Vyberte stranu

Zariaďovanie nového domu býva pre mnohých z nás peklom. Nájdu sa však aj ľudia, ktorí sa pri takejto aktivite doslova nájdu, respektíve v nej majú záľubu. Zariadenie domu ako manželstvo? Nejde vám to dohromady? Možno si poviete, že predsa tieto dve veci nemajú nič spoločné. Alebo? Zariadenie domu je niečo čo má vydržať celý život, respektíve čo najdlhšiu dobu. Takisto chcete, aby váš dom bol skutočným domovom a robil vás šťastnými. Rovnako ako aj manželstvo, zariadenie domu treba udržiavať a mnohokrát je potrebné riešiť aj rozličné problémy a prinášať nové trendy. Toto všetko platí pre oba prípady. Ak by sme sa pozreli detailnejšie, našli by sme určite ešte zopár zhodných faktorov, ktoré sú v manželstve a v našom dome podobné. Poďme si teda ukázať zopár typov, aby sme zariadenie domu vyšperkovali k dokonalosti.

 

Zariadenie domu je vašou vizitkou

Skôr ako prídeme k praktickej časti, musíme si prejsť metodikou, ktorá sa výsostne zariadenia domu týka. V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že to ako je náš dom zariadený je vizitkou našej osobnosti, respektíve ide o štýl, ktorý nás vystihuje. Pri štýloch máme v scenári druhý krok. Samotný štýl môže byť naozaj špecifický. Zapáčiť sa vám môže naozaj vysoké množstvo štýlov, no zladiť všetko tak, aby zariadenie domu korešpondovalo s našou predstavivosťou je niekedy naozaj ťažké. Retro štýl, vintage štýl, industriálny, vidiecky či provensálsky štýl. To v akom štýle a aké trendy chcete nasledovať je naozaj vašou voľbou. Vyberte si štýl, respektíve také zariadenie domu, ktoré vám bude vyhovovať po praktickej i vizuálnej stránke. Vyberajte niečo, čo je vám blízke a čo vás naozaj bude vystihovať.

 

Odporúčame Vám tieto dizajnové kúsky

Produkt Cena Najlepšia ponuka
 Autronic botník – 3 poschodia 23,99 € 

tlačidlo

 Sada stojanov na kvetiny 41,49 € 

tlačidlo

 Ratanová komoda 45,49 € 

tlačidlo

 Koberec, pravá koža 288,00 € 

tlačidlo

 Drevená stolička, Wenge, Terakota 55,00 € 

tlačidlo

 

Zariadiť dom naraz alebo postupne?

V tomto bode sa všetko začína. Samozrejme, ak máme peniaze na zariadenie domu, ideálne je urobiť to naraz. Niekedy možno ešte nemáte úplne jasnú predstavu o detailoch, no i tak je lepšie, ak dom zariadite kompletne. Predsa len bývať v nedokončenom nie je ideálne. Zároveň sa pri nákupoch nábytku a doplnkov vyhnete impulzívnym rozhodnutiam pri nakupovaní. Zabránite tak zbytočnému experimentovaniu, ktoré nemusí vždy zožať úspech. Je však pochopiteľné, že po rekonštrukcii či renovácii neostanú peniaze nazvyš. Ak vás netlačí nutne čas, skúste si našetriť určitý obnos peňazí a nasledujte izbu po izbe. Vždy to však robte štýlom, že danú izbu zariadite kompletne. Zariadenie domu štýlom, že kuchynská linka a zároveň obývacia stena nie je najšťastnejšie riešenie. Takéto zariaďovanie vás bude stáť peniaze a vo výsledku sa vaša predstava úplne vytratí.

Zariadenie domu

Koľko vás to bude stáť?

Táto otázka je asi často kľúčová. Budget, ktorý máme na zariaďovanie domu býva rôzny a závisí od množstva okolností. Je len málo ľudí, ktorí si môžu po povedzme kúpe nového domu či po jeho rekonštrukcii dovoliť dom kompletne zariadiť. Postupujte však systematicky. Prvým bodom je povedať si, aké izby chcem vlastne zariadiť. Vytvoriť si zoznam, čo vlastne v danej izbe chcem. Dnes už nie je problém urobiť si drobný prieskum, aby ste zistili koľko jednotlivé položky stoja. Hoci sa ceny môžu líšiť, určite nie je na škodu vedieť, aký je zdravý cenový strop.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Kde šetriť a kde naopak nie?

Samozrejme, tí ktorí si potrpia na prvotriednu kvalitu, takto uvažovať nebudú. Avšak, existujú položky, ktoré je možné kúpiť za veľmi dobré ceny. Čo sa týka samotného nábytku, určite nájdete aj kúsky, ktoré nemusia stáť zbytočne veľa, no práve väčšie a dominantné kusy nábytku by mali byť tými, ktorých sa radikálne šetrenie nedotkne. Šetriť môžeme na detailoch ako je osvetlenie, záclony, koberce alebo rôzne dekoračné doplnky, ktoré vytvárajú štýl.

 

Moderne znamená trendy

Určite áno. Moderný štýl jednoznačne dominuje. Pochopiteľne, vidiecky, retro, provensálsky či industriálny. Zariadenie domu v takomto štýle má svoj šmrnc, no byť trendy, znamená byť moderný. Moderný štýl neznamená nič futuristické, ale práve aktuálne doplnené o určité nadčasové trendy. Nie je teda na škodu si prejsť nejaké tie inšpirujúce fotografie v rámci interiérového dizajnu.

Zariadenie domu

Prepojte napríklad obývačku s kuchyňou

Zariadenie domu je v rámci interiérového dizajnu naozaj široký kontext a zahŕňa skutočne obrovské množstvo elementov. Jedným z moderných trendov je aj prepojenie kuchyne s obývačkou. Takéto prepojenie si samozrejme vyžaduje určité spojenie prvkov, ktoré vytvoria naozaj estetický i účelový celok. Určitou hranicou môže byť napríklad kuchynský ostrov, ktorý pôsobí v kuchyni dominante, no zároveň presne vyčleňuje, v akej časti sa nachádzate. Týmto spôsobom je tak definované súkromie v danom priestore. Pri udržaní súkromia v rámci prepojenej obývačky a kuchyne pomôže napríklad aj barový pult. Vďaka takému prvku je možné vytvoriť určité zóny. Zvážiť však musíte množstvo aspektov, ako farby či doplnky do domácnosti. Od nábytku, jedálenského stola, stoličiek, kuchynských spotrebičov až po koberce a vázy. V tom prípade, že sa riadite určitým štýlom, samozrejme, zohrá rolu aj určitá doktrína, ktorá je definovaná určitými zásadami. Spojiť tak kuchyňu s obývačkou je naozaj trendy a moderné.

 

Odporúčame Vám tieto dizajnové kúsky

Produkt Cena Najlepšia ponuka
 Autronic botník – 3 poschodia 23,99 € 

tlačidlo

 Sada stojanov na kvetiny 41,49 € 

tlačidlo

 Ratanová komoda 45,49 € 

tlačidlo

 Koberec, pravá koža 288,00 € 

tlačidlo

 Drevená stolička, Wenge, Terakota 55,00 € 

tlačidlo

 

Detaily vytvárajú atmosféru

Okrem kvalitného nábytku je v hre aj možnosť, že práve doplnky sú tými detailmi, ktoré bezprostredne vytvoria nositeľa štýlu. Nemusí to byť pravidlom, no práve drobné detaily sú tým, čo skutočne zapôsobí. Pozor! Nikdy však nekúpte doplnok a následne prispôsobujte zariadenie domu práve jemu. Doplnok má len podčiarknuť myšlienku celého zariadenia. Koberce, rohožky, vázy, kvetináče, misy či rôzne obrazy a dekorácie.

 

Najvýhodnejšie ponuky a nábytku a bytových doplnkov

tempo kondela
novynabytok-sk
bonami

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 11. 7. 2018.

Zariadenie domu je ako manželstvo
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+