Vyberte stranu

Nie je to ani sedačka ani kreslo, taburetka je druhom nábytku, ktorý má vlastnú kategóriu. Dokonca nemôžeme povedať, že taburetka slúži iba ako nábytok na sedenie. Okrem tejto funkcie totiž taburetky plnia funkciu dizajnového doplnku, odkladacieho či úložného priestoru alebo vám poslúžia pre dokonalý komfort pre vaše nohy.

Ide teda o multifunkčný nábytok, ktorého vlastnosti určite oceníte. Práve ich univerzálnosť z nich robí špecifický kúsok, ktorý dokáže zaujať. Nielen svojim účelom, ale takisto vďaka rôznym tvarom, farbám, vzorom či motívom. Taburetka je jednoduchá, ľahká, prenosná a manipulácia s ňou v priestore je skutočne hračkou. Čo by ste pred výberom taburetky mali vedieť? Ako taburetku využijete? Kde nájdete najlepšie taburetky?

 

Zastávka v minulosti

Aby sme sa skutočne vedeli, aká je podstata taburetiek, neuškodí obzrieť sa do minulosti. Taburetka rozhodne nie je žiadnou novinkou a v minulosti išlo o dobre známy druh sedenia. Hoci slovo taburetka nebolo to pravé dobové pomenovanie. Išlo o malú čalúnenú stoličku s mäkkou výplňou, ktorá bývala umiestnená po krajoch salónikov, pri klavíroch alebo ako sedenie pred kozmetickým stolíkom.

Môžeme teda povedať, že tento druh sedenia bol už od stredoveku využívaný viac, ako klasická stolička. Svojimi praktickými parametrami totiž poskytoval nadštandardný komfort a zaberal málo miesta. Ide teda o kus nábytku, ktorý dodnes nájdete na hradoch či zámkoch pri posteliach princezien.

 

Najlepšie taburetky

Produkt Cena Najlepšia ponuka
Taburet, Fumel 22,00 € 

tlačidlo

Taburet, Nela 26,00 € 

tlačidlo

Tabuertka, Moly Note 17,00 € 

tlačidlo

Taburetka, Dutchbone Indian 99,00 € 

tlačidlo

Taburetka, Industry 107,50 € 

tlačidlo

 

Kde má taburetka svoje miesto

Pravdupovediac, skôr by bolo lepšie povedať, kde by sme taburetky dať nemohli. No, také miesto v byte či dome s výnimkou kúpeľne, kde by bolo jej využitie zbytočné asi ani nie je. Taburetka ako sme už spomínali neposlúži len ako „sedačka“, ale aj ako odkladací či úložný priestor, poslúži ako praktický prvok pri obúvaní a ešte by toho bolo viac.

Presne tak definovať jej miesto by bolo zrejme nepresné a nesprávne. Spálňa, detská izba, chodba, veranda či obývačka. Niektoré typy taburetiek z odolného materiálu ako ratan či špecifické čalúnenie odolá aj vonkajším podmienkam a pokojne môžete taburetky dať aj na terasu či balkón. V detskej izbe si nájdu svoje uplatnenie či už ako posed pre návštevu kamarátov alebo ako odkladací priestor.

Taburetka Dutchbone

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, masiv24.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a bytové doplnky za najvýhodnejšie ceny.

Viac Informácii

 

Taburetky pre rodinu

Samozrejme, taburetkami nemôžete nahradiť plnohodnotné sedenie. Sedacie súpravy sú predsa len dominantou obývačky. No na taburetky si spomenie každý, kto potrebuje zvýšiť kapacitu pre sedenie v obývačke. Dokonca taburetky môžu byť riešením problémov so sedením aj v menších bytoch, kde sa už pohovky či kreslá nezmestia.

Práve pri plošnom hendikepe sú taburetky skvelým riešením, ktoré ušetrí miesto a čo viac, aj vaše peniaze. Taburetky sú dnes často využívaným druhom sedenia aj na miestach, kde je vysoká návštevnosť ľudí. Máme na mysli podniky ako kaviarne, bary či čajovne.

taburetky

Aké sú najlepšie taburetky?

Najlepšie taburetky sú tie, ktoré splnia všetky funkcie, ktoré plniť majú. A ako ich nájdeme? Jednoducho, teraz vám povieme možné využitie taburetiek a pri výbere tak rozhodne budete vedieť či to váš favorit zvládne.

Prioritne je taburetka určená na sedenie. Logicky teda musí byť pohodlná. Preto je potrebné aby mala dostatočnú plochu na sedenie a kvalitnú výplň. V podstate by nemala byť oveľa vyššia ako konferenčný stolík a posed na nej by mal byť čo najviac komfortný.

Ak taburetku nevyužívate, pretože návšteva odišla a taburetka len zaberá miesto, môžete ju využiť ako odkladací priestor, prípadne ju presunúť kamkoľvek a použiť ako podstavec pod kvetiny a podobne. Moderné taburety dokonca disponujú aj vnútorným odkladacím priestorom, čo ešte zvyšuje ich účelnosť.

Taburetku je možné umiestniť do akejkoľvek miestnosti bez ohľadu na to či sa bude používať na sedenie alebo ako odkladacia „priehradka“ na chodbe pre papuče. Dokonca špecifické taburetky majú zabudované aj reproduktory, ktoré dokážu prehrávať hudbu. To je však skôr moderná vychytávka.

Sú interiérovým doplnkom, ktorý očaril aj dizajnérov. Drobný nábytok, akým taburetka je skvelým prvkom v rámci dizajnu. Variabilnosť vo svete farieb, tvarov, vzorov a materiálov, ktoré sa pri výrobe používajú sú neobmedzeným zdrojom fantázie. Vďaka taburetke sa môžete vrátiť späť do stredoveku alebo sa môžete posunúť do modernej doby. Naozaj máte z čoho vyberať.

 

Najlepšie taburetky

Produkt Cena Najlepšia ponuka
Taburet, Fumel 22,00 € 

tlačidlo

Taburet, Nela 26,00 € 

tlačidlo

Tabuertka, Moly Note 17,00 € 

tlačidlo

Taburetka, Dutchbone Indian 99,00 € 

tlačidlo

Taburetka, Industry 107,50 € 

tlačidlo

 

Použité materiály

Taburetka nie je druhom nábytku, ktorý by vyžadoval špecifickú starostlivosť. Aj tak sa však môžete snažiť zvoliť materiál, ktorý je pre vás na údržbu najmenej náročný. Rozhoduje teda odolnosť a pohodlie, ktoré daný materiál poskytuje. No a samozrejme, cena zohrá rolu taktiež.

Bavlna je najčastejším druhom čalúnenia, ktoré však nie je úplne najodolnejším. Cena je však priaznivá a navyše náhradných poťahov máte celú fúru.

Mykroplyš alebo alcantara sa používa aj pri výrobe sedadiel v aute a tie toho vydržia veru dosť. Tento druh poťahu je teda rozhodne odolným a veľmi efektívnym.

Ženilka je pre zmenu skutočne komfortným poťahom, no nevýhodou je menšia hustota vlákien a jednoduché znečistenie. Pôsobí však veľmi esteticky.

Pravá koža alebo Ekokoža. Obom materiálom nechýba noblesa a luxus. V prípade oboch je priaznivá odolnosť a nenáročnosť na údržbu. Vhodná je takisto pre alergikov. Zároveň koža je skutočne prvkom, ktorý bude moderný vždy. Nevýhodou ekokože je predsa len o niečo menšia výdrž.

 

Najvýhodnejšie ponuky nábytku a bytových doplnkov

 

tempo kondela
novynabytok-sk
bonami
   

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 11. 7. 2018.

Taburetky sú praktickým nábytkom a rovnako dizajnovým doplnkom
5 (100%) 15 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+