Vyberte stranu

Podľa čoho si vybrať sprchový kút?

 

Chystáte sa na rekonštrukciu kúpeľne a zvažujete, že do nej namiesto vane namontujete sprchový kút? To je určite dobrý nápad, ktorý šetrí peniaze aj priestor. My vám celú vec ešte o čosi uľahčíme a oboznámime vás s momentami, ktoré môžete na trhu so sprchovými kútmi očakávať. Podľa akých parametrov a hľadísk by ste mali vyberať sprchové kúty?

 

Podľa typu koňstrukcie

 

V kúpeľniach sú najbežnejším kúskom tzv. rámové sprchové kúty so zvislou aj priečnou konštrukciou, do ktorej sú vsadené sklá. Vďaka takémuto riešeniu sú tieto kúty pomerne odolné. Modernejší vzhľad bez zvislých profilov ponúkajú kúty s polrámovou konštrukciou a posuvnými dverami, absolútnym trendom sú však kúty s bezrámovou konštrukciou, tvorené len sklami a pántami.

Chystáte sa na rekonštrukciu kúpeľne a zvažujete, že do nej namiesto vane namontujete sprchový kút? To je určite dobrý nápad, ktorý šetrí peniaze aj priestor.

Veľkosti, rozmery a tvary

 

Z hľadiska veľkosti trh ponúka kúty s rozmermi od 75×75 až do zhruba 120x90cm v rôznych tvarových prevedeniach – štvorcové, štvrť kruhové či obdĺžnikové. Výber a možnosti sú bohaté aj čo sa týka sprchových vaničiek. Klasikou sú akrylátové vaničky, na ich výrobu sa ale používa napríklad aj mramor. Vaničky môžu mať rôzne hĺbky – v hlbších sa dá posadiť a okúpať aj malé dieťa, nízke sú zase trendové a ponúkajú jednoduchý prístup aj pre imobilných užívatelov.

Podľa čoho si vybrať sprchový kút

Dvere a ich otváranie

 

Pri inštalácii sprchového kúta by sa mali v dostatočnom predstihu premyslieť aj priestorové nároky pri otváraní jeho dverí. Vďaka rôznym spôsobom otvárania však sprchové kúty dokážu vyhovieť aj tým najmenším priestorom. Posuvné aj zalamovacie sprchové dvere majú výhodu, že sa neotvárajú do priestoru, ale dovnútra kúta – šetria miesto a zabraňujú stekaniu vody na podlahu.

Odlišný typ otvárania poskytujú pántové otočné dvere so zdvihovým mechanizmom, ktorý dvere nadvihuje nad prahovú lištu, prípadne aj otočné pivotové dvere, ktorých systém je veľmi jednoduchý a takmer nezničiteľný

Podľa čoho si vybrať sprchový kút?
4 (80%) 4 hlasov