Vyberte stranu

Opäť sa zastavujeme pri sedačkách a ich výbere. Tentokrát už však nejdeme hovoriť o všetkých možnostiach, ktoré pri výbere sedacích súprav máme a zastavíme sa pri konkrétnom druhu. Stelesnení pohodlia, luxusu, elegancie a moderného dizajnu. Kožené sedačky sú dôkazom toho, že spojiť dohromady všetky tieto vlastnosti je skutočne možné. A to všetko iba vďaka materiálu, akým je práve koža. Aby ste mali predstavu o tom, prečo sú kožené sedačky označované za najlepšie, priblížime si všetko podstatné, čo môže tento názor jednoznačne potvrdiť.

 

Prečo sú kožené sedačky najlepšie

Ak sa na to pozrieme všeobecne, nemáte príliš na výber. Buď si vyberiete z látkových čalúnených alebo kožených sedačiek. Samozrejme, berte to s nadhľadom, pretože existujú desiatky materiálov aj v kategórii látkových materiálov. Koža je však iba jedna, respektíve dve, no tá pravá bude vždy iba jediná.

Otázkou však je, prečo sú práve kožené sedačky považované za najlepšie. Všetko pochopíte v nasledujúcich riadkoch, n už pri jednoduchom vlastností koženej a čalúnenej sedačky, prvá menová vedie na plnej čiare. Kožené sedačky sú krajšie, elegantnejšie, modernejšie, pohodlnejšie, trvácnejšie, odolnejšie a ľahko udržiavateľné.

Pred pár desaťročiami boli kožené sedačky v skutku nedostupným tovarom. Nielenže ich na trhu nebolo také množstvo, ale ich ceny boli priam astronomické. Kedysi sa cena veľkej koženej rohovej sedačky vyrovnala cene nového automobilu. Postupom času sa ceny znížili. Pochopiteľne však v kategórii sedačiek zostala cena vyššia. Lacné kožené sedačky sú skôr lákadlom a väčšinou nejde o pravú kožu. Ako však už viete, kožená sedačka má svoje výhody.

 

Najlepšie kožené sedačky

Produkt Cena Najlepšia ponuka
Rohová sedacia súprava, Tempo Kondela 1 550,00 € 

tlačidlo

Rohová sedačka, Danilo 1 450,00 € 

tlačidlo

Sedacia súprava, Paso 849,00 € 

tlačidlo

Rohová sedacia súprava, Trek 1 280,00 € 

tlačidlo

Rohová sedačka, Vaco 1 024,00 € 

tlačidlo

Koža robí sedačku výnimočnou

Prečo je kožená sedačka tak výnimočnoá? Odpoveď? Jednoducho je to koža. Koža je v nábytkárskom priemysle materiálom, ktorý má tisícročnú tradíciu. Okrem toho, že koža bola typickým prvkom luxusu v odevnom priemysle, nábytkársky priemysel ju využíval na stovky rôznych spôsobov.

Vlastnosti, ktoré má koža sú jedinečné. Tak ako jej pôvod. Každý plát kože je totiž jedinečným. V nábytkárskom priemysle je 80% produkovanej kože z hovädzieho dobytka, ktorá sa priemyselne spracováva a následne prechádza desiatkami procesov až kým ju dostaneme do takej podoby, akú si predstavujeme. Prírodný materiál však má svoju cenu.

kožené sedačky

Cena kožených sedačiek

Čo určuje konečnú cenu koženej sedačky? Prirodzene, je to množstvo faktorov. Od pôvodu kože, spôsobu spracovania, výrobcu až po samotnú výrobu nábytku. Prvotným faktorom, ktorý však určuje cenu koženej sedačky je, prekvapivo, koža. Konkrétne hrúbka kože. Priemerná hrúbka kože je u hovädzieho dobytka  5 mm. Takáto koža je však pre výrobu nábytku absolútne nevhodnou.

Niekedy natrafíte na lacné kožené sedačky a niet divu. Pravá koža prejde spracovaním a jej hrúbka je približne 0,9 až 1,2 mm. Takáto koža je pomerne tenká a preto býva cena kožených sedačiek s pravou kožou nižšia, pretože je tenká. To znamená, že odolnosť kože je značne obmedzená a trvácnosť je nižšia.

Pre výrobu kožených sedačiek ideálna hodnota zhruba 1,5 mm. Zároveň ide o primerane vysokú cenu a platíte za skutočnú kvalitu. Samozrejme, aj koža o hrúbke okolo 2 mm je ešte lepším variantom, no treba poznamenať, že cena ide rapídne hore.

To, že koža je hrubšia však nemusí automaticky znamenať vyššiu kvalitu. Všetko závisí takisto od spracovania. Koža musí byť rovná bez „vrások“, jemná a takisto aj pružná. Ak teda budete porovnávať kožené sedačky, porovnajte pocit pri dotyku kože u jednej a i druhej a možno pocítite značný rozdiel.

 

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, bighome.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a bytové doplnky za najvýhodnejšie ceny.

Viac Informácii

 

Odtiene a farby kože

V prípade koženej sedačky platí pravidlo jednej farby. Dnes už naozaj nie je problém zohnať farbu kože v rôznych odtieňoch. Zvyčajne sa však do domácnosti preferujú neutrálnejšie farby. Klasická biela, béžová, hnedá či čierna koža sú pre tento materiál typické. Vsaďte v tomto prípade na klasiku, pretože tá bude pri koži moderná vždy.

Inou kategóriou je, ak chcete sedačku tematicky viazať na určité motívy. V takom prípade je v hre aj červená, sivá alebo dokonca modrá koža. Sedačka má byť v obývačke jadrom, alebo akýmsi centrom diania a pôsobiť dominantne. Vedzte však, že zlou farebnou kombináciou so zvyškom nábytku môže byť akákoľvek sedačka skôr vyvrheľom.

V dnešnej dobe sa však nestratia ani kombinácie. Prekvapivo však nie farebné odtiene kože, ale skôr kombinácie materiálov. Konkrétne hovoríme o kombinácii látkového čalúnenie a kože. Takáto spolupráca však vôbec nepôsobí márne a naopak ide o skutočne moderný prvok.

 

Najlepšie kožené sedačky

Produkt Cena Najlepšia ponuka
Rohová sedacia súprava, Tempo Kondela 1 550,00 € 

tlačidlo

Rohová sedačka, Danilo 1 450,00 € 

tlačidlo

Sedacia súprava, Paso 849,00 € 

tlačidlo

Rohová sedacia súprava, Trek 1 280,00 € 

tlačidlo

Rohová sedačka, Vaco 1 024,00 € 

tlačidlo

 

Najlepšie kožené sedačky

Pre vaše a pohodlie celej rodiny sú kožené sedačky v skutku vynikajúcou voľbou. Najlepšie kožené sedačky sa vyznačujú kvalitným materiálom, ktorý musí byť základom. Na trhu sú stovky možno desiatky výrobcov, ktorý vyrábajú sedačky do domácností či firiem a používajú zaužívané metódy, ktoré sa osvedčili.

Kožená sedačka môže mať takisto svoje vylepšenia. Okrem vodeodolnosti a trvácnosti totiž kožená sedačka môže disponovať úložným priestorom. Takisto pre pohodlnejšie sedenie disponuje opierkami pre ruky či hlavu. Každopádne, kožená sedačka bola je a zrejme ešte aj dlho bude stelesnením pre luxus a dokonalý komfort.

 

Najvýhodnejšie ponuky nábytku a bytových doplnkov

 

tempo kondela
novynabytok-sk
   

 

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 11. 7. 2018.

 

 

Kožené sedačky sú stále v kurze. Prečo a ako si vybrať práve koženú sedačku?
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+