Vyberte stranu

Koľko z vás si teraz povedalo, že sedacie vaky sú len pre deti? Zrejme to bola väčšina z vás, no zákonite sa nemýlite, pretože deti si tento typ sedenia zamilujú okamžite. No prečo, by si toto sedenie nemohli obľúbiť aj dospelí ľudia. Sedacie vaky sú kreatívne, komfortné, praktické, štýlové a sú trendy. Ak by sme to mali zhrnúť jedným slovom, tak zo sedacích vakov sa stáva hit. A verte, že nejde iba o detské izby. Sedacie vaky si našli cestu aj k nám do obývačiek. Čo sedací vak so sebou prináša? Je sedenie v sedacom vaku zdravé? Koľko stojí sedací vak? Ako si vybrať sedacie vaky? Prečítajte si nasledujúci článok.

 

Účel sedacieho vaku

Ako sme už spomínali, sedacie vaky nie sú iba detskou záležitosťou. Od toho, kde a ako budete sedací vak využívať závisia i ďalšie faktory. Vedzte, že sedací vak okrem obývačky a detskej izby ponúka aj ďalšie možnosti. Okrem sedacích vakov do interiéru sa možno rozhodnete pre sedací vak na terasu, pri bazén či pod altánok. Sedacie vaky do exteriéru sú odolnejšie voči vplyvom počasia a takisto majú povrch s odolnejšieho materiálu.

Budete vo vaku prevažne sedieť alebo v ňom plánujete leňošiť, prípadne si dopriať krátkeho šlofíka? Od tohto sa odvíja tvar i veľkosť sedacieho vaku. Takisto majitelia domácich miláčikov využívajú vlastnosti tohto typu sedenia a občas sedací vak zakúpia ako pelech pre psíka. Účelov teda môže sedací vak plniť hneď niekoľko.

 

Sedacie vaky

Produkt Cena Najlepšia ponuka
Sedací vak, Elvin, XXL 65,90 € 

tlačidlo

Sedací vak, Jeans, kocka 65,24 € 

tlačidlo

Sedací vak, Bobek 53,00 € 

tlačidlo

Sedací vak, Mazzini, Sunflower 250,00 € 

tlačidlo

Sedací vak, Sherif, Eifel 77,00 € 

tlačidlo

 

Pohodlné a zdravé sedenie

Sedacie vaky pre deti a pre dospelých nie sú iba obyčajným trendovým sedením, ktorý je aktuálne v kurze. Sedacie vaky majú takisto množstvo výhod a vlastností, ktoré si určite obľúbite. Fáma o tom, že ide o nevhodné sedenie, pretože ničí chrbticu je skutočne iba fámou. Sedacie vaky majú totižto perfektné ortopedické vlastnosti práve vďaka pohyblivej výplni, ktorá sa dokonale prispôsobí požiadavkám vášho tela.

Sedacei vaky sú kategóriou tzv. puf sedenia (pouffe). Toto slovíčko deklaruje druh sedenia alebo sedacie vaky, ktoré ponúkajú luxus a pohodlné sedenie nízko pri zemi. Takýto druh sedenia je populárny predovšetkým u ázijských kultúr.

 

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, bonami.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a bytové doplnky za najvýhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Najdôležitejšia je výplň vaku

Aby sedací vak oplýval všetkými vlastnosťami, ktoré mať má, musí mať kvalitnú výplň. Práve tá je tou najdôležitejšou časťou. Možností je viac, no najbežnejšia je polystyrénová drť alebo EPS polystyrénové guľôčky. Ak vám môžeme odporučiť, voľte práve EPS guľôčky. Tie sa líšia veľkosťou a hustotou svojho rozmiestnenia po ploche vaku. Čím väčšie guľôčky, tým pohodlnejšie sedenie. Niektoré sedacie vaky majú dokonca predprípravu na doplnenie alebo výmenu výplne.

Čo sa polystyrénovej drte týka, nevýhodou je, že nedrží tvar tak dlho ako v prípade EPS polystyrénových guľôčok. Navyše drť sa drolí čo spôsobuje tvorbu maličkých čiastočiek prachu a tie, samozrejme, zdraviu neprospievajú. Predovšetkým ak ste alergik. Pri kúpe sa teda vždy informujte, aký druh výplne je v sedacom vaku použitý.

Sedací vak Sport L

Odolnosť a jednoduchá údržba

Azda žiadny iný druh sedenia vám neponúkne taký komfort a zároveň vás zbaví akejkoľvek prehnanej starostlivosti o jeho zovňajšok ako sedací vak. Ak do kvalitného sedacieho vaku investujete, určite neoľutujete. Pevné syntetické alebo prírodné materiály sú najlepšou voľbou. Ideálne je, ak si môžete sedací vak vyskúšať. Nielen posed, ale takisto aj samotný materiál na dotyk. Informujte sa, aká druh výplne a aký materiál bol na výrobou použitý. Takisto si všímajte druh šitia. Nakupujte sedacie vaky, ktoré majú čo najmenej spojov, práve tým sa zaručuje to, že opotrebúvaním sa spoje zoderú.

 

Ako so vybrať správnu veľkosť

Tento parameter, samozrejme, prispôsobujete faktu, kto bude sedací vak využívať a aké sú vaše priestorové kapacity. Na výber máte niekoľko rozmerov. Ak by sme na to šli štýlom kupovania oblečenia hovorili by sme o najmenších vakoch s označením L, väčších sedacích vakoch s označením XL a následne s maxi sedacími vrecami XXL.

Rovnako tak ich môžeme rozdeliť objemovo. Vtedy ide o sedacie vaky s malými objemami až do 300 litrov, väčšími od 300 – 450 litrov no a potom možno hovoriť o vakoch pokojne pre 2-3 osoby s objemom nad 450 litrov. Takisto sedací vak nemusí byť tipickým vajíčkovým tvarom. Môže ísť o kocky, kruhy či trojuholníky.

Čo sa týka nosnosti, ťažko povedať, kde majú sedacie vaky obmedzenia. Každopádne však unesú akúkoľvek váhu. Pochopiteľne, dospelý muž si zrejme nebude sadať na malý sedací vak pre deti. Ak vám však môžeme poradiť, aj pre vaše ratolesti vyberajte väčšie sedacie vaky.

 

Sedacie vaky

Produkt Cena Najlepšia ponuka
Sedací vak, Elvin, XXL 65,90 € 

tlačidlo

Sedací vak, Jeans, kocka 65,24 € 

tlačidlo

Sedací vak, Bobek 53,00 € 

tlačidlo

Sedací vak, Mazzini, Sunflower 250,00 € 

tlačidlo

Sedací vak, Sherif, Eifel 77,00 € 

tlačidlo

 

Cena sedacieho vaku

Cena hrá pri výbere akéhokoľvek nábytku vždy dôležitú úlohu. Je dôležitá cena sedacieho vaku? U populárnych výrobcov už býva zvykom, že si priplatíte za značku, no zistíte, že v podstate ste mohli kúpiť exaktne to isté za omnoho menej. Vysoká cena teda rozhodne nezaručí stopercentnú kvalitu. Natrafiť môžete aj na pojmy „zľava sedacie vaky“ a za cenu malého 150 litrového vreca možno kúpite veľký maxi sedací vak. Cena teda nie je úplne smerodajným faktorom, ktorým by ste sa mali riadiť. Pokojne nájdete sedacie vaky v cenovej relácii od 30 do 300€. Pochopiteľne, vyššie sumy hovoria i o veľkosti samotného vaku.

sedacie vaky

Moderný interiérový doplnok

Vzhľad je pri výbere sedacieho vaku pre každého veľmi dôležitý. Vyberať si sedacie vaky môžete v rôznych farbách, tvaroch či so špeciálnymi vzormi. Do detskej izby sa hodia špecifické motívy rozprávok či rozprávkových postáv. Tento interiérový doplnok sa behom pár rokov dostal aj do podnikov akými sú reštaurácie, kaviarne či čajovne. Aj to svedčí o praktickej využiteľnosti, pohodlnom sedení a variabilnosti  sedacích vakov.

 

Najvýhodnejšie ponuky nábytku a bytových doplnkov

 

tempo kondela
novynabytok-sk
bonami
 
Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 10. 7. 2018.
Sedacie vaky prinesú pohodlie a ukážu vašu kreativitu
4.8 (95.71%) 14 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+