Vyberte stranu

Kamery na prilbu, nazývané aj ako športové či outdoorové kamery sa stávajú horúcim artiklom hlavne vo svete športu. Hlavným dôvodom je ich zvýšená odolnosť a zároveň schopnosť zaznamenať kvalitný záznam aj za zhoršených podmienok, priamo z pohľadu daného športovca. Či robíte adrenalínové športy alebo ste milovníkom pokojnejších športov, kamery na prilbu sa určite zídu. Základom je možnosť upevnenia kamery na prilbu či inú časť vášho odevu. Najdôležitejšia je kvalita záznamu, spôsob uchytenia prípadné doplnkové funkcie. Ako vybrať kameru na prilbu? Čo je dôležité pri výbere prilby na kameru? Všetky podstatné  informácie, ktoré vám pomôžu správne vybrať sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Vyberáte kameru na prilbu? – Pozrite si náš katalóg

elektro katalog

Čo v katalógu nájdete: 

 • všetky kamery na prilbu pokope na jednom mieste
 • prehľad spotrebičov z kvalitných eshopov
 • prehľad spotrebičov podľa ceny

tlačidlo

Ako vybrať kamery na prilbu?

V zásade môžeme výber kamery na prilbu rozdeliť podľa jednotlivých parametrov kamier. Práve kvalita záznamu, funkcie ako, stabilizácia obrazu, formátovanie záznamu až po spôsob uchytenia kamery na prilbu či dokonca rozmery kamery, môžu určovať, ktorá kamera na prilbu je najlepšia a takisto, ktorá kamera vám vyhovuje najviac.

Najlepšie kamery na prilbu

Rozmery a veľkosť kamery

Ide v skutku o dôležitý parameter a športovci to veľmi dobre vedia. Outdoorové kamery jednoducho musia mať vyhovujúce rozmery. Ak si predstavíme bežnú alebo profesionálnu videokameru o hmotnosť, tvar a rozmery sa zrejme príliš nestaráme. Hmotnosť a rozmery však pri športovej kamera zohráva svoju úlohu. Predsa len, tento druh kamery nosíte na časti svojho vybavenia či odevu. Príliš veľká a ťažká kamera na prilbe by zrejme veľmi nepotešila. V tomto prípade a v závislosti aj od výkonu športu zohráva každý gram svoju úlohu. Ideálne teda je, ak viete, kde budete kameru umiestňovať.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.sk a Andreashop.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Odolnosť kamery na prilbu

Samozrejme, netýka sa to iba kamier na prilbu. Všeobecne každá akčná, športová či outdoorová kamera je predurčená pre určitú záťaž a musí vydržať určité, často až extrémne podmienky. Ísť môže o vlhkosť, vodu,  tlak, odolnosť voči nárazom či prachu. Outdoorové kamery teda vyberajte aj podľa druhu športu. Myslite teda na vodotesnosť (minimálne dážď). Odolná by určite mala byť aj voči silný nárazom a najlepšie je, ak je kamera zapuzdrená v pevnom obale, ktorý ešte zvyšuje jej celkovú odolnosť. V oblasti športových kamier platí pravidlo, že „športová kamera má vydržať toľko, ako jej používateľ.“ Rozhodne teda zvážte na čo bude kamera prioritne určená.

Kamera na prilbu – Najlepšie kamery na prilbu

Kvalita záznamu je kľúčová

Tento parameter je azda ten najpodstatnejší spomedzi všetkých. V tomto prípade sa množstvo zákazníkov domnieva, že čím vyššia cena kamery na prilbu, tým kvalitnejší záznam. Zabudnite na to! Toto pravidlo nie je žiadnym predpisom. Pochopiteľne, nečakajte, že lacná kamera s VGA záznamom vám poskytne skutočný euforický zážitok zo zjazdu na bicykli. Takisto vás však môže zaskočiť aj kvalita drahšej kamery. Sledujte teda referencie a dajte na odporúčania. S kvalitou záznamu je spojené práve rozlíšenie, ktoré si ďalej rozoberieme, no malo by byť jasné, že kamera s HD rozlíšením a šošovka s väčším množstvom pixelov nám poskytne nielen prehľad o našej aktivite počas výkonu, ale sprostredkuje nám detailný zážitok, ktorý od takejto kamery očakávame.

Rozlíšenie kamery

Práve rozlíšenie je prepojené so samotnou kvalitou záznamu. Kvalita záznamu, respektíve výsledného obrazu sa udáva rovnako ako v prípade LCD, LED či plazmových obrazoviek. Záznam HD, FULL HD vám zabezpečí čistý a kvalitný obraz s detailným zobrazením bez akéhokoľvek trhania obrazu. Pri tomto údaji si musíme spomenúť aj údaje pixelov, ktoré by nás mohli zmiasť. Klasické HD rozlíšenie (720p) je na úrovni približne jedného megapixelu. Ako to je možné? Hodnota 1280×720=921,600 pixelov, čo značí približne jeden megapixel. Pri FULL HD sa bavíme o hodnote cez 2 megapixely (1920×1080). Dnes je ternom aj 4K kvalita, ktorý poskytuje v skutku bezchybný záznam.

Tip na produkt:  Stealthcam 2G, športová kamera, HD

Stealthcam 2G, športová kamera, HD

 • Športová kamera s full HD rozlíšením
 • 142 stupňov širokouhlý objektív
 • Fotografie s 15 megapixelmi
 • Vstavaná LED diódová vrecková baterka
 • Vrátane širokého príslušenstva držiakov na prilby a riadidlá bicyklov

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

Možno vás teda môže prekvapiť, že existujú na trhu aj kamery, ktoré majú viac ako 10 megapixelov. Pozor na údaj! Kamery na prilbu totiž dokážu zhotovovať aj statické snímky a práve to je údaj, ktorý môže často zákazníka zavádzať. Preto pri hľadaní tej správnej kamery na prilbu zistite aj parametre, ktoré súvisia s fotoaparátom a predovšetkým samotným záznamom akčnej kamery. Správnym zistením údajov sa teda zbavíte nepríjemného prekvapenia.

 

Stabilizácia obrazu

Ide o doplnkovú funkciu, ktorú oceníte predovšetkým v prípade, že vykonávanie športovej aktivity môže na kvalitu záznamu pôsobiť rušivo. Vibrácie, nárazy, skoky či tvrdé dopady eliminuje práve stabilizácia obrazu. Existuje druh digitálnej stabilizácie, ktorá môže niekedy kvalitu obrazu mierne, naozaj mierne zhoršovať, no druhou možnosťou je stabilizácia

optická a práve tá na kvalitu záznamu vplýva iba priaznivo.

 

FPS

FPS je funkcia, ktorá označuje počet snímkov za sekundu. Klasická hodnota prehrávania videa je okolo 30 fps, no nahrávanie môže prebiehať až na hodnote okolo 100 – 150 fps. Táto hodnota nám neskôr dáva možnosť tvorby napríklad spomalených záznamov.

 

Referencie a skúsenosti

Dobrá rada pre vás. Nikdy nevyberajte outdoorovú kameru náhodne. Objektívny názor vám môžu poskytnúť samotné recenzie produktu alebo takisto vám nezaberie veľa času, konkrétny model preklepnúť prostredníctvom už zhotovených záznamov. Samozrejme, videá, ktoré nie sú tvorené výrobcom, ale samotnými užívateľmi. Riaďte sa teda nielen parametrami, ale aj konkrétnymi skúsenosťami.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.sk a Andreashop.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Cena kamery na prilbu

Hoci ide o subjektívny údaj, spomínali sme, že najvyššia cena nemusí automaticky znamenať, najvyššiu kvalitu. Vedzte, ale že kamery na prilbu zoženie už na hodnote 40€. Samozrejme, netreba očakávať prehnanú kvalitu. Ak sa bavíme o kvalitnom zázname, vysokej odolnosti a kvalitných funkciách a materiáloch. Cenovka je niekde na hodnote približne 200-500€.

 

Najlepšie kamery na prilbu

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 31. 7. 2018.

Vyberáte kameru na prilbu? – Pozrite si náš katalóg

elektro katalog

Čo v katalógu nájdete: 

 • všetky kamery na prilbu pokope na jednom mieste
 • prehľad spotrebičov z kvalitných eshopov
 • prehľad spotrebičov podľa ceny

tlačidlo

Kamera na prilbu – Najlepšie kamery na prilbu
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+