Vyberte stranu

Častokrát si ženy kladú otázku či sa vôbec klasické záclony či závesy ešte „nosia,“ respektíve, či sú ešte v móde. Záclony do kuchyne, obývačky, spálne alebo do detskej izby. V minulosti a dokonca aj vo veľmi dávnej, šlo o skutočne dominantný interiérový doplnok. Je tomu tak aj dnes? Áno, je. Klasické záclony si závesy sa z domov či bytov vôbec nevytratili. Holé okná práve naopak vôbec nepôsobia esteticky. Dnes je ponuka záclon a závesov naozaj veľmi široká a občas nastane problém vedieť si vôbec vybrať. Hoci sa v tomto článku skôr zameriame na záclony do kuchyne, určité pravidlá platia naozaj všeobecne.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Záclony do kuchyne – štýlové a praktické

Každý interiérový doplnok by mal plniť nejaký svoj účel. Mal by reprezentovať a niečím prispieť k celkovému dizajnu a štýlu, ktorý chceme prezentovať v našej domácnosti. Rovnako tak aj záclony do kuchyne musia mať svoj ráz. Nebudeme si klamať ak povieme, že na prvom mieste je vzhľad. Prvou funkciou, ktorú teda záclony do kuchyne plnia je tá estetická. Priestor majú zútulniť a skrášliť.

Na druhej strane záclony sa v kuchyni pasujú s ťažkými podmienkami. Nie je výnimkou, že na ne pôsobí vlhkosť, vysoké teploty, horúci olej, vodná para alebo rôzne pachy a výpary z pripravovaných jedál. Preto by sme mali rozmýšľať prakticky a vyberať záclony, ktoré je možné rýchlo zvesiť, vyprať v práčke a opätovne zavesiť. Nie je príliš po chuti ak ešte o týždeň v nedeľu cítime, že minulú nedeľu bola na obed ryba.

Pri výbere záclony teda myslite na to, že záclony v kuchyni by mali byť ľahko udržiavateľné a z materiálu, ktorý príliš nepohlcuje pachy. Takisto je to jeden z dôležitých aspektov pri výbere záclony do kuchyne.

Záclony do kuchyne Albani Záclona Celvin

Funkčnosť je v kuchyni základ

Spomínali sme, že základom pre záclony do kuchyne je práve ich účel. Nielen ten estetický, ale naopak ten praktický. Rovnako ako je potrebné, aby sa záclony dali ľahko vyprať je nutné, aby sa dali z ľahkosťou zavesiť i zvesiť. Takisto je kuchyňa miesto, kde sa často vetrá a záclony teda nesmú prekážať, respektíve mať v kuchyni záclony, ktoré nám umožnia bezproblémový prístup k oknám.

Jedným z najbežnejších a zároveň i najjednoduchších spôsobov zavesenia sú záclony s pútkami alebo krúžkami. Tyčka je umiestnená priamo na okne a vy tak nepotrebujete špeciálne úchyty alebo vykonávať zložitú montáž s vŕtaním do stien.

 

Vyberajte tie najlepšie záclony

 

Riaďte sa štýlom

Podľa toho, akým štýlom sa v danej miestnosti riadite, mali by ste sa ním riadiť aj pri výbere záclony do kuchyne. Ako iste viete, ponuka je naozaj rozmanitá a v zásade sa nič nestratí. Hoci už vzory išli do úzadia, určité štýly si ich vyžadujú.

Zamerať sa môžete na jednoduchý vidiecky štýl, ktorý je charakteristický čipkami alebo károvanými vzormi, ktoré sú typické napríklad pre štýl Provence. Nestratíte sa ani s retro, ktoré je v tomto prípade typické farbami a nezvyčajnými vzormi. V dnešnej dobe je to však zdravá elegancia, ktorá udáva štýl. Inak tomu nie je ani v kuchyni. Jednofarebné záclony sú dnes jednoducho „in.“ Ak vyberáte záclony do obývačky, riadite sa sedačkou, kreslom či kobercom a snažíte sa tieto prvky zladiť. Rovnako to funguje i v kuchyni. Riaďte sa farbou kuchynskej linky, stien alebo podlahy. Práve tak vytvoríte kompaktný a harmonický priestor.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Akú dĺžku záclony do kuchyne?

V tomto prípade neplatí pravidlo „až po zem,“ pretože v kuchyni musí byť záclona praktickou a preto musíme brať ohľad na určité aspekty. Ideálnou dĺžkou je dĺžka na stred okna. Tento rozmer vás ochráni pred slnečnými lúčmi alebo pred zvedavými pohľadmi susedov a zároveň prepustí dostatok svetla. Dĺžka záclony je teda veľmi dôležitá z dôvodu funkčnosti.

 

Odporúčame nakúpiť tu

4home

Záclony do kuchyne: Aj tam majú svoje miesto
5 (100%) 2 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+