

Najlepšie domáce pekárne – Domáci chlieb vo vlastnej réžii

Ako vybrať domácu pekáreň

Pri výbere je potrebné zvážiť niekoľko základných parametrov. Prvým je azda, ako často budete vlastne piecť? Ak plánujete jesť zdravšie, chcete vedieť, čo váš chlieb obsahuje alebo máte zvláštny druh diéty, zrejme sa vám domáca pekáreň zíde. Ak, ale domácu pekáreň kupujete za účelom pečenia novoročného chleba a zvyšných 364 dní vám na ňu bude sadať prach, takáto investícia sa rozhodne nevyplatí.

Najlepšie domáce pekárne – Test domácich pekární

Kapacita a objem formy

V tomto prípade sa už bavíme o objeme nádoby, kde umiestňujeme potrebné ingrediencie na pečenie. Na trhu máte na výber medzi domácimi pekárňami, ktoré upečú rôzne objemy. Najlepšie domáce pekárne upečú chlieb o objeme až 1 800g, v priemere sa však objem pohybuje od 500 – 1800g. Možno teda pekárničky rozdeliť na malé, stredné a veľké.

 

Tip na produkt:  ECG PCB 815 pekáreň chleba

ECG PCB 815 pekáreň chleba

 • pripravte si čerstý domáci chlieb podľa Vašej chuti
 • množstvo cesta z ktorého si môžete pripraviť chlieb je až 1,6 kg
 • je možné nastaviť si stupeň prepečenia kôrky, odložený štart napríklad o 15 minút
 • príkon 850 W

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

 

Tento parameter súvisí práve s kapacitou. Ak sa rozhodnete pre pekáreň, ktorá poskytuje strednú alebo veľkú kapacitu, určite bude pekáreň väčších rozmerov a porastie aj jej hmotnosť. Hmotnosť takýchto zariadení sa pohybuje od 5 – 8 kg. Rozhodne teda tomuto kuchynskému robotovi nájdite stabilné miesto, aby vás neobťažovalo jeho neustále presúvanie.

Ovládanie domácej pekárne

Pre niekoho by sa banálna vec, akou stlačenie tlačidla je, mohlo zdať jednoduché. Nezabúdajte však na to, že na každú pekáreň si musíte zvyknúť. Preto je práve možno pre vás dôležité, aby boli tlačidlá jednoduché a nespôsobovali vám pri ovládaní zmätok. Vyberajte teda modely, ktorých ovládanie vám je hneď od začiatku jasné.

 

Spotreba energie

V tomto prípade sa nemožno riadiť príkonom. Prečo? Pretože pekáreň počas celého cyklu pečenia nejde na plný výkon. V závislosti od veľkosti pekárne a objemu, ktorý poskytuje, sa spotreba pohybuje v rozmedzí 0,2 – 0,7 kWh.

Tip na produkt:  Brotilde, domáca pekáreň

Brotilde, domáca pekáreň

 • Pohodlne: ovládací panel s podsvieteným LCD displejom
 • Kvalitne: konštrukcia so satinovanou aplikáciou z nerezovej ocele
 • Prakticky: priezorové okienko a zásobník na suroviny
 • Kvalitné príslušenstvo: formy na pečenie a hnetací hák s nepriľnavým povrchom
 • Jednoducho: automatická funkcia zohrievania
 • Zdravo a bezpečne: bez obsahu PTFE a PFOA

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

Programy a režimy pečenia

Nemáme teraz na mysli počet programov, ktoré pekáreň zvládne. Najlepšie domáce pekárne umožňujú pečenie rôznych druhov pečiva, chleba či dokonca mäsa. Podstatné však je, aby mali programy rozmanitosť. Máme tým na mysli nielen pečenie konzumného chleba, ale napríklad pečenie s kypriacim práškom či pečenie pizza cesta. Okrem toho sa nájdu aj programy, ktoré sú špeciálne určené napríklad pre prípravu bezlepkového chlebu či pečiva.

Do tejto kategórie musíme zaradiť aj funkciu pečenia cez noc. Ide o klasický odložený štart. Ingrediencie vložíte do domácej pekárne a najlepšie domáce pekárne disponujú časovačom, kedy sa spustia a následne po dopečení aj vypnú. Niektoré pekárne sú však hlučnejšie a ich chod vás môže vyrušovať. Pravdou však je, že mať čerstvý a teplý chlieb na stole bez toho, aby sme museli behať do supermarketu, je krásna predstava.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Najlepšie domáce pekárne – Domáci chlieb vo vlastnej réžii

Počet hnetačov

O čo vlastne ide? Hnetače sú v podstate háky, ktoré cesto miesia. Existujú varianty, kde sú hnetače až dva. Hnetače však v chlebe zanechávajú diery, a preto v prípade dvoch hnetačov zostane dierok dvojnásobok. Nejde o nič svetoborné, skôr možno o „estetický“ zážitok. Najlepšie domáce pekárne s jedným či dvoma hnetačmi určite na kvalite nestratia.

 

Najlepšie domáce pekárne – Test domácich pekární

Vyberáte domácu pekáreň? – Pozrite si náš katalóg

elektro katalog

Čo v katalógu nájdete: 

 • všetky domáce pekárne pokope na jednom mieste
 • prehľad spotrebičov z kvalitných eshopov
 • prehľad spotrebičov podľa ceny

tlačidlo

Najlepšie domáce pekárne – Domáci chlieb vo vlastnej réžii
5 (100%) 2 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+