Vyberte stranu

Stretnete sa s názorom, že pohovky sú už dávno za zenitom a nemajú čo ponúknuť. Samozrejme, sedacie súpravy, rohové sedačky, sedačky do L či U. Všetko moderné sedenie, ktoré patrí nepochybne medzi to najpreferovanejšie. Nuž, ale pohovka so sebou prináša určitý šarm, ktorý si zamilujete. Pohovky sú z historického hľadiska azda tým najtypickejším druhom sedenia, ktoré využívali už králi a kráľovné. Pohovky nájdete na hradoch, zámkoch či v kráľovských palácoch.

Dnes pohovka slúži tomu istému účelu ako pred stáročiami. Pohoda, oddych, miesto pre čítanie na knihu či pozeranie filmov. To je to k čomu pohovky slúžia. Nechceme im hovoriť sedačky z jednoduchého dôvodu. Pohovka ja v rámci nábytku individualita a má vlastnú kategóriu.

 

Pohovky nepatria len do obývačky

Svoje miesto si pohovky nenájdu iba v rodinných domoch či bytoch. Dokonca prioritne nemusia byť ani v obývačke. Pohovka je nábytkom, ktorý nepôsobí štýlom, že automaticky pred ním musí byť niekoľko centimetrová plazma. Preto si svoje miesto nájde v domácnosti napríklad na chodbe alebo na verande. Takisto pohovky si možno nájdu cestu aj do izieb vašich detí. Veď občasné leňošenie v posteli sa dá vymeniť aj za pohovku.

Výnimkou nebýva, že pohovky nájdete aj vo verejných inštitúciách, akými sú rôzne úrady, kancelárie alebo nákupné centrá, obchody, salóny či čakárne. Jednoducho pohovka je jednoduchým, no za to pohodlným typom sedenia, ktoré si svoje miesto v hierarchii vždy nájde. Zároveň pohovka pôsobí elegantne a seriózne, preto je tak univerzálnym nábytkom.

pohovky

 

Pre koľko ľudí pohovka je?

Pohovka sama o sebe, samozrejme nenahradí sedenie pre celú rodinu. K tomu potrebuje asistenciu. Pohovka ako taká býva klasicky určená pre dve osoby. Ak potrebujete zakomponovať pohovku do obývačky ako súčasť sedacej súpravy, žiadny problém. Trojsedák sa už zvykne označovať ako sedačka, no klasický výzor pohovky majú aj trojmiestne sedačky. Potom už pohovku skombinujete s kreslom – kreslami a sedenie máte vyriešené. Logicky teda k pohovke musíte pridať nejaké to miesto, ak počítate s občasnými návštevami. Ideálna je pohovka v kombinácii s kreslami.

 

Najlepšie pohovky na Novynabytok.sk

Produkt Cena Najlepšia ponuka
Pohovka, London 161,90 € 

tlačidlo

Pohovka, Orin, biela 379,00 € 

tlačidlo

Pohovka, Rico, úložný priestor 202,90 € 

tlačidlo

Pohovka, Buffalo, EKO koža 434,90 € 

tlačidlo

Pohovka, Cliv 579,00 € 

tlačidlo

 

Rozkladacia pohovka

Aj také sú. Viac menej ide o moderný upgrade, ktorý sa však už nejaké tie desaťročia využíva. Garsónka, malý byt či malá obývačka. Pohovka dokáže vyriešiť problémy dispozičného riešenia jednoduchým trikom. Rozkladacie pohovky sú riešením bežného nocľahu. V ponuke nájdete aj rohové typy, my sme však stále pri pohovkách a preto zostaneme pri klasickom vyhotovení. Ak ste teda v dočasnom podnájme alebo viete, že do postele nechcete aktuálne investovať, pohovka je rozumnou voľbou. Nielenže ušetríte peniaze, ale predovšetkým ušetríte miesto. Takéto riešenie je v jedno izbovom byte vítaným riešením.

Druhým variantom okrem toho, že sa na pohovke vyspíte je že vás rozkladacia pohovka poteší aj úložným priestorom. Tu odložíte čokoľvek potrebujete. Posteľnú bielizeň, vankúše či paplóny. Jednoducho rozkladací variant ponúka naozaj praktické funkcie.

 

Vyberajte podľa materiálov

Dnes definovať z čoho sa pohovky vyrábajú najčastejšie je veľmi ťažké. No vždy ide o kombináciu dreva, kovu a textilného či koženého čalúnenia. Ak ide o drevo väčšinou ide o bukové alebo orechové drevo. Pochopiteľne, lacnejším variantom je jednoznačne drevotrieska. Neodsudzujeme ju, no ak chcete niečo kvalitnejšie, vždy to stojí o niečo viac. Rozhodne teda odporúčame overiť si z akej časti sú nohy a takisto sedacia časť.

Čalúnenie je zvyčajne látkové i keď do kancelárie, obchodu či salónu krásy sa hodí aj luxusná koža. Ak teda chcete siahnuť po dvojmiestnej pohovke namiesto kresiel, koža vás zaujme. V kancelárii koženú pohovku ocení každý, kto pracuje dlho do noci a počas prestávky si pokojne hodí šlofíka. Klasické látkové čalúnenie nič nepokazí. Samozrejme, aj tu sa textílie líšia a poradiť je veľmi ťažké. Predovšetkým si posed na pohovke vyskúšajte vy ako užívateľ.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Vyberajte vhodnú veľkosť

Čím väčšie, tým lepšie. V tomto prípade nie úplne. Mohutná pohovka, je možno pohodlnejšia, rozmernejšia a pôsobí honosne, no stále je to pohovka. Ak ju máte v obývačke spolu s kreslami či sedačkou je to v poriadku. Máte na to priestor. Každopádne však finálnu veľkosť pohovky ovplyvňuje práve priestor, kde bude. Ak vám to priestor dovoľuje sedacie súpravy či veľké rohové sedačky budú asi prvou možnosťou. S pohovkou na chodbe či na verande však opatrnejšie, aby ste sa nepripravili zbytočne o priestor.

 

Najlepšie pohovky na Novynabytok.sk

Produkt Cena Najlepšia ponuka
Pohovka, London 161,90 € 

tlačidlo

Pohovka, Orin, biela 379,00 € 

tlačidlo

Pohovka, Rico, úložný priestor 202,90 € 

tlačidlo

Pohovka, Buffalo, EKO koža 434,90 € 

tlačidlo

Pohovka, Cliv 579,00 € 

tlačidlo

Svetlé farby

Aký štýl? Aká farba? To je na vás, riadiť sa môžete vidieckym, rustikálny, retro či škandinávskym štýlom a stále nič nepokazíte. Iba musíte vedieť, aký štýl si vybrať. Pohovka s vyššími drevenými či kovovými nohami si zaslúži svetlé pastelové farby, ktoré sú typické práve pre severský štýl. Svetlé farby prinesú do priestoru vzdušnosť, ľahkosť a jednoduchosť. Vzory v závislosti od štýlu nie sú príliš trendom. Občasné pásiky či pruhy by sa dali tolerovať, no prehnané kombinácie tvarov a farebných ornamentov pôsobia lacno. Neutrálne farby ako béžová, biela, hnedá či sivá nie sú márne. Neutrálna farba pohovky vám dovoľuje experimentovať s farbami naokolo.

 

Pohovka Cliv

Kde nakupovať pohovky?

Rozhodne u overených predajcov, ktorý vám dokážu predostrieť svoju širokú ponuku. Predovšetkým sa musíte rozhodnúť vy. No práve široká ponuka vám možno dokáže otvoriťoči a pomôže vám uvedomiť si, že možností máte viac ako len obyčajnú pohovku z 80. Rokov 20 storočia. Prejdite si preto ponuku tých najspoľahlivejších predajcov.

 

Najvýhodnejšie ponuky a nábytku a bytových doplnkov

 

tempo kondela
novynabytok-sk
bonami

 

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 10. 7. 2018.

 

Pohovky sú stále trendom a svoje miesto si nájdu aj u vás doma
5 (100%) 6 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+