Vyberte stranu

Je až úžasné, do akej miery nám vie 21. storočie uľahčiť prácu a život všeobecne. Špeciálnou kategóriou sú technológie, ktoré nám pomáhajú v kuchyni. Na výber máme hneď niekoľko zariadení, ktoré nám pomôžu v rôznych pracovných činnostiach. Či radi varíte alebo pečiete, zariadenia ako mixéry, krájače, ponorné mixéry alebo len obyčajná mikrovlnná rúra, dokážu pomôcť naozaj vo veľkej miere. Ak sa teda zameriame komplexne na pomocníka, ktorý zvládne týchto úkonov kombinačne viac, vznikne nám z toho multifunkčný robot.

Tip na produkt:  Vigan KR1 multifunkčný kuchynský robot

Vigan KR1 multifunkčný kuchynský robot

 • nerezová misa s objemom 5 l na prípravu až 2 kg zmesi
 • sklenená nádoba na mixovanie so širokým plniacim otvorom a objemom 1,5 L
 • mäsomlynček s kokvovým telom
 • mäsiarské nástavce
 • 6 plastových nástavcov na cestoviny

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

A preto pre vás máme test kuchynských robotov, ktorí zvládnu týchto úkonov viac a nemusíte tak zbytočne utrácať peniaze za ďalšie vybavenie. Mixovanie, sekanie, drvenie, mletie či miesenie hustého cesta. Na výber máte naozaj širokú škálu modelov s rozličnými vlastnosťami a parametrami. Test kuchynských robotov vám teda odhalí možnosti, ktoré máte a objasníme vám parametre, ktoré vám pomôžu vybrať ten najlepší kuchynský robot pre vašu domácnosť.

Vyberáte kuchynský robot? – Pozrite si náš katalóg

elektro katalog

Čo v katalógu nájdete: 

 • všetky kuchynské roboty pokope na jednom mieste
 • prehľad spotrebičov z kvalitných eshopov
 • prehľad spotrebičov podľa ceny

tlačidlo

Ako vybrať kuchynský robot?

Čo musí ovládať?

Pod pojmom kuchynský robot by malo byť jasné, že takéto zariadenie urobí veľkú časť práce za vás. Ušetrí nám čas a časom určite aj peniaze, ktoré doňho investujeme. Takýto kuchynský robot by mal v zásade zvládať miešanie, miesenie, šľahanie, mletie prípadne sekanie či strúhanie.

Eta gratus - test kuchynských robotov

Test kuchynských robotov – Najlepšie roboty na trhu

Vybavenie kuchynského robota

Test kuchynských robotov myslel na všetko a preto je podstatné vedieť, že dôležitým kritériom je aj výbava alebo príslušenstvo, ktoré so sebou robot prináša. O čo vlastne pri výbave robota ide?

Základné vybavenie – ak nie ste príliš náročný používateľ, kuchynský robot so základným vybavením väčšinou obsahuje misku na šľahanie či miešanie, metličku prípadne nejaké nástavce. Občas sa do výbavy dostanú aj nádobky na mixovanie ovocia či zeleniny. Hoci disponujú zväčša nižším výkonom, poteší priaznivejšia cena.

Rozšírené príslušenstvo – v zásade ide o akúsi nadstavbu základného vybavenia. Okrem šľahania, miešania, miesenia či mixovania ponúka aj rôzne iné funkcie. Napríklad odšťavovanie, drvenie, strúhanie alebo mletie. Súčasťou výbavy sú teda špeciálne nádobky, nástavce, filter či nože.

Plná výbava – už zo samotného pomenovanie možno vyvodiť, že test kuchynských robotov má táto kategória jasne vo vrecku.   Súčasťou okrem klasických funkcií je napríklad aj špeciálny nástavec a nože na mletie maku, drvenie orechov, mletie mäsa alebo kávy. Netreba zabúdať ani na výbavu v podobe misiek, nádob či nožov. Poteší takisto aj vysoký výkon, no môže odradiť rapídne vyššia cena. Avšak, rozhodne to oceníte, pretože nebudete musieť kupovať žiadne iné zariadenia a v tomto prípade pokryjete jedným robotom celú radu variácií spracovania surovín.

Tip na produkt:  Lucia Rossa, mixér, mlynček na mäso, 1200 W

Lucia Rossa, mixér, mlynček na mäso, 1200 W

 • Veľmi tichý, výkonný kuchynský robot / miesiaci robot s výkonom 1200 W max.
 • Vrátane mlynčeka na mäso
 • Vrátane mixovacieho pohára zo skla s objemom 1,5 litra
 • 6-stupňovo nastaviteľná pracovná rýchlosť
 • 5-litrová miska z nehrdzavejúcej ušľachtilej ocele pre prípravu max. 2 kg cesta
 • Rozličné nástavce pre mäso a cestoviny

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

Príkon motora

Samotné motory predurčujú zariadenie k tomu, na aké účely bude používaný. Logicky prístroj s nižším príkonom nedokáže vyvinúť dostatok sily na také odšťavovanie alebo miesenie cesta za pomoci hnetačov. Test kuchynských robotov ukázal, že roboty s nižším výkonom majú problém s prehrievaním a občas im treba dopriať oddych. Slabší príkon o hodnote 300 až 750 W je teda dostačujúci zväčša na šľahanie či mixovanie surovín.

Na miesenie cesta, odšťavovanie či náročnejší úlohy ako drvenie či mletie je potrebný výkon motora. Tu sa bavíme o hodnotách približne 800 až 1400 W. Logicky teda úmerne platí, že čím je výkon vyšší, tým je práca kvalitnejšie a rýchlejšie spravená. Nikdy však nepreceňujte schopnosti kuchynského robota. Test kuchynských robotov ukázal, že každý model má individuálnu záťaž pri plnom výkone a preto si treba prečítať rady a odporúčania výrobcu, pre maximálny objem alebo čas používania. Dnes už na trhu nájdete modely, ktoré sú odolnejšie a výkonnejšie ako iné.

 

Druh pohonu

Vrchný pohon – tieto roboty disponujú otáčavým ramenom, ktoré možno ohýbať v smere vertikálnom či horizontálnom. Záleží predovšetkým od činnosti, ktorú od robota chceme, aby vykonával. Výhodou tohto typu robota je, že dokáže vykonávať takmer všetky činnosti a bez problémov si ním teda vynahradíte kúpu ďalších a zbytočných zariadení. Vrchný pohon zvládne aj hnetanie (miesenie) kysnutého cesta alebo dokonca mletie mäsa.

Spodný pohon – ten sa vyznačuje otočným hriadeľom, ktorý prechádza cez stred a na jeho vrchnú časť sa pripevňujú nástavce, nože alebo metličky. Tento spôsob je praktický hlavne z dôvodu, že je jednoduchší. Zvládne bežné úkony, ak však chcete miesiť cesto  alebo potrebujete väčší objem nádoby, tento druh pohonu vás dostatočne neuspokojí.

Tip na produkt:  Allegra Rossa

Allegra Rossa

 • Až 3 vymeniteľné nástavce na miešanie
 • Môžete využič hnetací hák, mišaciu metličku a metličku na sneh
 • Napájanie – 220-240 V
 • Disponuje bezpečnostným obvodom proti prehriatiu

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

Inteligentný výkon

Táto funkcia funguje vďaka senzorom, ktorými je zariadenie vybavené. Vďaka senzorom totiž robot vie napríklad, aký objem sa nachádza v miske a na základe vyhodnotených údajov prispôsobí napríklad šľahaniu intenzitu aj samotný výkon zariadenia.

Kuchynský robot ETA - test kuchynských robotov

Poistka proti prehriatu motora

V prípade, že robot nezvláda pracovnú činnosť, respektíve ju vykonáva príliš dlho, aktivuje poistku voči prehriatiu motora. Motor sa totiž častým prehrievaním ničí a znižuje sa celková výdrž kuchynského robota. Test kuchynských robotov teda zobral do úvahy, že poistka, ktorá zastaví chod motora je naozaj praktickou funkciou.

 

Údržba

Tento faktor je skutočne dôležitý. V jednoduchosti platí, že čím viac komponentov, tým viac neporiadku. Treba preto hľadať zariadenie, ktorého komponenty je možné umyť v umývačke riadu, prípadne či je možné komponenty rozobrať a detailne umyť. Takisto je podstatný materiál. Niektoré časti sú lepšie, ak sú vyrobené z kovu a nie z plastu. Kombinácia kov a plast je teda najbežnejšou.

 

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Test kuchynských robotov – Najlepšie roboty na trhu

Tip na produkt:  Vigan KR1 multifunkčný kuchynský robot

Vigan KR1 multifunkčný kuchynský robot

 • nerezová misa s objemom 5 l na prípravu až 2 kg zmesi
 • sklenená nádoba na mixovanie so širokým plniacim otvorom a objemom 1,5 L
 • mäsomlynček s kokvovým telom
 • mäsiarské nástavce
 • 6 plastových nástavcov na cestoviny

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

Test kuchynských robotov – Najlepší pomocník do kuchyne
4.6 (91.2%) 25 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+