Vyberte stranu

Nebudeme nikoho zavádzať. A v podstate to ani nie je našou úlohou. Výber sedačky do novej či zrekonštruovanej obývačky je dôležitá vec. Niekedy nám to však spôsobuje poriadny bolehlav. Prečo tak tomu je? No predovšetkým preto, že na trhu  sú stovky a možno aj tisícky možností, aké sedenie si vybrať. Čo všetko pri výbere zohľadniť? Ktoré základné faktory rozhodujú o výbere sedačky? Toto a viac nás postupne dostane k tomu, či skutočne aj lacné sedačky splnia naše očakávania.

 

Štýl je pre výber podstatným

Samozrejme, v prvom rade je to štýl, ktorým sa chceme pri výbere sedačky uberať. Provensálsky, industriálny, vintage, retro alebo moderný severský štýl bývania. V tomto musíte mať jasno už na začiatku. Výber sedačky na náhodu nás väčšinou zvádza k zbytočným experimentom, ktoré časom ľutujeme, pretože investícia do sedačky nie je investícia do spotrebného tovaru. Sedačka má po určitú dobu slúžiť.

Vyberajte teda podľa toho, čo sa vám páči. Myslite na použité materiály, tvar či farbu vašej budúcej sedačky. Rozhodne sa neriaďte iba skvelými ponukami z reklamných bilboardov. Zamerajte sa teda na to, čo túžite v obývačke naozaj mať. Následne budete výber zužovať a uvidíte, kde sú vaše možnosti.

 

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, bighome.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a bytové doplnky za najvýhodnejšie ceny.

Viac Informácii

 

Typ sedenia

Typom sedenia máme na mysli, že môžete vyberať na základe tvarov či rozmerov sedenia. Začali by sme klasickými sedacími súpravami (klasické sedačky). Tie sa vo väčšine prípadov v kombinácie 3+2+1 pričom je sedenie tvorené trojsedadlom, pohovkou (dvojsedadlo) a kreslom prípadne taburetkou, ktorá si v modernej obývačke našla svoje miesto. Prípade v menších priestoroch bytov je toto sedenie v kombinácii 2+1+1 a teda dominantou je pohovka a následne dve kreslá (taburetky).

Ďalšou možnosťou sú rohové sedačky. Ide o najpopulárnejší a nepredávanejší druh sedenia. Svoju obľubu si získal preto, že v obývačke pôsobí dominante a zároveň ponúka dostatok priestoru. Je zvyčajne určený pre väčší počet ľudí. Zvyčajne ide o sedačky v tvare L, kedy je jedno rameno dlhšie a druhé kratšie tzv. otoman.

Vo veľkom priestore sa môžete stretnúť so sedačkami v tvare U. Tie ponúkajú najviac miesta, čo sa týka rozlohy. Každopádne sedačky v tvare písmena U alebo L nemusia byť automaticky v rohu. Svoje stabilné mieste nájdu aj v otvorenom priestore.

Ďalšími typmi sedenia, ktoré však nie sú plnohodnotnými a ako samotný prvok v domácnosti by zrejme svoj účel nesplnili sú napríklad kreslá, taburetky či sedacie vaky. Tie dokážu skôr priestor obohatiť dizajnovo a takisto dokážu zvýšiť pohodlie a kapacitu miest na sedenie.

 

Lacné sedačky do 300 €

Produkt Cena Najlepšia ponuka
Rohová sedačka, Max 253,90 € 

tlačidlo

Rohová sedačka, Polaris New 259,00 € 

tlačidlo

Pohovka, Liam 276,00 € 

tlačidlo

Pohovka, Suzan 287,00 € 

tlačidlo

Rohová sedačka, Aron 299,00 € 

tlačidlo

 

Dispozičné riešenie

Možno už máte predstavu, akoby vaše sedenie vlastne malo vyzerať. No pri zvažovaní sa vám postupne vykreslí aj obraz, ako sa popasovať s priestorom. Ak máte to šťastie, že nemusíte bojovať s výmerou a stenami v byte či dome, máte kopec možností a môžete vyberať.

Naopak ak zistíte, že pri niektorom z typu sedení vaše možnosti niečo limituje, musíte sa rozhodnúť pre iný druh sedenia. Je teda dôležité, aby ste si uvedomili, že nie každý druh sedenia, hoci by sa do obývačky hodil, vám musí vyhovovať. Priestor sa oplatí vymerať a ísť radšej na istotu.

 

Lacné sedačky do 600 €

Produkt Cena Najlepšia ponuka
Rohová sedačka, Ida New 429,00 € 

tlačidlo

Rohová sedačka, Cheisa 461,00 € 

tlačidlo

Rohová sedačka, Tempo Kondela Estevan 536,00 € 

tlačidlo

Sedacia súprava, Hugor 549,00 € 

tlačidlo

Rohová sedačka, Litore 599,00 € 

tlačidlo

 

Koniec – koncov rozhodne cena

Nebudeme zavádzať no pokojne so zrelým odhadom môžeme povedať, že v 80% prípadov pri kúpe sedačky zohrá úlohu práve cena nábytku. A tu vzniká niekoľko kategórií. Ak sa zameriame na najlacnejšie či lacné sedačky, dostaneme adekvátnu kvalitu?

Rohová sedačka Max

Poďme na to takto. Drahé či luxusné sedačky môžeme hľadať v cenovej hladine nad 1 000€. Všetko ostatné môžeme považovať za pomerne dostupné. Cena je vo väčšine ovplyvnená použitými materiálmi a veľkosťou. To, že lacné sedačky majú nižšiu cenu, teda vôbec nemusí zohrávať úlohu pri kvalite. Ak by sme začali kategorizovať podľa ceny máme nasledovné možnosti: najlacnejšie, lacné, nadštandardné a luxusné sedačky. Nejde o žiadne štandardizované stupňovanie. Jednoducho pri pohľade na cenovky by to bolo možné takto.

Čo možno považovať za lacné sedačky? Vo všeobecnosti by sme lacné sedačky nastavili do rozmedzia niekde medzi 400 – 900 €. Vyššia cena už predsa len evokuje, že suma, ktorú platíte je už v inej cenovej kategórii. V článku preto máte umiestnené rôzne typy sedenia, ktoré sa do tejto cenovej hladiny pohodlne zmestia a možno vám teda uľahčíme váš výber

 

Lacné sedačky do 900 €

Produkt Cena Najlepšia ponuka
Sedacia súprava, U, Alma 650,00 € 

tlačidlo

Sedacia súprava, Roy 746,00 € 

tlačidlo

Rohová sedačka, U, Sagan Como 805,00 € 

tlačidlo

Rohová sedačka, Buffalo 845,90 € 

tlačidlo

Sedacia súprava, U, Resta 875,00 € 

tlačidlo

 

Nakupujte u overených predajcov

Niekedy zohrá dôležitú úlohu aj fakt, kde sedačku kupujete. V mnohých prípadoch totiž sedačku môžete kúpiť aj u maloobchodných predajcov, ktorý cenu zvyknú znásobovať, čo je logické, predsa na tom treba niečo zarobiť. My vám však skôr odporúčame známych predajcov v kamenných predajniach. Ideálne, ak majú k dispozícii e-shop a ich ponuku si viete prezrieť aj online. Takýmito predajcami, ktorí sa prezentujú aj svojimi online predajňami sú napríklad Tempokondela.sk, Novýnábytok.sk, Bonami.sk či e-shop Bighome.sk.

 

Najvýhodnejšie ponuky nábytku a bytových doplnkov

tempo kondela
novynabytok-sk
bonami
 

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 9. 7. 2018.

 

Lacné sedačky. Splnia všetky požiadavky?
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+