Vyberte stranu

Rovnako ako v prípade sedačiek v tvare písmena L, sedačky v tvare U sú druhým najžiadanejším nábytkom v kategórii sedačiek. Každý z nás totiž túži po sedačke, ktorá splní všetky naše požiadavky a poskytne nám to, čo očakávame. Každá žena s citom pre imidž chce, aby bola sedačka dizajnovým prvkom, no takisto aby spĺňala svoju funkciu. Prečo by to mala byť práve sedačka v tvare U? Veríme, že aj tento článok vám ukáže, prečo je tento druh sedenia tak obľúbeným.

 

Pre koho je populárne „účko“

Sedačky v tvare U sú na trhu v skutku žiadaným artiklom. Predovšetkým je to trend. Na druhej strane je to niečo, čo robí túto sedačku výnimočnou. Pre koho sú sedačky v tvare U určené?

Musíme povedať, že sedačky do U majú svoje limity. Hlavne ak sa jedná o rozmery. Tento variant sedenia potrebuje skutočne priestor. Voliť by ho preto mali domácnosti, ktoré disponujú veľkou obývačkou. V bytoch je možnosť takúto sedačku umiestniť takisto, no buď to si ju dáte vyrobiť na mieru, alebo spojenie obývačky s kuchyňou vám to priestorovo umožní.

Sedenie je zložené akoby z troch častí. Dve dlhšie ramená a tzv. otoman alebo rovnako dve dlhé protiľahlé ramená a centrálna časť na sedenie. Každopádne, sedačky v tvare U sú určené pre veľký počet osôb. Pokojne sa na ne usadíte vy s rodinou a postávať nebude musieť ani návšteva.

Ten kto si chce zdriemnuť, účko mu opäť vyhovie. Svojimi parametrami vám poskytne dostatok pohodlia pre občasného šlofíka, oddych, rodinný relax a spoločné chvíle strávené pred televíziou. Sedačky v tvare U sú ešte omnoho dominantnejšie ako rohové sedačky či sedačky v tvare L. Rozhodne tak toto sedenie splní všetky praktické požiadavky.

sedačky v tvare U

Pre veľké obývačky

Už sme túto tému načrtli. Rozmery sedačky v tvare U si jednoducho vyžaduje svoj priestor. Ideálna je teda predovšetkým do rodinných domov, ktoré disponujú veľkou obývačkou. Nemožno to však považovať za negatívum, pretože vďaka svojim parametrom vám poskytne adekvátne a možno až nadštandardné pohodlie. Sedačky v tvare U vyplnia priestor a zároveň vytvoria zónu, ktorá jasne determinuje význam celého priestoru v obývačke.

 

Najlepšie sedačky v tvare U

Produkt Cena Najlepšia ponuka
Sedacia súprava, U, Dalas 419,00 € 

tlačidlo

Sedacia súprava, U, Gent 599,00 € 

tlačidlo

Rohová sedačka, U, Pyrus 1469,00 € 

tlačidlo

Rohová sedačka, U, Vulkano 746,00 € 

tlačidlo

Rohová sedačka, U, Dotti 916,90 € 

tlačidlo

 

Dizajn môže rozhodovať

Nové auto, umývačka riadu, chladnička alebo mikrovlnná rúra. Vždy záleží na tom, ako daná vec vyzerá. A pri sedačkách to platí detto. To aký máte vkus alebo, akým štýlom sa riadite sú zásadné prvky, ktoré rozhodujú. Vidiecky – provensálsky, industriálny alebo moderný severský štýl. Sedačky v tvare U sa dokážu poľahky prispôsobiť.

Výzor, ktorý sedačka má je totiž obrazom, ktorý bude zdobiť celú vašu obývačku. Je preto logické, že na dizajne záleží. Tvar písmena U je jasný, no farba, výška a materiály sú ďalšími aspektmi, ktoré pútajú. Samozrejme, ak sa bavíme o pravej koži a rozmeroch týchto sedačiek, lacné sedačky nečakajte. Sedačky v tvare U patria medzi drahšie, no rozhodne nie drahé ku komfortu vzhľadom na komfort, ktorý ponúkajú.

Ak spomíname farby. Máte naozaj stovky možností. Rôzne kombinácie farieb alebo jednofarebné bloky. Odporúča sa však kombinovať maximálne dva odtiene a ideálne ak ide o neutrálne farby. Ide o pravidlo kontrastu. Takisto bledá stena, rovná sa tmavá sedačka. Vzory prípadne nejaké špeciálne ornamenty nie sú najšťastnejším riešením. Na veľkej ploche môžu takéto experimenty vyzerať trochu smiešne.

 

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop myinterier.sk, masiv24.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a bytové doplnky za najvýhodnejšie ceny.

Viac Informácii

 

Variabilnosť a funkčnosť sedačky

Pri klasickom sedení máte možností rozmiestnenia habadej a preto ide o najvariabilnejší druh sedenia. Sedačky v tvare U však takisto nezameškávajú. Rozkladacie sedačky v tvare U nie sú výnimkou. Po ich rozložení získate skutočne luxusné lôžko. Ak to nie je rozloženie, prekvapiť vás môžu sedačky v tvare U s úložným priestorom a najnovšie trendy 2017/2018 dokonca našli miesto aj pre chladničku. Čomu sa potešia predovšetkým chlapi pri pozeraní hokejového alebo futbalového zápasu.

V priestore svoju variabilitu dokazujú pre zmenu svojimi možnosťami rozkladania. Namysli máme, že dĺžky ramien a šírka sedacej časti je pohyblivá. V obchodom nájdete desiatky sedačiek, ktoré majú rôzne dĺžky ramien a takisto šírku sedacej plochy. Toto je cesta, ktorou sa môžu vybrať aj domácnosti s menšou obývačkou alebo ľudia, ktorí chcú takéto sedenie do bytu. Tu už však väčšinou ide o výrobu sedačky na mieru.

 

Najlepšie sedačky v tvare U

Produkt Cena Najlepšia ponuka
Sedacia súprava, U, Dalas 419,00 € 

tlačidlo

Sedacia súprava, U, Gent 599,00 € 

tlačidlo

Rohová sedačka, U, Pyrus 1469,00 € 

tlačidlo

Rohová sedačka, U, Vulkano 746,00 € 

tlačidlo

Rohová sedačka, U, Dotti 916,90 € 

tlačidlo

 

Sedačky v tvare U aj do rohu

Sedačky v tvare U, L, klasické sedenie, pohovky a všetky sedacie súpravy dnes nemusia byť nutne prisunuté na centimeter od steny. Obrovská sedačka v tvare U je pre roh alebo stred miestnosti ako stvorená. Prečo? Svojimi parametrami to jednoznačne dokazuje.

Ideálne je ak máte predstavu o tom, kde sedačka bude. Priestor aj keď ho máte dostatok sa musíte snažiť využiť efektívne. Nikdy totiž neviete ako pochodíte s ostatným nábytkom. Avšak, pozor! Sedačku majte vybranú ako prvú. Všetko ostatné sa snažte prispôsobiť k nej. Tak ako v kuchyni prispôsobujete zariadenie a všetko na vôkol farbe kuchynskej linky, sedačka je dominantou, ktorá musí byť v centre diania.

Rohová sedačka U Vulkano

Najlacnejšie sedačky

Pochopiteľne, cena je pri výbere veľmi podstatným faktorom, ba až tým najdôležitejším, ktorý dokáže rozhodovať. Buďte, ale trpezliví, pretože ak sa unáhlite a kúpite niečo, čo vás po pár mesiacoch omrzí, ublížite iba sebe. Sedačku nekupujete každý mesiac do zálohy a preto sa oplatí informovať sa o podrobnostiach.

Okrem materiálov, výplne, konštrukcie sa informuje aj na výrobcu. Najlacnejšie totiž neznamená automaticky aj najlepšie. Spoľahnite sa na renomovaných predajcov, ktorí vám poskytnú všetky podstatné informácie k vašej spokojnosti.

 

Najvýhodnejšie ponuky nábytku a bytových doplnkov

 

tempo kondela
novynabytok-sk
   
Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 10. 7. 2018.

 

 

Sedačky v tvare U – vyberte si najlepšie sedačky na trhu
5 (100%) 8 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+