Vyberte stranu

Idete do toho? Čaká vás nákup novej sedačky do obývačky a vy máte stále dilemu, aký štýl sedenia si zvoliť? Sedacie súpravy, sú rozhodne tým pravým riešením, ktoré splnia všetky vaše požiadavky. Aby ste vedeli, aké máte možnosti, pomôžeme vám sa vo svete sedacích súprav trocha zorientovať. Vyberieme takisto sedacie súpravy, ktoré vás určite oslovia.

 

Sedacie súpravy pre celú rodinu

Vybrať správnu sedaciu súpravu si vyžaduje určitú zodpovednosť. Predsa len sedačku nekupujete rok čo rok, pokiaľ si teda nepotrpíte na časté zmeny. Sedacie súpravy sú jedinečným nábytkom, ktorý má množstvo plusov. Predovšetkým kvalitná sedacia súprava poskytne sedenie pre veľké množstvo členov rodiny či návštevu. Takisto je plusom moderný dizajn. A opomenúť nemôžeme ani to, že sedacia súprava môže poslúžiť na občasného šlofíka po náročnom dni.

 

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

 

Formálne alebo neformálne?

Nie, nehovoríme o komunikácii ani o stretnutiach. No význam je rovnaký. Sedacie súpravy majú akési dva štandardizované účely, ktorými sa odlišujú. Formálne sedenie je spravidla vyššie a sedenie je priamejšie. Opierka a podrúčky sú vyššie, čo umožňuje pohodlnejšie vstávanie i sedenie. Takisto sa vyznačuje tvrdším polstrovaním – výplňou.

Neformálne sedenie je v podstate, to čo vyberá drvivá väčšina domácností. Sedacia súprava je v obývačke dominantou a tvorí centrálny priestor, ktorý spája miesto na sedenie, ležanie, pozeranie televízie alebo komunikáciu v rámci členov domácnosti. Neformálne sedenie býva zvyčajne nižšie s hlbším posedením. Nožičky a celá konštrukcia býva kompletne skrytá a je iba pár centimetrov nad zemou.

 

Vyberajte najlepší nábytok na sedenie

Produkt Cena Najlepšia ponuka
Kreslo, Omega 229,00 € 

tlačidlo

Rohová sedacia súprava, Palio 619,00 € 

tlačidlo

Rohová sedacia súprava, Tempo Kondela 1 550,00 € 

tlačidlo

Sedacia súprava U, Tiger 476,00 € 

tlačidlo

Sedacia súprava L, Toniks 579,00 € 

tlačidlo

 

Použité materiály

Pri výbere sedacej súpravy zohľadňujeme kombináciu určitých faktorov. Dizajn a cena sú tými prioritnými, no zabúdať by sme nemali ani na kvalitu, funkčnosť a pohodlie sedenia. Prirodzene tento parameter sa týka použitých materiálov.

Ak pôjdeme po poradí, dostaneme sa k samotnej konštrukcii. Tá býva v drvivej väčšine z dreva alebo známej drevotriesky. Občas sa dostane do kombinácie s kovom, ktorý je použitý ako výstuž. Poťahový materiál je veličinou samou o sebe. Vyberať sa dá z viacerých materiálov. Mimochodom, tie sú vždy pri popise sedacej súpravy vždy uvádzané.

Klasický bavlnený poťah sa vyskytuje iba veľmi zriedka. Je lacný, no zároveň jeho vlastnosti nie sú príliš ideálne. Materiál stráca farebnosť a nie je ani veľmi trvácny.

Mikrovlákno je typickým druhom poťahovej látky. Je trvácne, ľahko udržiavateľné a príjemné na dotyk. Svojím vzhľadom i štruktúrou pripomína semiš.

Mikroplyš je najpoužívanejším druhom poťahovej látky. Materiál je odolný a veľmi pevný. Sedacie súpravy majú väčšinou tento poťah v pomere 1:1, tzn. 50% bavlna a 50% polyester. Využívaný je predovšetkým kvôli jednoduchej údržbe a takisto je odolný voči naťahovaniu či šúchaniu.

EKO koža je ideálnym materiálom pre ľudí, ktorí chcú dodať sedacej súprave akýsi efekt luxusu. Vhodná je takisto pre alergikov. Je ľahko udržiavateľná i keď občasné ošetrenie špeciálnymi prípravkami určite trvácnosť predĺži. Horná vrstva je z polyuretánu a spodný výplet zvyčajne z pravej bavlny.

Pravá koža je prírodným materiálom, ktorá je zárukou kvality, trvácnosti a komfortu. Pôsobí elegantne a zároveň je veľkou výhodou odolnosť a jednoduchá údržba, čistenie. Takisto pravá koža je odolná voči tekutinám a škvrnám, čo v obývačke rozhodne oceníte.

sedacia súprava Tempo Kondela

Nekupujte poťahové látky a farby, ktoré vás nezaujmú

Toto rozhodnutie dobre zvážte. Sedacie súpravy dnes nájdete v stovkách odtieňov a verte, že nejaký vám vyhovovať musí. Nevyberajte si taký druh poťahu, ktorý sa vám „celkom“ páči. Toto rozhodne nie je cesta. Ak vás poťah, materiál či jeho farba po krátkej dobe omrzí. Sedačku predsa nekupujete rok čo rok. Ak si nie ste istí jednou farbou, vyberajte neutrálne farby. Sivá, béžová, hnedá a na prekvapenie mnohých aj čierna. Tieto farby zakomponujete do interiéru veľmi ľahko a dopomôžete si aj doplnkami ako vankúše či deky.

sedacie súpravy

Myslite na dispozíciu

Dom či byt. Sedacie súpravy si nájdu miesto všade. Dôležité je, aby bola sedačka pohodlná a slúžila vám dlhé roky. Aby ste sa však nesklamali hneď na začiatku, stojí za to, aby ste si vybrali tú pravú. A to aj po stránke veľkostných parametrov, ktoré sú veľmi dôležité. Okrem toho, že sa vám sedačka páči a otestujete, ako sa v nej cítite, nezabudnite na to, že nie každá sedacia súprava zapadne do konceptu vašej obývačky.

Parametre sa však týkajú aj výšky operadiel a podobne. Predovšetkým si určite, aký typ sedacej súpravy do obývačky vlastne chcete. Sedačky do L, U, klasické sedačky alebo systémové sedenie. Priestor si vymerajte. Predovšetkým, ak ho nemáte nazvyš. Potom sa ľahko môže stať, že z vašej malej obývačky si ešte nejaký meter štvorcový poľahky ukrojíte.

 

Vyberajte najlepší nábytok na sedenie

Produkt Cena Najlepšia ponuka
Kreslo, Omega 229,00 € 

tlačidlo

Rohová sedacia súprava, Palio 619,00 € 

tlačidlo

Rohová sedacia súprava, Tempo Kondela 1 550,00 € 

tlačidlo

Sedacia súprava U, Tiger 476,00 € 

tlačidlo

Sedacia súprava L, Toniks 579,00 € 

tlačidlo

 

Najlacnejšie sedacie súpravy

Ak rozmýšľate nad kúpou najlacnejšej sedacej súpravy, možno robíte chybu. Najlacnejšie totiž často znamená, že sedačka toho veľa vydržať nemusí. Ako vravíme, môže aj nemusí. Ak však predsa len chcete odľahčiť váš rozpočet, máte kopec možností. Predovšetkým si však pamätajte, že najlacnejšie neznamená vôbec najkvalitnejšie sedacie súpravy.

Naraziť však môžete na akcie sedacích súprav alebo pojmy ako výpredaj sedacie súpravy, zľavy sedacie súpravy. Na trhu sú desiatky predajcov, ktorý často svoje sklady vyprázdňujú a možno natrafíte na kúsky za vynikajúce ceny, ku ktorým by ste sa za normálnych okolností ani nedostali. Týmto spôsobom tak ušetríte aj peniaze a získate skutočnú kvalitu.

 

 

Najvýhodnejšie ponuky a nábytku a bytových doplnkov

 

tempo kondela
novynabytok-sk
bonami

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 11. 7. 2018.

Sedacie súpravy – čo si všímať a čomu sa pri výbere sedacej súpravy vyvarovať?
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+