Vyberte stranu

Veru, aj také miesto akým je kúpeľňa dostáva rok čo rok novú tvár. A vôbec nie márnu. Nové a moderné trendy z oblasti kúpeľňového štúdia sú v skutku fenomenálne. Obývačky, spálne či kuchyne neustále prinášajú novinky. Povedali by ste si, že miestnosť ako kúpeľňa má možno možnosti mierne obmedzené. Dizajnéri však tento názor rýchlo vyvrátia. Hoci je pravda, že v rámci kúpeľní to nie je taký „boom“, no ako tak, novinky sa rozhodne nájdu. Ak plánutjete teda zariadiť kúpeľňu na novo alebo idete do rozsiahlej rekonštrukcie, inšpirujte sa. Inšpirácie do kúpeľne sú tu hlavne pre vás.

 

Murovaný sprchový kút

Rok 2018 prináša horúci trend číslo jedna. Zabudnite na drahé zabudovateľné (umelé) sprchovacie kúty, ktoré vás stoja tisícky eur. Prečo si za tie peniaze nevytvoriť niečo svoje, niečo kde zanecháte svoj rukopis a bude to podľa vašich predstáv? Murovaný sprchový kút vám ponúka možnosť ideálne si rozvrhnúť priestor a namiesto toho, aby ste výmeru prispôsobovali rozmerom sprchového kútu, prispôsobte sprchový kút výmere kúpeľne. Keďže moderné kúpeľne sú dnes často spojené aj s toaletou, čo nie je výnimkou posledné desaťročie, je nutné manévrovať v priestore.

Okrem toho, murovaný sprchový kút môžete doplniť o rôzne vlastnoručne murované odkladacie plochy. Rovnako tak ho môžete doplniť o kalené bezpečnostné sklo. Jednoducho vedzte, že cena murovaného sprchového kútu sa drahým kupovaným sprchovým kútom ani nepriblíži. Inšpirácie do kúpeľne tak naberajú svojský charakter.

Pozrite si inšpirácie do vašej kúpeľne

Produkt Cena Najlepšia ponuka
TEMPO KONDELA MASON 366,00 € 

tlačidlo

ANTIK Zrkadlo 107,50 € 

tlačidlo

KOMBINOVANÁ-SKRIŇA-NATALI-TYP6 76,00 € 

tlačidlo

Nástenná kúpeľňová skrinka Ellenberger 539,00 € 

tlačidlo

Kúpeľňová skrinka 2 v 1 41,99 € 

tlačidlo

 

Osvetlenie zrkadla

Trend? Rada? Ťažko povedať, no ocenia to predovšetkým ženy. Ako? Jednoducho ide o správny uhol pohľadu. Často vídame, že osvetlenie v priestore zrkadla je sústredené priamo na čele zrkadla alebo z jednej strany. Každopádne, toto už nie je „in“ a svetlo v oblasti zrkadla musí byť protichodné. Protichodné, máme na mysli, aby smerovalo z oboch strán a nie iba zhora alebo iba zo strany. Prečo? V takom rozložení svetla bude robiť problém nechcený tieň. Ženy to ocenia predovšetkým pri maľovaní alebo aplikovaní kozmetiky.

inšpirácie do kúpeľne

Malé kúpeľne, drahšie riešenie

Nie je to pravidlom, no čoraz viac a viac domácností žijúcich predovšetkým v bytoch zisťuje, že ak chcú mať kúpeľňu podľa vlastných predstáv, nevyhnú sa nábytku na mieru. Umývadlo, sprchový kút, či špecifické skrinky, ktoré poskytnú odkladací priestor. Ak nemáte práčovňu, esteticky schovať práčku tak, aby bola súčasťou priestoru si vyžaduje predsa len trocha interiérového umenia. Nábytok na mieru je v niektorých prípadoch nevyhnutnosťou, no na vzdory tomu, často krát výsledok stojí naozaj za to.

 

Vaňa sprchový kút v jednom

Nie je to úplne trendová novinka, no v roku 2018 sa stáva pre kúpeľňový dizajn prioritou. Prečo? No, často krát nejde iba o horúcu sprchu, ale radi si doprajeme aj horúci kúpeľ. No mať obe? Príliš luxus? Vôbec nie. Ak máme tú možnosť, že v kúpeľni máme priestor na vaňu, sprchový kút už doplníme jednoduchšie. Samozrejme, logicky musíme uvažovať, že do sprchového kútu s vaňou budeme musieť urobiť nejaký ten vyšší krôčik, no praktický účel splní formát 2 v 1 bez problémov.

 

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Prírodný kameň a štruktúra

No, na rozdiel od kuchyne, kde sa vracajú na stenu kachličky. Kúpeľňa v roku 2018 získa efekt surovosti. Ako? Prírodný kameň, prípadná imitácia zabezpečí, že obklady v sprche budú evokovať prostredie prírodného vodopádu. Lesk, áno. Ladnosť, áno. Surovosť? Definitívne! Podlaha z prírodného kameňa alebo obloženie stien okolo zrkadla štruktúrovaným kameňom pripomínajúcim skalnú stenu. Práve pocit naturálnosti je to, čo takáto kúpeľňa dokáže priniesť.

Zároveň v rámci obkladov sú trendy veľkoformátové obklady. Nie malé štvorčeky či mozaiky. Práve naopak. Veľké obklady a dlažby sú najnovším prvkom moderného dizajnu. Inšpirácie do kúpeľne tohto typu sa vám možno budú znať honosné a cenovo náročné, no samozrejme, kvalita tohto druhu si vyžaduje aj určitú investíciu.

 

Pozrite si inšpirácie do vašej kúpeľne

Produkt Cena Najlepšia ponuka
TEMPO KONDELA MASON 366,00 € 

tlačidlo

ANTIK Zrkadlo 107,50 € 

tlačidlo

KOMBINOVANÁ-SKRIŇA-NATALI-TYP6 76,00 € 

tlačidlo

Nástenná kúpeľňová skrinka Ellenberger 539,00 € 

tlačidlo

Kúpeľňová skrinka 2 v 1 41,99 € 

tlačidlo

 

Industriálny štýl v kúpeľni

Cement, betón, kameň, tehla a hlavne drzý urban style. Splynutie naturalizmu, surových materiálov sa hodí všade. Pripomíname, že i keď neokrôchanosť je znakom industriálneho štýlu, urban style prináša špecifické pozadie ukrývajúce kombináciu farieb. Možno na prvý pohľad tento štýl pôsobí trocha ležérne a akoby bolo všetko nedokončené a provizórne, pravda je tá, že ide o zámer. Inšpirácie do kúpeľne sa vo veľkom riadia práve štýlmi, preto si treba určiť, akým smerom sa uberať

 

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

 

Miesto na sedenie

Áno, aj králi tam pešo chodia. Avšak, tentoraz vás prekvapíme. Nejdeme hovoriť o toalete, hoci by sa mohlo zdať, že je to azda jediné miesto v kúpeľni, kde sa posadíte. Načo by vám v kúpeľni bolo kreslo alebo stolička? Bude to znieť divne, no kúpeľňa patrí medzi miesta, kde sa dá najlepšie relaxovať a tak občasné posedenie predtým, ako sa vám napustí horúca vaňa, môže byť účinné. Praktickú skúsenosť s tým naša redakcia nemá, no vedzte, že takýto trend sa uchytil predovšetkým v hoteloch alebo rozmernejších kúpeľniach víl či haciend. Ak sa vám zdá, že dokážete v kúpeľni rozjímať najlepšie aj takéto inšpirácie do kúpeľne vás možno potešia.

inšpirácie do kúpeľne

Koberce a kvety ako doplnky

S tým opatrne, no predsa. Koberce veľkých rozmerov určite trendom nie sú no malé rohožky, behúne alebo koberce menších rozmerov pred umývadlo alebo pred toaletu si svoje miesto právom zaslúžia. Ak nemáte podlahové vykurovanie, počas umývania zubov určite poteší ak sa postavíte na jemný koberček, ako si postávať na studenej podlahe.

Čo sa týka kvetov. Je to novinka. Kvetom sa práve v takomto prostredí, akým kúpeľňa je nezvykne dariť. No naturálnosť a ECO sú „in“ a netreba sa tomu čudovať. Stojatá váza s papraďou alebo menej náročným sukulentom určite nič nepokazí.

 

Najvýhodnejšie ponuky a nábytku a bytových doplnkov

 

tempo kondela
novynabytok-sk
bonami
Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 9. 7. 2018.
Inspirácie do kúpeľne – Trendy a inovácie, ktoré privítate
5 (100%) 3 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+