Vyberte stranu

Ak patríte medzi fanúšikov dronov a už dlhšiu dobu zvažujete, že si zaobstaráte svoj prvý model, mali by ste zistiť, ktorý bude pre vás ako začiatočníka najvhodnejší. Aké vlastnosti majú drony ideálne pre nováčikov? Kedy sa investícia oplatí?

Na ktoré funkcie sa zamerať pri výbere dronu?

Lietanie s dronom so sebou okrem zábavy prináša aj istú formu rizika. Preto je dobré začať s cenovo dostupnými modelmi, kým si na lietanie zvyknete. Najlepšie drony pre začiatočníkov by nemali predstavovať problém z hľadiska ovládania. Nový majiteľ by sa mal tiež zamerať na bezpečnostné prvky, napríklad obmedzenie vzdialenosti. Takto budete pri lietaní o niečo viac istejší a po čase môžete zvážiť investíciu do niečoho pokročilejšieho. Budovanie osobných pilotných zručností sa dá dosiahnuť aj s dronmi nižšej hmotnosti, ale odolnou stavbou. Navyše, drony do 250 gramov (spolu s inými špecifikáciami) nie je nutné registrovať, pretože patria do takzvanej „otvorenej kategórie“.

Ako je to s dosahom dronu?

Dosah dronu udáva, ako ďaleko sa zariadenie dokáže vzdialiť od majiteľa bez toho, aby nad ním stratil kontrolu. Rozsah dosahu sa pohybuje od pár metrov až po niekoľko kilometrov. Začiatočníci nepotrebujú siahnuť hneď po verzii s najväčším dosahom. Zároveň treba myslieť aj na to, do akej diaľky ste podľa legislatívy pre lietanie s dronmi oprávnení zájsť – aj rekreačná sféra totiž zahŕňa platné pravidlá.

Drony: Keď cenovka nie prvoradá

Hoci väčšina ľudí môže kvalitu dronov posudzovať hlavne z hľadiska ceny, je potrebné zvážiť príslušné parametre a lepšie sa pozrieť na detaily produktu. Výdrž batérie je jednou zo špecifík, na ktoré by ste mali prihliadať. Dlhšia výdrž znamená viac času na tréning –  ideálna doba letu má 15 až 30 minút.

Kamera dronu predstavuje samostatnú, pomerne rozsiahlu kategóriu, avšak aj tú môžeme zostručniť. Samotný fakt, že ste v lietaní začiatočník ešte neznamená, že by ste si nemohli dovoliť aj kvalitne zostavené fotografie, či videá. V súčasnosti dokážete nájsť kamery so slušným rozlíšením, nevynímajúc hračkárske drony pre deti. Zachytávanie fotografií sa dá uskutočniť so zabudovanou kamerou, ale niektoré modely umožňujú pripojiť si vlastnú. Skvelú kvalitu obrazu viete dosiahnuť aj s funkciou automatickej stabilizácie.

 

Zdroj obrázka: Halfpoint / Shutterstock.com

Aké drony sú najlepšie pre začiatočníkov?
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+