Vyberte stranu

Kedysi pri výbere sedačiek veľa možností nebolo. A možno to bolo aj lepšie. Ak sa pozrieme do nedávnej histórie 20. storočia, klasické sedačky boli v podstate súčasťou každej domácnosti. Trojsedák, dvojsedák a kreslo pre hlavu rodiny. Typické sedenie, ktoré bolo výrazné vďaka látkovému čalúneniu a špecifickým vzorom. Takto nejako sme boli na zariadenie obývačky zvyknutí. V zásade sa klasické sedačky nikdy nevytratili. V obchodoch nájdete neustále široké spektrum sedacích súprav. Hoci sú dnes v popredí skôr sedačky do tvaru U či L, rohové, nemožno tvrdiť, že existuje univerzálnejší druh sedenia, ako práve v podobe klasických sedacích súprav.

 

Klasické sedačky

Ako sme už spomínali ide bežný typ sedenia, ktorý pozná drvivá väčšina z nás. Čo by vás malo presvedčiť, aby ste uprednostnili tento typ sedenia pred modernou rohovou sedačkou v tvare L alebo U? Predovšetkým váš vkus. Nie každému musia moderné mohutné sedacie súpravy vyhovovať. Preto je výhodou, ak si dispozičné riešenie vašej obývačky môžete korigovať. Sedenie typu 3+2+1 umožňuje variabilné usporiadanie nábytku v priestore.

Zásadným materiálom, ktorý je pre klasické sedačky typický je textília. Látkové čalúnenie je azda najvýraznejším prvkom. Dnes je však na výber materiálov viac aj v prípade klasickej sedacej súpravy a výnimkou nie je ani koža. Látkové čalúnenie je však klasika. Nie však to z minulého storočia. Materiály, ktoré sú dnes používané sú maximálne odolné.

 

Vyberajte klasické sedačky – sedacie súpravy

Produkt Cena Najlepšia ponuka
Sedacia súprava, Mety 790,00 € 

tlačidlo

Sedacia súprava, Elisa 651,90 € 

tlačidlo

Sedacia súprava, Desso 661,90 € 

tlačidlo

Sedacia súprava, Hugor 549,00 € 

tlačidlo

Sedacia súprava, Toniks 579,00 € 

tlačidlo

 

Štýlové sedačky

Dnešné klasické sedačky posielajú vzory a špecifické až experimentálne kombinácie farieb do minulosti. Žiadne ozdobné čačky-mačky teda nehrozia. Moderný dizajn sa dnes opiera o moderný severský štýl a teda nepotrebuje pútať žiadnym experimentom. Siahnuť tak po dizajnových kúskoch, ktoré pôsobia prirodzene, čisto a nie okázalo je teda bežné a praktické.

Siahnuť však môžete aj po sofistikovanom variante, ktorý odráža tradíciu a konzervatívnosť. Inšpirované sú rustikálnym alebo francúzskym barokovým štýlom, ktorý kombinuje čalúnené materiály a drevené prvky. V takomto prípade je ideálne, ak v podobnom štýle formujete celú obývačku.

klasické sedačky

Kožené či látkové sedačky?

Klasiku pozná každý, látkové čalúnenie je niečo čo klasické sedačky vystihuje. Či máte kombináciu sedenia akúkoľvek, jednotlivé kúsky musia ladiť. To je podstatou. Ich moderné prevedenia však získavajú na popularite a verte či nie, koža je jednoducho in.

Kožené sedačky pôsobia elegantne, luxusne a nadčasovo. To platí aj v prípade takéhoto kombinovaného sedenia. Samotná konštrukcia, tvar alebo dizajn sa typologicky nemení. Iba materiál, akým koža je, dokáže do veľkej miery zmeniť celý štýl nábytku. Okrem toho, koža je materiálom, ktorý sa vyznačuje trvácnosťou, odolnosťou a jednoduchou údržbou. Predovšetkým, ak ide o pravú kožu. Populárna ECO koža má však takisto svoje výhody, ibaže si vyžaduje trochu častejšiu starostlivosť. Luxusný štýl však môžete dosiahnuť s čiernou, hnedou alebo bielou kožou.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

 

Aký typ sedenia zvoliť?

Vždy rozhoduje to aké máte priestorové možnosti. A takisto finančné. Ak sa ale bavíme všeobecne, klasické sedenie poskytuje niekoľko variant sedenia.

Klasické sedačky 3+2+1 sú úplne prvotnou voľbou, ktorá zrejme prevažuje v 90%, ak sa rozhodnete pre klasické kombinované sedenie. Trojsedák, dvojsedák a kreslo. Kompletné zostavy, ktoré sú v ponuke v obchodoch vaše predstavy rozhodne uspokoja, pretože ich je neúrekom. Riaďte sa teda kvalitou, cenou a takisto dizajnom, ktorého sa chcete držať. Máte totiž na výber. Rozloženie kombinácie 3+2+1 je na vás.

Menej častým je kombinácia 3+1+1, kedy sa set skladá z dvoch kresiel, ktoré občas pôsobia mohutnejšie a pokojne by ste na ne posadili aj dve osoby. Nie je to však pravidlom. Takéto sedenie je skôr preferované u starších ľudí, ktorí radi návštevu posadia na trojsedák a z kresla majú výhľad všade, kde treba.

Sedacia súprava, Toniks

Klasické sedenie do rohu

Prečo nie. Práve to je výhodou klasického sedenia. Variabilita a možnosť manévrovať v priestore. Nie je to typický spôsob rozmiestnenia, no toto riešenie je ideálne predovšetkým v malých priestoroch bytov. Vo veľkých priestoroch by takéto rozloženie pôsobilo smiešne a v takom prípade, radšej zvoľte možnosť sedačky do L alebo U. Pôsobia mohutnejšie a dominantnejšie.

 

Vyberajte klasické sedačky – sedacie súpravy

Produkt Cena Najlepšia ponuka
Sedacia súprava, Mety 790,00 € 

tlačidlo

Sedacia súprava, Elisa 651,90 € 

tlačidlo

Sedacia súprava, Desso 661,90 € 

tlačidlo

Sedacia súprava, Hugor 549,00 € 

tlačidlo

Sedacia súprava, Toniks 579,00 € 

tlačidlo

 

Podľa čoho si vyberať klasickú sedačku?

Riaďte sa vkusom. Predovšetkým vedzte, že ak sa rozhodnete pre klasické sedačky, chybu neurobíte. Rozhodne však výber závisí od toho, čo preferujete. Nenechajte sa odradiť rečami o tom, že klasické sedačky už vyšli z módy. Nebolo tomu tak pred 20 rokmi a nie je tak tomu ani dnes. Klasické sedačky môžete dosadiť do akéhokoľvek štýlu, provensálsky, rustikálny, industriálny alebo severský.

Cena je faktorom, ktorý určuje aj kvalitu. Na prvý pohľad možno nie, no časom si uvedomíte, že drevotrieska a nekvalitná výplň vám asi tak dlho nevydrží. A povedzme si pravdu, ako často za svoj život meníte sedačku, ak nemusíte? Radšej teda investujte do overeného výrobcu a navštívte spoľahlivého predajcu. O lacnom poľskom nábytku vám veľa hovoriť nemusíme.

Pohodlie je každopádne to, čo od sedačky očakávate najviac. Preto vám nemôžeme odporučiť nič iné, ako si sedačku vyskúšať. Miesto na relax, oddych a možno aj príležitostného šlofíka. Toto klasická sedačka zvládne. Dokonca zabezpečí aj zdravé sedenie, keďže zvyčajne má tento typ sedenia omnoho vyššiu opierku, ako napríklad „moderné“ sedacie súpravy. Máte tak zabezpečenú oporu pre chrbát aj opretie hlavy.

 

Najvýhodnejšie ponuky a nábytku a bytových doplnkov

 

tempo kondela
novynabytok-sk
bonami

 

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 11. 7. 2018.

 

Klasické sedačky sa hodia do každej obývačky
5 (100%) 2 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+