Vyberte stranu

Interiéroví dizajnéri z celého sveta už v roku 2017 premýšľali, čo bude trendom nasledujúceho roka 2018. Každým rokom neustále vytvárajú nové trendy, ktoré ovplyvňujú samotný štýl (stavbu) kuchyne. Nie je preto žiadnou výnimkou, že ďalšie inšpirácie do kuchyne vám možno pomotajú hlavu a vy budete len vyčkávať, kedy rekonštrukciu začnete, respektíve doplníte vašu kuchyňu o špecifický prvok, ktorý sa vám zapáči. Moderné inšpirácie do kuchyne vám prinesieme v nasledujúcich riadkoch. Niektoré novodobé trendy sú možno „klišé“, no vedzte, že v spojení s novým ponímaním dostáva aj klasika odlišný nádych. Čím sa teda inšpirovať?

 

Kuchynský ostrov dominantou

Odkiaľ to prišlo? Ak si myslíte, že z Ameriky, máte pravdu. Kuchynský ostrov je typickou črtou amerického interiérového dizajnu. Európsky štýl je zvyknutý na klasické trvalé obývanie každého centimetru steny celej kuchyne. Samozrejme, tento jav sa nevylučuje ani v prípade ak máte v kuchyni kuchynský ostrov, no predsa len ide o zaujímavý element.

V prípade plánovania teda po tomto americkom sne určite siahnite. Kuchynský pracovný ostrov bude patriť medzi trendy aj v roku 2018. Toto riešenie prináša skutočne množstvo výhod a to nielen po dizajnovej stránke. Poskytuje množstvo povrchového i vnútorného odkladacieho priestoru. Zároveň ostrov môže byť takých rozmerov, že môže slúžiť ako jedálenský pult. Z praktického hľadiska tak má tento trend čo ponúknuť. Organizovanie či množstvo pracovného priestoru zužitkujete rovnako, ako zaujme jeho špecifický dizajn.

 

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

 

Materiál pracovnej dosky

Kuchyňa je veru určená predovšetkým na prácu a preto pracovná doska – kuchynská linka je skutočne jedným z najpodstatnejších elementov celého vybavenia. Aby linka slúžila, musí spĺňať určité podmienky alebo ak chcete kritériá. Prírodný kameň, umelý kameň, antikor, mramor alebo klasický laminát. Potešíme vás. Po tejto stránke vás dizajn ani v jednej kategórii nesklame. Ani dizajnéri sa presne nezhodli, ktorý materiál pracovnej dosky by mal byť tým najlepším, respektíve trendovým.

Predovšetkým však ide o kvalitatívny prvok. Rozhodne však materiál, akým je kameň či už umelý, alebo prírodný vydrží a ponúkne viac, ako lisovaná drevotrieska alebo laminát. Mramor či antikor sú v skutku finančne veľmi nákladné, hoci inšpirácie do kuchyne z Ameriky si zakladajú na masívnych materiáloch. Dokonca cenu Geramn Deisgn Award za minulý rok získa kuchynská linka s použitím keramiky a počúvajte dobre, betónu.

 

 

Inšpirujte sa týmito kúskami

Produkt Cena Najlepšia ponuka
Kuchynská zostava, Steel, Extra lesk 636,00 € 

tlačidlo

Kuchynská linka, Fabiana 299,00 € 

tlačidlo

Kuchyňa, Chramonix 338,90 € 

tlačidlo

Kuchynská zostava, Porto 599,00 € 

tlačidlo

Kuchynská zostava, Clera 620,00 € 

tlačidlo

 

 

Kontrast vo farebných tónoch

Samozrejme, všetko sa odvíja od štýlu, ktorým sa chcete riadiť. Vtedy začíname voliť materiály, konšteláciu zariadenia, doplnkov a pochopiteľne aj farebné kombinácie. Čo rok 2018 vo svete farebného „rozlíšenia“ prinesie? V zásade to nie sú až také novinky. Biela alebo čierna? Svetlé farby ako biela či jemné pastelové farby sú typické pre severský štýl bývania či pre štýl z provensálska. Hoci, svetlé farby vyzerajú dobre. Množstvo dizajnérov sa zhoduje, že nič nie je horšie, ako mať krásnu, no nepraktickú kuchyňu. Biela je logicky na údržbu pomerne náročná a časom vás tento výber možno omrzí, rozhodne však ide o trend.

Čo teda s čiernou? Čierna je najhorúcejším trendom v rámci materiálov, doplnkov a teda aj farieb. Teda, čierna stena nie je nutnosťou, no mnohé inšpirácie do kuchyne sa s čiernou pohrávajú na linkách, pracovných doskách, podlahách, kachličkách, skrinkách či v doplnkoch a samotnom vybavení. Chladnička, mikrovlnná rúra, indukčná varná doska, drez, vodovodná batéria, digestor alebo rôzne drobné detaily. Rok 2018 tak definitívne patrí čiernej!

Inšpirácie do kuchyne

Kachličky sú späť

Hovorilo sa o tom už v minulých rokoch, no až na oblasť drezu sa kachličky stále dostávali do úzadia. V novom roku by tomu malo byť inak. Voľné steny by pred vlhkom a teplom či nečistotami mali ochrániť práve dekoračné a praktické kachličky. Tento trend patrí minulosti a tam aj zostal. Už zopár desaťročí sa v kuchyni vyskytujú jemné línie a holé steny nad pracovnou doskou. Tentoraz sa však trendy menia. Odborníci na interiérový dizajn udali trend v podobe rôznych štruktúr, vzorov, ktoré môžu pôsobiť chaoticky, no verte, že v rámci kuchyne urobia skutočný zázrak. A ako sme spomínali, okrem efektu sú i praktickým elementom.

 

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

 

Bodové osvetlenie a dlhé stropy

Svetlo. Svetlo, zohrá skutočne dôležitú úlohu. Moderným prvkom, ktorý sa v roku 2018 prepracoval medzi trendy a patrí tam už nejakú dobu je rozhodne bodové osvetlenie. To sa dá umiestniť takmer všade. Ak myslíme všade, verte, že to myslíme vážne. Osvetlenie nad pracovnú dosku, na kuchynské skrinky, do kuchynských liniek alebo do šuplíku. Rovnako tak osvetlenie zabudované po hranách v podobe LED pásikov alebo drobných bodových svetiel. Príliš prehnané? Možno, ale efekt je úžasný.

A čo majú znamenať dlhé stropy? No, to je pojem trochu nejasný, ale trendy v roku 2018 privítajú tzv. long lights, čo sú v podstate „dlhé svetlá.“ Ide však o svetlá, ktoré smerujú smerom zo stropu prostredníctvom závesnej tyče a sú napríklad tesne nad samotným kuchynským ostrovom, barovým pultom alebo v priestore. Tieto skvelé inšpirácie do kuchyne prišli predovšetkým zo severského prostredia.

Philips ROOTS 59902/31/10

Záhrada v kuchyni

Nie, nebojte sa, žiadne oranisko. V tomto prípade hovoríme o mikrozáhrade s bylinkami (koreninami), ktoré nielenže pôsobia esteticky, ale predovšetkým sú zdrojom vzácnych surovín. Bazalka, rozmarín, pažítka, vňať, tymián, oregano a mnoho ďalších. Dodajú celému priestoru život a zároveň dizajnéri tento druh záhradky preferujú predovšetkým kvôli flóre, ktorú nebudú kaziť kvety, ktoré v kuchyni nemajú čo hľadať.

 

Inšpirujte sa týmito kúskami

Produkt Cena Najlepšia ponuka
Kuchynská zostava, Steel, Extra lesk 636,00 € 

tlačidlo

Kuchynská linka, Fabiana 299,00 € 

tlačidlo

Kuchyňa, Chramonix 338,90 € 

tlačidlo

Kuchynská zostava, Porto 599,00 € 

tlačidlo

Kuchynská zostava, Clera 620,00 € 

tlačidlo

 

 

Najvýhodnejšie ponuky a nábytku a bytových doplnkov

 

tempo kondela
novynabytok-sk
bonami

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 11. 7. 2018.

 

Inšpirácie do kuchyne – Nové trendy v roku 2018
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+