Vyberte stranu

Tlačiarne sú takým zaujímavým „zjavom,“ ktorý je niekedy hlavolamom aj pre ľudí, ktorí inak nemajú problém s počítačmi či inou modernou technológiou. Na tlačiarňach je totiž kúzelné, že okrem techniky je pri nich niekedy potrebné uplatniť klasické manuálne zručnosti, zvlášť pri prípadoch, ako je zaseknutie papiera či výmena náplne. A práve výmena náplne môže byť kritická, ak vlastne netušíme, akú náplň potrebujeme. Pokúsime sa vám túto tematiku trochu priblížiť.

Jasný rozdiel medzi tonerom a cartridge

Najprv si ujasnime, aké náplne do tlačiarní sú pre koho určené. V súvislosti s náplňami do tlačiarní sa stretávame s pojmami toner cartridge. Rozdiely sú úplne jasné. Tonery sú v skutočnosti práškom so štyrmi rôznymi farebnými odtieňmi, ktoré poznáme ako CMYK. Dôležité je, že tonery sú určené pre laserové tlačiarne, poznáme ich ako veľké valce, alebo klasické kazetové tonery do menších tlačiarní. Cartridge sú určené pre atramentové tlačiarne. Pre laika si vieme cartridge ľahšie predstaviť ako niekoľko atramentových náplní s čiernou farbou, resp. inými farebnými odtieňmi.

Ľahko zistíte, aký toner potrebujete

Keď už vieme, či potrebujeme toner alebo cartridge, prejdeme k tomu, aký konkrétny model potrebujeme. Nefunguje to totiž pochopiteľne tak, že jeden univerzálny toner sa dá použiť v akomkoľvek type tlačiarne. Našťastie, na tlačiarni si môžete na štítku pozrieť názov modelu a taktiež jej modelový rad. A na každom dobrom e-shope s tonermi, ako napríklad pre tonery Samsung, sa nachádza jednoduché vyhľadávanie, ktoré vám po zadaní potrebných údajov nájde, aký toner potrebujete. Aj toto je teda veľmi jednoduché.

Pri manipulácii opatrne

Aj samotný „akt“ výmeny toneru či cartridge nie je nijako prehnane technicky zložitý. Stačí si nechať poradiť či pozrieť video-návod na internete. Opatrnosť je však na mieste v prípade, ak ste napríklad v práci a nechcete si pri výmene tonera zašpiniť košeľu či blúzku. Zvlášť to platí pri atramentových náplniach.

Zdroj obrázku:

Picnicchio / Shutterstock.com

Viete, akú náplň potrebujete do svojej tlačiarne?
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+