Vyberte stranu

Klasické sedačky

Klasické sedačky alebo klasické sedacie súpravy majú svoj prívlastok „klasické“ z dôvodu, že sa vyznačujú klasickými znakmi tejto kategórie. Dnešné moderné trendy a neustále napredujúci štýl v oblasti nábytkárstva a teda aj sedačiek je však v skutku flexibilný. Preto nie je pravidlom, že klasické je vždy limitované určitými znakmi.

Klasické sedačky či klasické sedacie súpravy sa vyznačujú zväčša kombináciou látky, dreva prípadne aj kovu. Ten je však už modernejším prvkom. Klasickým a najhlavnejším znakom je látkové čalúnenie, ktoré je pre klasické sedacie súpravy typické. Možno vás prekvapí, že klasické sedacie súpravy často poskytujú aj skrytý úložný priestor. Neraz sú klasické sedačky vyrábané aj ako rozkladacie. Zvyčajne nedisponujú špecifickým tvarom a ide o rovné prípadne U sedačky. Nie nadarmo sa hovorí, že klasika má svoje čaro.

Práve klasické sedacie súpravy sú dôkazom toho, že látkové vzory sú svojím spôsobom „retro.“ Práve preto je ponuka klasických sedačiek tak široká. Práve vďaka nadčasovosti, ktorá dáva priestor vašej kreatívnej mysli. Moderné sedačky sú zväčša kombináciou dvoch farieb, zatiaľ čo klasické sedacie súpravy sa odlišujú väčšinou pestrou farebnosťou, vzorom alebo nepravidelným čalúnením. Medzi klasické sedačky patria aj sedacie súpravy, v ktorých prevažuje drevo a rustikálny nádych.

Zobrazené všetky 4 výsledky

Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+