Vyberte stranu

A to už si možno väčšina z vás myslela, že tapety na stenách sú už dávno minulosťou. To je však omyl. Tapety stále držia krok s interiérovým dizajnom. Zaujímavý dekor, ktorý tapety poskytujú je jedinečným a zároveň viditeľným prvkom. Množstvo doplnkov sa modernému dizajnu prispôsobilo a inak tomu nie je ani v prípade tapiet. Rozmanité farby, tvary, materiály či vzory alebo dokonca špecifické tapetové obrazy (fototapety). Dá sa povedať, že tapety sú dnes čisto grafickou záležitosťou. Možnosť potlače je naozaj neobmedzená. Tapety do spálne, kuchyne, obývačky či do detskej izby. V zásade platí, že tapeta si nájde svoje miesto všade, kde potrebuje interiér oživiť a dodať priestoru želanú atmosféru.

 

Tapety do spálne – Ako vyberať

Tapety sú v spálni presne prostriedkom, ktorý tvorí atmosféru. Samozrejme, nedokážeme vám presne poradiť aká tapeta sa kde hodí. Všetko závisí od vášho štýlu a vkusu. Tapety do spálne však vytvárajú vašu intímnu zónu a tapety typu Golden Gate Bridge, Londýn alebo postavičky z filmov rozhodne nepôsobia upokojujúco a harmonicky.

Pred voľbou tapety je dôležité si predovšetkým uvedomiť, kde chcem tapetu umiestniť. Ak vyberáme tapety do spálne, zrejme pôjde o stenu za posteľou. Následne potom sa pozrieme na to, aké máme možnosti. Papierové, textilné, vinylové, vliesové, krepové, korkové, tapety zo skleneného vlákna alebo fototapety s rôznymi motívmi. Zabudnúť nesmieme na rôzne ornamenty a vzory.

 

Odporúčame Vám tieto fototapety!

 

Vzory sú viac a viac „in“

Vzorované tapety sú špecifickou kategóriou, ktorú predstavíme ako prvú. V prípade vzorov máte nespočetne veľa možností. Tapety do spálne so vzormi ponúkajú naozaj bohatý výber. Nie je však vzor ako vzor. Niekedy ide o geometrické tvary, inokedy o kvetinové, naturálne alebo rôzne abstraktné potlače. Dnešné obchody dokonca ponúkajú tapety podľa miestností v byte či dome. Nie je to však pravidlo, vybrať si môžete podľa vášho vkusu. Ak ste si zamilovali vzory, zväčša nájdete kategórie ako abstraktné, pruhované, geometrické, zámocké, jednofarebné či kvetinové vzory. Samozrejme, fototapety sú takisto v hre. Tam je už celá predstavivosť vo vašich rukách.

 

Vinyl je odolný a vďačný

Vinylové tapety sú úplne bežné. Vyrobené sú z umelej hmoty. Ich výhodou je štruktúra. Tá je natoľko prispôsobivá, že je vhodná aj na steny, ktoré majú nerovnosti alebo iné nedokonalosti. Vhodné sú naozaj všade. Dokonca aj do kuchyne. Materiál totiž odoláva vlhkosti, vodnej pare a nemusíte sa báť ho ani pretrieť vlhkým obrúskom. Vinylové tapety sa niekedy využívajú aj ako komplexné pokryte steny. Hoci sú o malý kúsok drahšie ako klasické papierové, ktoré predstavovať nemusíme, určite dominujú svojou odolnosťou a trvácnosťou.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, Bonami ponúkajú krásne tapety a iné bytové doplnky za výhodnú cenu.

Viac Informácii

 

Tapety zo skleného vlákna

Hoci je ich cena o niečo vyššia, nemožno sa čudovať. Tento druh tapety sa v množstve prípadov používa na kompletné pokrytie stien. Ak teda chcete tapety do spálne, ktorými vytapetujete kompletne celú stenu, prípadne skombinujete rôzne druhy tapiet zo skleného vlákna, určite po nich siahnite. Tapety sú odolné, vodeodolné a nehorľavé. Ide o pomerne moderný druh tapiet. Moderný v rámci interiérového dizajnu. Takáto úprava stien sa však využíva už nejaké to desaťročie.

 

Fototapeta je reprezentant

Spomínali sme, že prílišné živé tapety do spálne nepatria. Predovšetkým ak ide o živú architektúru či postavy. Ak si ale necháme vytvoriť fototapetu so západom slnka, nočnou oblohou alebo s výhľadom na pláže a oceány, nemusí to znamenať, že sme mimo témy. Interiér vašej spálne sa dá takejto atmosfére dokonale prispôsobiť. Fotografia má niečo reprezentovať. Rovnako tak to je aj s fototapetou. Tá je nositeľom jedinečnej atmosféry.

Takáto veľkoformátová tlač je najvhodnejšia v podobe papierovej tapety, no samozrejme na výber sú aj iné materiály, ktoré sú však o poznanie drahšie. Tapety do spálne a fototapeta je teda vhodná kombinácia, no zároveň si treba uvedomiť, že nie vždy to musí byť šťastná voľba. Človek mení nálady a rovnako tak aj svoj vkus. Estetický zážitok alebo gýč sa tak môžu ľahko prelínať.

Fototapeta Orchidej

Vsaďte na jednoduchosť

Spálňa je miestnosťou, ktorá by mala byť miestom pre načerpanie novej energie, miesto pre odpočinok a relax. Precízny výber postele, obliečok, paplónov či vankúšov. Tapety do spálne by sme mali vyberať rovnako precízne.

Občas vzniká otázka či treba mať v spálni kúsok extravagancie. My hovoríme, že pokojne. Tapety môžu byť práve prostriedkom, ktorý tam vnesie decentného ducha extravagantnosti. Tapety do spálne s honosným vzorom alebo špecifickou farebnou kombináciou vzorov alebo metalických farieb sú možno tým správnym variantom.

Na druhej strane, vedzte, že jednoduchosťou nikdy nič nepokazíte. Experimentovať teda môžete,  veď tapety do spálne vám to umožňujú. Dekoračné tapety však môžu byť aj jednoduché a rovnako môžu zaujať. Treba zvoliť správnu farbu a vzor. Takým spôsobom dosiahnete skutočnú harmóniu.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, Bonami ponúkajú krásne tapety a iné bytové doplnky za výhodnú cenu.

Viac Informácii

 

Moderné tapety poznajú 3D

Ak patríte medzi tých, ktorí experimentovanie môžu, tapeta v 3D formáte je možno váš šálok kávy. Moderné trendy tapiet totiž tento fenomén skutočne poznajú. Prírodné panorámy, architektonické skvosty, prírodné úkazy či rôzne panorámy prírody v podobe morí, oceánov či priepastí. Nejde práve o experiment, ktorý by sa do spálne hodil, no pri vhodnej voľbe to nie je úplne nereálne.

Tapeta na dvere v rolke Bimago Summer Wind

Divočina a zvieratá

S týmto opatrne. Skôr vás chceme upozorniť, že zvieracie vzory v podobe tigrích, zebrích alebo leopardích vzorov sú naozaj extravagantné, no ich aplikovanie nemusí zabezpečiť práve želaný efekt. Rovnako tak zobrazenie zvierat na tapetách nie je úplne „in.“

 

Odporúčame Vám tieto fototapety!

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 11. 7. 2018.

 

Tapety do spálne sú skvelým spestrením
4 (80%) 2 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+